1.3 cdtı Astra j 2013 turbo sesi

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1.3 cdtı aracım 250 bin km de turbosuna gectigimiz aylarda bakım yaptırdım gecen hafta kaputun altını kontrol ederken turboda yag gördüm ve tamricime ilettim turbocu ücretsiz olarak yeniden yaptı.
ilk revize ettirdigimde inceden bi ıslık sesi vardı kullandıkca kayboldu
suan ıslık sesini daha net alıyorum sizce bu ıslık sesi normalmı yine gecmesini beklemelimiyim başına gelen veya deneyimli olan varmıdır cekiş ile alakalı hicbir sorun yok

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1.3 cdtı aracım 250 bin km de turbosuna gectigimiz aylarda bakım yaptırdım gecen hafta kaputun altını kontrol ederken turboda yag gördüm ve tamricime ilettim turbocu ücretsiz olarak yeniden yaptı.
ilk revize ettirdigimde inceden bi ıslık sesi vardı kullandıkca kayboldu
suan ıslık sesini daha net alıyorum sizce bu ıslık sesi normalmı yine gecmesini beklemelimiyim başına gelen veya deneyimli olan varmıdır cekiş ile alakalı hicbir sorun yok
Ses kaydı veya video ile sesi bize dinletme şansınız varmı ? Gaza basınca belirli bir devirden sonra Turbonun biraz ses yapması normal...Bizim Turbolar ufak ve üst tarafta kaputa yakın olduğu için bu sesler biraz daha fazla hissediliyor...

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
evet turbo dolmaya başladıgı an geliyor 2.400 den sonra kesiliyor akşam video cekip yollarım buradan zaten forumdan gazıantepte olan teknik ekip uyesi kaan hocanın yanına götürüp onada dinletecegim

• Beğen
Tepkiler: Cemil

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Orjinal 1.3 turbolarının hepsinde özellikle yokuş çıkarken ıslık sesi vardır fakat revizyon yapılmış turboda orjinal parça kullanılmadığı için durum farklı olabilir.

Çekişinde yada emmeye yağ atma durumu yoksa çok elletmeyin bu gibi durumlarda orjinaliyle değişim en iyisi

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yani nasıl bir parca kullanıldı bilmiyorum fakat cekişi revizyondan sonra cok güzel olmuştu hala cok güzel seviyede ama ıslık sesi var ilk revizyondada vardı zamanla azalıp gitmişti

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yani nasıl bir parca kullanıldı bilmiyorum fakat cekişi revizyondan sonra cok güzel olmuştu hala cok güzel seviyede ama ıslık sesi var ilk revizyondada vardı zamanla azalıp gitmişti
Hava fillitresinden gelen boruyu turbo ile birleştiği yerden kelepçeden sökün bakalım o bölümde yağ varmı ? Bir miktar yağ olabilir ama eğer fazla yağ varsa revizyona tekrar gitmeli...

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
tamam hocam birde arac sogukken daha cok mesela turbo tam dolacakken vites yukseltince bir boşaltım sesi geliyor ciuv diye cok az bu mormalmı

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
tamam hocam birde arac sogukken daha cok mesela turbo tam dolacakken vites yukseltince bir boşaltım sesi geliyor ciuv diye cok az bu mormalmı
Bu sesleri az miktarda gelmesi normal...Şiddetine göre birşeyler söylemek mümkün...Fazla geliyorsa turboya bağlı hortumlar kelepçeler kontrol edilebilir...Delik kaçak vs olmaması bakımından...

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bu akşam video cekip sizinlee paylaşacagım

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Araç soğuk iken turbolar biraz sesli çalışır bu normaldir motor biraz ısınsın sesi kesilir ciuv etkeside egzoz boş ondan yapar yada hava filtre de spor filtre varsa turbo boşaltma sesi dir o ses çıkar