1.3 cdti astra h vites arasında ses

ilkastram

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;

Almayı düşündüğüm 1.3 cdti sedan aracı test ettim. Boştayken bi ses yok. hareket ediyorum yine herşey normal. Ama 1. vitesten 2. ye atmak için debriyaja bastıgımda direksiyonda bir titreme yada hafif bi vurma gibi bişey oluyor. 2. den 3. e geçmek içinde yapınca az oluyor sonra hissedilmiyor. Ön takımlar vs. düzgün. Volant problemlerini okudum biraz. onun belirtilerine benzemiyor. İlk dizel araç tecrübem. acaba devirleri ayarlayamıyorum ondanmı yoksa başka bişey olabilirmi?

Değerli görüşlerinize ihtiyacım var. iyi forumlar..

aligelen1975

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de 1.3 CDTI araç var (2011) Aracı 0 aldığımdan beri vites değişimlerinde sanki , ayağını debriyajdan hızlı çekmişsin gibi bir vuruntu hissediyorum. Sakin vites değişimlerinde belirgin değil. Sizin bahsettiğinize benziyor mu bilmiyorum ama 3 yıldır 85000 km yol yaptım bir sorun çıkarmadı.

seyranari

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocan bende 2011 var hatchback. Ayni sesler bende de mevcut. Arac 43bin km de ve bir problem yasamadim.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

seniorpass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de 2007 model 1.3cdti var. yeni aldım. bende de sizin bahsettiğiniz 1 nolu sorun yani; 1'den 2 ye 2'den 3'e geçerken ses ve sarsılma problemi var. servis volant, debriyaj baskı balata, bilya, ön motor takozu, değişti. problem aynen devam ediyor. servis ve birkaç yere sordum. adamlar problem yok sen sürmeyi, vites değiştirmeyi bilmiyorsun yapmıyorsun diyorlar.

seniorpass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yok mu bi yardimci olan? Valla soğudum soguyacam arabadan. Daha önce benzer problem yaşayıp da çözen illaki olmuştur. Vites değiştirmek için debriyaja basınca sanki motor yerine oturmuş gibi lik ediyor. Tek bir vuruntu ve lik sesi...

seniorpass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sikayet: vites 1 den 2 ye 2 den 3 e geçerken debriyaja basilinca LIK diye bir ses duyulması ve sanki motor havada da yerine oturuyormus gibi bir vuruntu, oturma, hoplama, ziplama, gögusleme, sarsılma*vb*(adına ne derseniz) yapması.*
Cozum: rot basi değişimi.*
Tutar: 25tl x2 adet rot basi + 30tl rot ayarı = 80 tl.

Böylelikle bir problem daha (en azından benimki) çözüldü.

seniorpass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok olmamış. Aynen devam problem. Az önce benim arabanın aynısı 2005 model 150000 km de sürdüm. Araçta tik yok. Acil bir yardım. Problem: vites degistirirken debriyaja basinca vuruntu yapması.