Zorunlu Trafik Sigortası Hk.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Astra Caravan ile Astra HB lerin trafik sigortaları arasında acayip fark var. Ben Nisan ayında 370 TL ye yaptırmıştım, araç HB olsaydı 100 TL kadar karım olacaktı. Benim anlamadığım Astra HB ile Astra Caravan bir araca çarptığında farkı hasarlara mı neden oluyorlar? Veya aynı fark Doğan ile Kartal için de mi var?

Bugün bir kaç yerden fiyat aldım abim biri sadece 360 TL dedi adı sanı duymadığım bir firma ama yol yardım filan yok içinde eski sigortam axsa idi oda 460 TL fiyat çekiyor yarın birde HD ile görüşeceğim. Arkadaş yeminle dinden imandan çıktım bugün... Memlekette bu sigortalara dur diyecek kimse yok ki... benzinden geçir, dizelden geçir, LPG geçir sigortadan geçir, kaskodan geçir... Sözüm yanlış anlaşılmasın ama bir araç sahibi olarak kendini inek gibi hissettim durmadan sağmaya devam ediyorlar. Pes valla.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim kaza dosyası henüz kapanmadı, kapandığında yaşadıklarımı paylaşırım.

raman77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
11/10/2015 tarihinde bitecek olan sigortayı dün yeniledim 244 TL. sigortacı arkadaşımdı benim için bütün sigortaları araştırdı sağ olsun en uygun teklifi buldu.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de bu ay içinde trafik sigortası yaptırmam lazım. şu ana kadar en uygunu generali sigorta verdi, 460 tl ile. kaskoya da 1100 tl diyorlar en uygunu. sanırım kasko yaptırmayacağım bu yıl fiyatlar çok yüksek..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşin özün de araç sürücüsü her zaman yolunmaya devam ediyor. Şuna bir şey demem. Kişi çok fazla kaza yapan bir sürücü ise tamam derim ama kardeşim hiç kaza yapmamış vs olmamış diğer kişilerin yaptıkları kazaları da yapmayan kişilerden çıkarma sadece milleti enayi yerine koymaktan başka bir şey değil. Sigorta şirketler her ya fiyatlar da değişim var diyor. Çalışan kesim için verilen zam oranı %11 2016 için ama buna karşın sigorta rakamlarına gelen zam %100 böyle bir vicdansızlık olmaz.

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 6 ay once 200'e yaptirmistim ray sigortadan. Sanirim en uygun generali veriyor su siralar. Bi arkadas netten generali policesini disaridan aldiginin 1/3 fiyatina yaptirdigindan bahsediyordu gecenlerde

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hafta başında trafik sigortasını (mapfre) 310 tl'ye,
kaskoyuda (groupama) 450 tl'ye yaptırdım internet üzerinden,
yaptırdıktan bir gün sonra yerel sigorta acentesinden 250tl'ye trafik sigortası için ve 500tl kasko için teklif emaili geldi fakat üstteki fiyatlara yaptırmış oldum.
Birkaç sene evvel axa yada ak sigortadan kasko yaptırıyordum,sigortacım yenileme için çok yüksek fiyat vermişti neden bu kadar yüksek çıktı kazam bile yok dedim,bu son senede opeller çok kaza yapmış bundan dolayı fiyat yüksek cevabı almıştım.

Son düzenleme:

AirTech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de Anadolu Sigorta'dan yaptırdım sigortamı. İlk aracım olduğu için yaşım da 27 olduğu için verilen teklifler 1050 ile 2800 Lira arasında değişiyordu. En sonunda bi tanıdık aracılığı ile 987'ye Anadolu Sigorta'dan yaptırabildim. Resmen soygun bu ya :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şu fiyatlara bak ya resmen soygun başka da bir şey değil. Yuh olsun... bu ülke de ne yasa kaldı ne de vicdan.... buna kimse dur demeyecek o kesin. Öpmeye devam edecekler. Zengin daha da zengin olacak oluyor da... tabi bazılarının araçları gibi her şeyi vatandaşın cebinden çıktı için araç fiyatları olsun yaktıkları yakıtlar olsun Çorum leblebisi parası sayılıyor.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de o kadar araştırmama rağmen 1850 tl altına fiyat alamadım. sanırım bundan kaçış yok. aracı annemin üstüne yapsam bile üstüme ilk alacağım araçta bu yüksek sigortayı ödemem gerekeceği haberi ile bu yoldan vazgeçtim. ayın 10 una kadar sorgulamaya devam, bakalım bulabilecek miyim.