Zor çalışma ve rolantide aşırı titreşim

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar son 2 haftadır aracımı pek fazla kullanmadım sonrasında aracım birkaç marşta çalışmamaya başladı ve dün rolantide aşırı titreşimli çalıştığını farkettim öyleki sarsınıtısını içeriden çok rahat hissediyorum.gaza basarkende sanki saçma sapan çalışıyor gaz yemiyor gibi.bana sanki avansı bozulmuş gibi geliyor.Aracım 1.3cdti meriva

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen akünüz zayıf onun için isteksiz çalışmıştır. sonradan düzelmiştir herhalde

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim bey aküm zayıf olabilir ama rölanti ile aküyü pek bağdaştıramadım rölantide aşırı titreşimli çalışıyor gaza bastığımda sanki 1 büjisi çıkmiş motor gibi tekliyor ama yolda giderken hiç sorun yok gayet güzel hızlanıyor.Dün akşam izmirden eskişehire geldim yolda 140-150'yi çok rahat gördü.çekiştede problem yok sadece rölantide sarsıntı var.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi ilk çalıştırmada kızdırma bujisi için yeterince akım gücü yoksa sorun yapar sonradan düzelmesi lazım eğer düzelmiyorsa o zaman bir arıza olmalı ki bunun içinde arıza kodu vermesi gerek,bir diğer olasılıkda yakıt basıncı olabilir ama 2 hafta sonra için akla akü gelliyor

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aküm zayıf aracım 2006 model ve üzerindeki akü hiç değişmedi.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz bir akünüzü ölçün sonra bakarız ama dediğim gibi 2 hafta sonra demeniz akla aküyü getirir,çünkü aracınız kontağı çevirince biliyorsunuz dizel kızdırma bujisi için güç gerek aynı zamanda marş için bundan kaynaklanıyordur,marşın siteksiz basması zor çalışmasıda bunu gösterir

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aküyü bu aralar değiştirsem iyi olacak gibi zaten önümüz kış kış gelince muhtemelen marş basmayacaktır.Teşekkürler.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün bu işin aküden olmadığı kanaatine vardım çünkü bugün biraz işlerim vardı aracımla biraz yol katettikten ve motoru ısıttıktan sonra otoparkta aracımı stop etmeden öncede motor yine sarsıntılı çalışmaya devam ediyordu.susturup tekrar çalıştırdım ve yine aynı motor yine ilk marşta çalışmadı.Biraz forumları arştırdım aklıma Egr sorusu takıldı.Acaba egr problemim mi var.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman egr de sorun olabilir, önce egr ye baktırın sonrası rail basınç -yakıt basınc sensoruna bakın

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aküyü kontrol edin sorun yoksa bilgisayara bağlatıp enjektörlere hata taraması yaptırın hata yoksa gaz kelebeği ve rölanti sensörünü temizlettirip adaptasyon yaptırmayı deneyebilirsin.