0-3000 km rodaj sürecindekilere...

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel aracı rodaj sürecinde kaç km hızla ve kaç d/d arası vites değiştirmek gerekiyor ? Çünkü ilk defa bir dizel araç sahibi olucaz.Benzin gibi yüksek devirde ve sert kullanımdan kaçınıcam.

Dizel ya da benzinli de kullanım kılavuzunda yazan ilk 1000 km sakin sürüş tavsiye ediliyor. İlk 100 km'de de sert fren yapılmaması söylenmiş.

Özel olarak dizel için önerebileceğim tek şey park ettikten sonra motoru durdurmayıp 1 dk kadar daha turbonun soğuması için çalıştırmak. Bu konuda dizelci arkadaşlar daha fazla bilgi yazabilirler belki..

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldin Ahmet, nerelerdesin :) Çok uzaklarda değilsin sanırım, kilometre yapmamışsın pek :)))

memati09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm lordum memlekete gttım bıraz gezdım sonra garaja cektım aracı kapalı toz bıle yok garajda :) ıslerle ugrastım sımdı ıstdeyım:)

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşler merhaba
Benim araba oldu 4300 km :)
O yüzden konuya fazla bakamadım:) (Şaka tabiki, ama 4300 km olduğu doğru)

Araba ile marmaris yaptım geldim. Full klima açık, araçta 3 kişi ve full bagaj ile 2200 km yolu 285 tl ile yaptım geldim. 1850 km si ş.arası. Dizeli çok sevdim çok. Geçen sene lpg li lagunam ile 2000 km yi 300 TL ye almıştım. Gaz dan bile ucuz yakıyor mübarek. (Maşallah diyelim)

Konuları pek takip edemedim kusura bakmayın. Bu arada bilgi olsun diye size de söyleyeyim.
MTV sini World Card ı ile ödeyenlere sonax kampanya yapmış. Boya temizleme ve koruma ayrıca araç şampuanı hediyesi ile birlikte 120 TL + KDV.
Bu tutarı da World e özel 3 taksit ile alıyorlarmış.
Ben MTV ödememi World ile yapıcam. Ağustos sonu gibi de gibi kış öncesi bakımımı yaptıracağım.

Hani işinize yarar belki diye size de duyurayım dedim.