0 KM araçta Boya Koruma, Motor Koruma vb. ile ilgili düşünceleriniz?

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 0 KM araçta Boya Koruma, Motor Koruma vb. ile ilgili düşünceleriniz?

Aracımı 25 nisanda teslim almıştım.3 Mayısta İzmir Karşıyaka Sonaxta Boya koruma yaptırdım.Yanında koltuk korumayıda yaptılar.Bende sizin gibi merak edip boya korumayı baya bir araştırmıştım.Gerek forumda ki arkadaşlar gerekse dışarıdan başka arkadaşlar boya korumayı sıfır araca yaptırmamı önerdiler.Öncelikle İzmir gibi güneşi bol alan yerlerde güneşin yıpratıcı etkisini en aza indirmek için gerekli bir uygulama.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
Aracımı 25 nisanda teslim almıştım.3 Mayısta İzmir Karşıyaka Sonaxta Boya koruma yaptırdım.Yanında koltuk korumayıda yaptılar.Bende sizin gibi merak edip boya korumayı baya bir araştırmıştım.Gerek forumda ki arkadaşlar gerekse dışarıdan başka arkadaşlar boya korumayı sıfır araca yaptırmamı önerdiler.Öncelikle İzmir gibi güneşi bol alan yerlerde güneşin yıpratıcı etkisini en aza indirmek için gerekli bir uygulama.
Ben de sordum adam epey anlattı. Şurasını şöyle yapacaz burasını böyle yapacaz. dedim yeni alacağız çok kurcalamasanız. :)Yine sonaxa sordum bende 290 TL gibi bir fiyat verdiler. Siz Mayıs ayında yaptırmışsınız.Ne kadara yaptırdınız acaba öğrenebilirmiyim?

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mayısta biz iki araç gittik 225 lira ya koltuk korumayla beraber yaptırdık.

NightShadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hiç bilmediğim yeni bir şey daha öğrendim. Wax olayı, yeni araca boya koruma vs.. Şimdi ben de aracı yeni alacağım için yaptırmayı düşünmeye başladım..

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Bugün würth boya koruma koltuk koruma için fiyat aldım. Onlar biraz daha pahalı geldi açıkcası. 350 tl dediler. 3 boya koruma varmış .Ben 2.sini şimdi hatırlayamıyacağım, sanırım sentetik recine boya korumasını istemiştim fiyat bu.

Sonra tekrar sonax ı aradım 290 tl ye sıfır araçlar için kampanya varmış. İlk 500 km için geçerliymiş. İçinde tüm korumlar var. Boya koruma motor koruma koltuk döşememe gibi bir çok şey saydı.

Ayrıca cam filmi için würth de 3m marka varmış. 7 yıl garantili olanından 5 cam için 300 tl fiyat verdi. Nasıl fiyatlar bunlar bilmiyorum.

NightShadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biraz araştırdıktan sonra diyorum ki boya koruma olayına girebiliriz, evet.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

0 km araçlar için sonaxı aradığımda bir kampanya olduğunu söylemişlerdi. Bugün detaylı olarak sordum. İçerisinde Boya koruma (Nano Guard), Koltuk Koruma, Motor Koruma, fitillerin koruması vb. saydı. Fiyatta eğer km 500 km yi geçmemişse 290 tl imiş. Randevu aldım yarın yaptıracağım. Ancak birşey dikkatimi çekti. Uygulama kaç saat sürer dedim 8 saat dedi. Çok değil mi arkadaşlar?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
0 km araçlar için sonaxı aradığımda bir kampanya olduğunu söylemişlerdi. Bugün detaylı olarak sordum. İçerisinde Boya koruma (Nano Guard), Koltuk Koruma, Motor Koruma, fitillerin koruması vb. saydı. Fiyatta eğer km 500 km yi geçmemişse 290 tl imiş. Randevu aldım yarın yaptıracağım. Ancak birşey dikkatimi çekti. Uygulama kaç saat sürer dedim 8 saat dedi. Çok değil mi arkadaşlar?
Verilen süre çok değil, eğer tam anlamıyla boya koruma yapılması için kat kat uygulama gerekiyor
ve her kat arasında uygulanan ürünün bir miktar kuruması gerekiyor
yani bahsi geçen süre uygun, süre 2-3 saat olsaydı o zaman şüphe etmeniz gerekirdi :)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Verilen süre çok değil, eğer tam anlamıyla boya koruma yapılması için kat kat uygulama gerekiyor
ve her kat arasında uygulanan ürünün bir miktar kuruması gerekiyor
yani bahsi geçen süre uygun, süre 2-3 saat olsaydı o zaman şüphe etmeniz gerekirdi :)

Evet hocam bu beyaz araç için açılan forum başlığında okudum. Hatta az bile diyebiliriz. Bir arkadaş günde 3 saatten 8 günde bitirdiğinden falan bahsetmiş pastayı. Pasta kadar zor birşeymidir bilemem. Siz bu işlemleri garajda yapıyorsunuz sanırım hocam? Aracınız gerçekten parlıyordu. Dün beraber çıkıyorduk siteden, farkettiniz mi bilmiyorum. Gece 10:30 gibiydi. Beyaz araçlarda parlaklık pek de belli olmuyor, bunu farkettim birkaç gündür. Ben de boya korumadan sonra öğrenmek istiyorum bu işlemleri.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Bugün sonax full koruma paketini uygulattırdım. Nano Guard boya koruma, motor koruma, koltuk koruma, fitiller falan uygulandı. Sabah 8 de yani dükkanın kapılarını beraber açtık akşam 20:30 da dükkanı neredeyse beraber kapattık. Muhabbet falan derken tüm uygulamaları izledim. Gerçekten harika uygulamalar. Özellikle koruma için kullandıkları sıvıya baktım küçücük el kremi kadar bir kabı var, ve söylediklerine göre asıl korumayı sağlayan o... İçeriğinde söylediklerine göre korumayı sağlayan ve hemen katılaşan alimünyüm katkılı bir bileşen varmış.

Yalnız birşey dikkatimi çekti. 0 km araç ve 10 gündür ben kullanıyorum. Aracı yıkamadım hiç, ve çok da dikkatimi çekmemişti. Eleman ilk iş olarak sabah arabayı yıkadı sonra kuruladı, bir baktık ki arka bagaj bölümü komple reçine olmuş. "Ya hocam bu 0 km araç nasıl olmuş" falan derken (arada 2 defa pikniğe gittiğimi söyledim:)), ben baktım çıkacak gibi değil gömülmüş boyaya neredeyse... Sonra eleman aldı eline kili başladı killemeye ve çıktı bütüm ince lekeler. Hatta gözlüklüydü eleman, "Hocam sen bak bana söyle ben de oraları killiyim" dediği hiç gözümün önünden gitmiyor. Mercekli bir gözlüğü vardı, sağolsun hakkını helal etsin bugün resmen benim arabayla başladı ve bitirdi. Çok emeği geçti. Yani buradan şu çıkıyor, sonax gerçekten ürünlerin malzeme kalitesi açısından çok iyi, iyi de bir şube ve çalışanlarla çok profesyonel iş çıkarıyorlar. Sağolsunlar tekrar.. Herkese boya korumayı acilen tavsiye ederim. Mutlaka...