1.2 benzinli araç mı, 1.4 tüplü araç mı kullanmak mantıklı?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Şahsi tecrübeme göre 1.6 ile 1.4 den az yaktım, 1.4 ile 1.2 den az yaktım ki kullanım karakterim sert değildi. Ne ile kullanacaksanız kullanın ben olsam, vergi hariç her açıdan 1.4 tercih ederdim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence 1.3 almak gayet mantikli benzinli araca yaklasma derim ben astra j 1.3 kullanicisiyim ve 1.4 turbo astralara kafa tutuorum hatta ve hatta tabiri caizse icinden gectiklerimde oluyo 1.3 dizel candir pisman olmazsin ;)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ya bi yürü git allahını seversen. 1.3 cdti ile 1.4 turbo 140 bg astraya kafa tutuyormuş. kalkışta ara hızda roll drag allah ne verdiyse içinden geçer gider 1.4 140 astra j dizel turboyla benzinli turbonun arasındaki farktan haberin var sanırım. senin araban kaç bin devir çeviriyor benzlinli 1.4 140 hp astra j kaç bin devir çeviriyor önce ona bak sonra fabrika verilerine... 1.3 cdti yerinden kalkana kadar 1.4 140 lık astra üsküdarı geçer...

DanqerousMan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelastrajteam.com

ya bi yürü git allahını seversen. 1.3 cdti ile 1.4 turbo 140 bg astraya kafa tutuyormuş. kalkışta ara hızda roll drag allah ne verdiyse içinden geçer gider 1.4 140 astra j dizel turboyla benzinli turbonun arasındaki farktan haberin var sanırım. senin araban kaç bin devir çeviriyor benzlinli 1.4 140 hp astra j kaç bin devir çeviriyor önce ona bak sonra fabrika verilerine... 1.3 cdti yerinden kalkana kadar 1.4 140 lık astra üsküdarı geçer...

Saygi cercevesi icinde konusursan daha saglikli olur.sana cevap bile vermiyecegim.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 Lpg en güzeli... hem güç hem ekonomi bir arada... 1.3 Cdti de düşünebilirsiniz. Corsa için çok uygun motor bence...

Sefa; Fatihin uslubu yanlış ama dedikleri doğru...
Turbo beslemeli benzinliyi aynı CC de turbo beslemeli dizelin yemesinin imkanı yok...
Hatta 1.6 195 psye çıkarılmış Crdi kianın, Astra 1.6 180 Hp yi ezeceğini iddia edenler sadece Astranın uzamasını seyrettiler... Videoları da vardı ama silmişler. Kısa süreli elde edilen 195 hp, uzun süreli elde edilen 180 hp den iyi olmadığı belli olmuştu.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 Cdti hem ekonomik olur hemde performanslı olur.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence 1.3 almak gayet mantikli benzinli araca yaklasma derim ben astra j 1.3 kullanicisiyim ve 1.4 turbo astralara kafa tutuorum hatta ve hatta tabiri caizse icinden gectiklerimde oluyo 1.3 dizel candir pisman olmazsin ;)

Dostum Astra J nin frenleri o kadar kötü mü? İçinden geçebilmeniz için ancak öndeki aracın ani fren yapması durumunda sizin arkadan çarpmanız şeklinde gerçekleşebilir. Sizi pek umursamamıştır 1.4T sahibi arkadaş...1.3CDTI motorun 1.4T yi geçebilmesi için sözkonusu aracın Corsa olması ve motorun hayli yüklü olması gereklidir. Modifiye ile ilgili bir forumda 3.20D aracına çip attırıp ona buna kafa tutan, sonra da tokadı yiyince ortalardan kaybolan adamın dramına dönmesin sizinki de, 1.3CDTI ekonomi aracıdır, üzülmeyelim sonra ;)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu ne Astra j ne de 1.3 ctdi.

Arkadaş 1.2 mi 1.4 mü sormuş ve bendeniz 1.2 kullanan birisi olarak kesinlikle 1.4 derim. İster istemez performans, güç farkı var ve belli de eder. 1.2' de iyidir ama yüklü durumda inanın gitmiyor, gitmesi için pedala yüklenmek gerekiyor ve buda extra yakıt demek. 1.2 motor genellikle ekonomi anlamında fazla yüklenmeden sakin kullanımlı şehir içi ideal ve şehirdışı 90-100 gidilecek bir araç. Ayrıca yük anlamındada tıka basa doldurmamak gerek bence.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 motor genellikle ekonomi anlamında fazla yüklenmeden sakin kullanımlı şehir içi ideal ve şehirdışı 90-100 gidilecek bir araç.

Evet bu noktada kesinlikle katılıyorum Arif bey'e... Performans motoru değildir 1.2, ekonomi olsun yakıtta ve vergiden sıyırsın diye yapılmıştır... Şehiriçi/şehirdışı performansı bana yeter, yakıtta üzmesin diyorsanız 1.2 alın derim...