0 araca boya koruma yapılrmı yardım?

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 0 araca boya koruma yapılrmı yardım?

Boya korumayı kesinlike yaptırın derim..
Nano koruma olması daha faydalı ömrü daha uzun..

Kaput filminden ben oldukça memnunum ..

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar 0 araba boya koruma yaptırmak açısından ne kadar süre sıfırlığını koruyor? Mesela ben alalı 1 ay oldu arabayı benim araba hala sıfır sayılır mı bu hususta?

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Boya koruma sıfır aracada yapılır ikinci el aracada yapılır fakat ikinci el araçta çizikler daha fazla olacağından yapılacak işlemler değişiyor.
Aracınız durumuna uygulama merkezinde bakılmalı ve nasıl bir yol izleneceği belirlenmeli..

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şayet boya üzerinde hare, çizik vs. yoksa ve araç bayiden çıktığı gibiyse güzel bir temizliğin ardından yüzey cila ile koruma altına alınabilir. Bunun için çok farklı cilalar var tabi ki. Nano olsun carnauba olsun sealant dediğimiz kimyasal cilalar olsun, hepsinin işlevi yüzeyde extra bir katman oluşturarak boyayı dış etkenlere karşı korumaya yardımcı olmaktır.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Şayet boya üzerinde hare, çizik vs. yoksa ve araç bayiden çıktığı gibiyse güzel bir temizliğin ardından yüzey cila ile koruma altına alınabilir. Bunun için çok farklı cilalar var tabi ki. Nano olsun carnauba olsun sealant dediğimiz kimyasal cilalar olsun, hepsinin işlevi yüzeyde extra bir katman oluşturarak boyayı dış etkenlere karşı korumaya yardımcı olmaktır.

Üstüne daha sert bir cisim değmedi, hep ellerimle narin bezlerle, süngerlerle 3er su yıkadım, yumuşacık sevdim, aldığı en büyük darbe yolda giderken tosladığım böceklerdir. O derece iddialıyım durumu hususunda. :)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Arkadaşlar 0 araba boya koruma yaptırmak açısından ne kadar süre sıfırlığını koruyor? Mesela ben alalı 1 ay oldu arabayı benim araba hala sıfır sayılır mı bu hususta?

Bu tamamen dış etkenlere bağlı. Yani aracınız 2 günlüktür ancak fırçayla yıkanmıştır diyelim. Yüzeyde bol miktarda hareler oluşur. Dolayısıyla cilanın sağlıklı tutunabilmesi için ilk önce yüzeyin harelerden arındırılması pürüzsüz hale getirilmesi gerekir. Bu tamamen yüzeyin durumu ile alakalı Sn. GNSPower. Herhangi bir çizik, hare yoksa sadece kil+cila yapılır, boya koruma altına alınır. Hare, çizik, kirlenme varsa, yüzeyin durumuna göre bir aşındırıcı - temizleyici seçilir uygulaması yapılır. Yüzey temizlenir ve koruma altına alınır.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=2779.msg58912#msg58912 date=1321868119]
şayet boya üzerinde hare, çizik vs. yoksa ve araç bayiden çıktığı gibiyse güzel bir temizliğin ardından yüzey cila ile koruma altına alınabilir. Bunun için çok farklı cilalar var tabi ki. Nano olsun carnauba olsun sealant dediğimiz kimyasal cilalar olsun, hepsinin işlevi yüzeyde extra bir katman oluşturarak boyayı dış etkenlere karşı korumaya yardımcı olmaktır.

֜stüne daha sert bir cisim değmedi, hep ellerimle narin bezlerle, süngerlerle 3er su yıkadım, yumuşacık sevdim, aldığı en büyük darbe yolda giderken tosladığım böceklerdir. O derece iddialıyım durumu hususunda. :)
[/quote]
Kendi imkanınız varsa cilasını da kendiniz yapabilirsiniz. Uygulama konusunda yardımcı olabilirim zevkle  greatt

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=2779.msg58915#msg58915 date=1321868286]
şayet boya üzerinde hare, çizik vs. yoksa ve araç bayiden çıktığı gibiyse güzel bir temizliğin ardından yüzey cila ile koruma altına alınabilir. Bunun için çok farklı cilalar var tabi ki. Nano olsun carnauba olsun sealant dediğimiz kimyasal cilalar olsun, hepsinin işlevi yüzeyde extra bir katman oluşturarak boyayı dış etkenlere karşı korumaya yardımcı olmaktır.

֜stüne daha sert bir cisim değmedi, hep ellerimle narin bezlerle, süngerlerle 3er su yıkadım, yumuşacık sevdim, aldığı en büyük darbe yolda giderken tosladığım böceklerdir. O derece iddialıyım durumu hususunda. :)
[/quote]
Kendi imkanınız varsa cilasını da kendiniz yapabilirsiniz. Uygulama konusunda yardımcı olabilirim zevkle  greatt
[/quote]

Amanın forumda herkes sizin peşinizde zaten, millet yer açsanızda sıraya girsek diye bakıyor, valla on numara olur hani yardımınız. (:) Benimde havam olur forumda. :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

meguiars nxt 2.0 tavsiye eder misiniz sn jazz. ?
ya da siz olsanız hangi ürünü kullanırdınız?

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=2779.msg58921#msg58921 date=1321868985]
[quote author=GNSpower link=topic=2779.msg58915#msg58915 date=1321868286]

[/quote]
[/quote]

Amanın forumda herkes sizin peşinizde zaten, millet yer açsanızda sıraya girsek diye bakıyor, valla on numara olur hani yardımınız. (:) Benimde havam olur forumda. :)
[/quote]
thnxx :)