1.3 Astra J'ye bu para verilmez diyenlere

Kazim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 Astra J'ye bu para verilmez diyenlere

GNSpower link' Alıntı:
Gerekli tarifi veriyorum:

1 adet dizel araba görmemiş, kullanmamış cahil. (Ben)
1-2 adet arabasının benzinini şirket karşılayan akraba
1 adet cehennemde yanacak Erdemirler Satıcısı

Önce hayatında forum görmemiş cahilimizi benzin parasından ya da arabanın kaç yaktığından habersiz akrabalarla muhabbet ettirerek (senin yaşın genç, sana bastın mı kaçacak araba lazım, sen emekli misin dizele bineceksin) gazlarıyla uygun kıvama gelene kadar yoğuruyoruz. Sonra Erdemirler'e gittiğinde yol boyunca "Evladım manyak mısın benzinli araba alacaksın bu zamanda, dizel al arabaya binerken korkma ne yaktığından" diyen bir kayınpeder sayesinde az kıllandırabildiğimiz cahilimizi Erdemirler'deki "Abi bu araba 1.4 zaten, 1.3'ten 1lt fazla yakar en fazla" diyen cehennemlik satıcı sayesinde kayınpederine de "ehehehe baba bak yakmıyormuş hiçte (iç ses: yahu tabii adam yaşlandı ne anlasın yeni ve yüksek teknolojiden aaah ah)" kıvamına getirip arabayı veriyoruz. Cahilimiz arabayı aldığı ilk gün benzin ibresindeki disco disco partizani hareketlenmeden kıllanıyor, bir aya kalmadan gözleri pörtlüyor. Cahilimiz artık servise hazır, afiyet oldu oh şarolop. ((:)

Abi bombasin dancee dancee dancee

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

GNSpower link' Alıntı:
Benim durumum daha fena ben 1.4T Active Select 1.3 dizele göre fazla yakmaz sanıp aldım. (:)

Erdemirler'in satıcısı, yanacaksın ateşlerde! ((:)

- abi sen bi daha araba almadan once gel benim fikrimi al.. 2006'tan beri benzinli arabaya töbe dedim ben..

- yanlis gazlar vermem sana arkadaslarin gibi, dogrusu neyse onu derim...

- simdiki aklim hep elektrikli arabalarin ne kadar yaktigini hesaplamakta.. Ne kadar menzili oldugunda.. Yeni gozdem onlar walla.. Bence artik dizeller bile, cok yakiyor :))

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

araba link' Alıntı:
Alan memnum satan memnun gerisi tefarruat :))
70 beygire binen de var 300 beygire de yani ozetle,attan buyuk deve var :)

Ben ecoFLEX'im ile mutluyum,hicbir sekilde cekis problemi de yasamiyorum acikcasi.

Herkese kazasiz,zevkli,bol km'li surusler ;-)

- yani dogrusuda bu.. Esas harbi performansi kotu diyebilecegim, 1.2 - 68 hp aveom vardi, lpg'li.. O bile yuruyordu sonucta :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Konunun tartışmalarla saptığı noktadan sonrası silinmiştir.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen yıl 1.4 turbo cosmom vardı. Yakıt hariç donanım yol tutuş herşeyinden çok memnundum. Tam 1 yıl sonra sattım 1.3cdti aldım. Başka markalara bakmadım bile. Çok nadir şehir dışına çıkıyorum. Şehiriçinde de daha çok eşim biniyor ve bizi tatmin ediyor. Yaş gelmiş kırka zaten fantezi aramıyorum. Aracımdan çok memnunum.
Almadan önce sadece bizim forumdan değil başka forumlardan bile araştırdım. Bilerek aldım. Memnunum. Kimsenin ne dediğine de çok fazla takmıyorum.
Dizeli olsun benzinlisi olsun araçlarımız çok güzel. Sıkıntılar yok mu tabii ki var. Ama bu tip sıkıntılar premium diyebileceğimiz markalarda bile oluyor. C180 2 ay sonra amortisörlerini garantiden değiştirdiler. Sağ silecek atlama yapıyordu garanti dışı dediler çift satılıyormuş ve ozaman için 300 TL idi. Sinir oldum değiştirmedim.