0 km araç nitrojen gazı

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araçlarımızı 0 km aldığımızda lastiklerinde nitrojen gazı mı vardık yoksa normal gaz mı? bilen var mı?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nitrojenin bizde asıl adı azot gazıdır. Normal havanın da %78'i azottur. Bana göre para tuzağı, mantıklı olmak lazım :) Normal değerinde havayı basın gitsin...

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nitrojenin bizde asıl adı azot gazıdır. Normal havanın da %78'i azottur. Bana göre para tuzağı, mantıklı olmak lazım :) Normal değerinde havayı basın gitsin...

nitrojen ile azotun aynı şeyler olduğunu ilk defa duyuyorum, araştırdım ama öyle bir şeylede karşılaşmadım, aynı olduğuna dair sağlam bir kaynak varsa elinizde link atabilirmisiniz, merak ettim de :)

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nitrojen ile azotun aynı şeyler olduğunu ilk defa duyuyorum, araştırdım ama öyle bir şeylede karşılaşmadım, aynı olduğuna dair sağlam bir kaynak varsa elinizde link atabilirmisiniz, merak ettim de :)

İsa Hocam Nitrojen denen şey element tablosunda N simgesi olan Azot' tan başkası değil :) Normal havanında %78'i Azot, %21' i Oksijen ve %1' i diğer gazlardır, piyasada herşeyin ismi alışılmışın dışında söylenmeye başladı nedense?

http://www.nkfu.com/nitrojen-azot-nedir-nitrojen-elementinin-ozellikleri/

Son düzenleme:

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İsa Hocam Nitrojen denen şey element tablosunda N simgesi olan Azot' tan başkası değil :) Normal havanında %78'i Azot, %21' i Oksijen ve %1' i diğer gazlardır, piyasada herşeyin ismi alışılmışın dışında söylenmeye başladı nedense?

http://www.nkfu.com/nitrojen-azot-nedir-nitrojen-elementinin-ozellikleri/

çok teşekkür ederim bir konuda aydınlanmış oldum gerçekten bilmiyordum :) demekki boşuna para vermemek lazım boşa şeylere

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomotiv ve Uçak sanayinde kullanımı[değiştir]

• Günümüzde ise artık araba lastiklerini şişirmede kullanılır.Lastik şişirmekte nitrojen kullanmak havacılıkta kullanılan bir yöntem.Normal havanın içinde bulunan oksijenin meydana getirdiği korozyonu azaltmak ve yüksek sıcaklıklarda yanma riskini azaltmak için uçak lastikleri nitrojen ile şişirilir. Ancak otomobil lastiği o kadar kritik yüklere maruz kalmadığı için otomobillerde kullanmak fazla bir fayda sağlamaz.
KAYNAK: http://tr.wikipedia.org/wiki/Azot