Astra j 2013 1.3 cdtı fazla gelen turbo sesi

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2 ay önce ağır bakım yaptırırken turbomda çok ince bi ıslık sesi vardı revizyon yaptırdım ses 5 katına çıktı başta usta normal dedi ama bence normal değil hele soğukken gaza basıp bırakınca yarış arabası gibi ses çıkarıyor sizce ne yapmalıyım sıfırı 4 bin civarında

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Furkan hocam, revizyon yaptırdığınız ustaya tekrar gidin, gerekirse video çekerek soğukken çıkan sesi dinletin. Yaptığı işi düzeltmesini istemelisiniz.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Görüştük perşembe gününe randevu aldım halledicekler bakalım yapmadan önce daha az ses vardı zorla duyuluyordu ama şimdi maşallah geliyor sürekli ama çekişte vs bir sorun yok

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Revizyon düzgün yapılmadı veya Turbo bağlantı boruları ve kelepçeler iyicene sıkılıp düzgün bağlanmadı...

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Baktıracam hocam perşembe günü durumu yazarım

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Revizyon yapan yerle görüş ıslık sesimi var yoksa farkli ötme sesi hava gibi çıkar sesi 2 si farkli şey ıslık varsa türbin balans yapıyor demekti dpf boş sende turbonun sesi normalden biraz fazla çıkar

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Perşembe günü belli olcak bakalım

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
2 ay önce ağır bakım yaptırırken turbomda çok ince bi ıslık sesi vardı revizyon yaptırdım ses 5 katına çıktı başta usta normal dedi ama bence normal değil hele soğukken gaza basıp bırakınca yarış arabası gibi ses çıkarıyor sizce ne yapmalıyım sıfırı 4 bin civarında
1.3erin turboda hafif ıslık sesi fabrika çıkışında bile oluyor. Bu ses daha çok yokuş çıkışı duyulur Revizyon yapan yer inş çin malı parça kullanmamıştır. Ben revizyondansa sıfırıyla değişiminden yanayım her zaman bursada turboyu revize ettirip emme yağ karışıp motoru biten araç görmüştüm.

Kat ve dpf iptalinde @Kaan. kardeşiminde yazdığı gibi daha çok ses oluyor çünkü euro normları sadece egzoz gazı değil desibel içinde geçerli.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.