0 araca boya koruma yapılrmı yardım?

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 0 araca boya koruma yapılrmı yardım?

HaKaN link' Alıntı:
meguiars nxt 2.0 tavsiye eder misiniz sn jazz. ?
ya da siz olsanız hangi ürünü kullanırdınız?

Nxt 2.0 uygulama açısından çok kolay bir ürün. Hafif, ince çizikleri maskeleyebiliyor (makina ile daha başarılı) parlaklığı güzel bir ürün. Ancak kalıcılığı fazla değil. Ben genelde 2 yıkamada bir cilalıyorum arabamı :)
Katı cila olarak Finish Kare 1000P kullanıyorum, hem dayanıklılığı iyi hemde koruma anlamında başarılı.
Önemli olan aracın üzerinde cila olması, dediğim gibi ben uğraşmayı sevdiğimden ayda bir cilasını yapıyorum. Bu aralar % 100 Carnaubalara sarmış durumdayım, gelsin fotoları paylaşıcam :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Yahu ben bu boya koruma olayına girmeliyim bence.. Geçen arabanın kaputuyla ön camın birleştiği yere bizim mahallenin kedilerinden biri yatmıştı, "Len Minnoş, kaldır butları araba bana lazım" dedim, severimde kedileri, bu böyle bir kalktı, gerindi merindi. Sonra kendimi sevdireyimde öyle ineyim arabadan diyerekten bana doğru geliyor du kiii, salağın ayağı kaydı.. Tabi tırnaklar çıktı, ciiiuuuu şeklinde bir patenaj, benden aynı anda bir "Aduuken" çıkıyordu az daha, valla içimdeki son insanlık ve merhamet kombosuyla elime koluma hakim oldum, sabah sabah kedi katili edecekti beni. Tabii "Lııaaaann" diye kükrememle hem kedi hem bir kaç komşu kalp krizi geçirdi ama kimse ölmedi. Boya koruma birşey lazım bana, kedilerin ve komşuların nesli tükenmesin. :)

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=2779.msg58912#msg58912 date=1321868119]
Şayet boya üzerinde hare, çizik vs. yoksa ve araç bayiden çıktığı gibiyse güzel bir temizliğin ardından yüzey cila ile koruma altına alınabilir. Bunun için çok farklı cilalar var tabi ki. Nano olsun carnauba olsun sealant dediğimiz kimyasal cilalar olsun, hepsinin işlevi yüzeyde extra bir katman oluşturarak boyayı dış etkenlere karşı korumaya yardımcı olmaktır.

Üstüne daha sert bir cisim değmedi, hep ellerimle narin bezlerle, süngerlerle 3er su yıkadım, yumuşacık sevdim, aldığı en büyük darbe yolda giderken tosladığım böceklerdir. O derece iddialıyım durumu hususunda. :)
[/quote]

İzmirli kardeşim sadece böceklere tosladım diyorsunuz ya düşüncelerimiz aynı. Bende sizin gibiyim. Demekki hassasiyetlerimiz aynı

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben yaptırmanızı tavsiye ederim. Ne kadar boyanın üstünde koruma olursa o kadar boyanızın ömrü uzar

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
Ben yaptırmanızı tavsiye ederim. Ne kadar boyanın üstünde koruma olursa o kadar boyanızın ömrü uzar

Valla boyanında ömrü uzasın, kedilerin de ömrü uzasın, lazım bu boya koruma olayı bana. :)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=vigilante8 link=topic=2779.msg66651#msg66651 date=1323160204]

Valla boyanında ömrü uzasın, kedilerin de ömrü uzasın, lazım bu boya koruma olayı bana. :)
[/quote]
011zaa kardeşim halledicez bu haftsonu senin cila olayını. Ne zamandır işim çıkıyor haftasonları bana bu aralar zehir valla.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=2779.msg66664#msg66664 date=1323163072]
[quote author=vigilante8 link=topic=2779.msg66651#msg66651 date=1323160204]

[/quote]
011zaa kardeşim halledicez bu haftsonu senin cila olayını. Ne zamandır işim çıkıyor haftasonları bana bu aralar zehir valla.
[/quote]

Kurtar kedileri elimden Oğuz abi. :)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Pitbull bağlıyorum ben arabanın tekerine  011zaa

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
bir kedi hastası olarak kedileri uzak tutan spreylerden kullanmanızı rica ediyorum :)

Kediye mi sıkıyoruz direkt? (:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=2779.msg66738#msg66738 date=1323171819]
[quote author=BiG_BOSS ® link=topic=2779.msg66736#msg66736 date=1323171573]
bir kedi hastası olarak kedileri uzak tutan spreylerden kullanmanızı rica ediyorum :)

Kediye mi sıkıyoruz direkt? (:)
[/quote]

general_Shame_on_you  general_Shame_on_you

:)
[/quote]

Valla kedileri, köpekleri çok severim. Arabamın üstünde yatan kedilere de tırnaklarını çıkartmadıkları sürece mırlatacak kadar sevgiyle yaklaşırım, motorumu onlar için sıcak tutarım. Arabamı çizerlerse Big Boss'u çağırır spreyle müdahale ettiririm. Bana mı sıkar, kediye mi, arabaya mı ona kalmış :)