zemin aydinlatmasi yapimi resimli

sonercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk hali...
2w53x9e.jpg

oncelikle 120 cm uzunlugunda led serit aldim ve 4 tane 20 cm bir tanede 40 cm boyunda kesdim. kesilen yerlere kablo ekledim.
30b0n48.jpg
sm7d7b.jpg

Zemin aydinlatmasinin tavan isigiyla ayna anda yanip sonmesi icin tavandan kablo cektim, toplam 5 tane vidayi soktukten sonra onedogru hafif iterek mekanizmayi yerinden cikardim.
2zyhkyt.jpg

Kablonun birisini ampulun arka yantarafina digerinide kahverengi kabloya bagladim
aw3lnk.jpg

Test isleminiz bittikten sonra surucunun bulundugu yerde tavanda tutmak icin bulunan yeri sokup arasina tornavida sokarak esnetip, kabloyu ordan gecirebilirsiniz butun tavani sokmeye gerek kalmiyor. Kablonun ucuna hafif sert ve esnek bir 40 cm uzunlugunda bir sey baglayinki tavani acmadan bir taraftan itince diger taraftan cekebilesiniz.
2h84d39.jpg

Daha sonra aldiginiz kabloyu diregin ordan yarat bir sekilde asagiya indiribilirsiniz, daha sonra yan tarafi sokun kuvvetli bir sekilde cekince cok rahat sokuyor. Burda kablo ekleyerek ekledigim ucu on tarafa digerinide arka tarafa cektim.
2crklzb.jpg

ledlere uygun bir yer bulup oraya yapistirin, yapistirmak icin cirt cirt denilen sey kullandim istedigimde kolayca sokup takabilmek icin.
2u469z7.jpg

Arka koltuklarinda altina elinizi soktugunuzda 1 cm kadar bir bosluk var isik koymak icin cok uygun, arka koltuklara iki isik yerlestirdikten sonra, on yan koltugada arkaya aldigim kabloyu uzatarak ulastim. Ve sonuc.....
158bkhv.jpg
14xzb0i.jpg

Arka koltuklar
257g9zc.jpg

Daha sonra bagaja baglanti icin bagaj isigindan direk alin elektirigi 5 dakika surmuyor takmasi.
155ii2x.jpg

buda geceki hali resim cekerken flas kullanmadigim halde ne kadar aydinlik oluyor
jl15pc.jpg

Resimler biraz kalitesiz cikmis ama normalde cok hos guzel bir gorunum sagliyor arabaya.

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güle güle kullanın. bu ledleri kestiğiniz zaman (led sayısına göre vs.)direnç falan bağlamak gerekiyor mu?

sonercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tskler arkadasim, yok herhangi bir dirence yada ek birseye gerek yok istediginiz yerdende kesebilirsiniz

ahmet altınçubuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin kullandığınız nasıl bilmiyorum fakat burada 3M in ledleri 4 led bir tane yapıyor, kesme yerleri var o dört tane yi bozamıyorsunuz. Daha değişikleri varsa tabii onları bilemiyorum.
Bu arada elinize sağlık. Özellikle bagaj çok mantıklı ve çok başarılı olmuş.

Ahmet Altınçubuk

sonercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tskler arkadaslar verdiginiz ek bilgiler icin, dogrudur elektrik bilgim pek olmadigindan bilemeyecem,

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş elinize sağlık.
bugün bende önlere yaptım. renkli led kullanmadım. orjinaale benzesin diye gün ışığı rengi kullandım. akşamm olmasını bekliyorum. ama ben 3 led kullandım. yetti bence

sonercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tskler arkadasim, hayirli olsun ledlerin, gule gule kullan

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hollandali hemserim gule gule kullan bizede yaparsan cok makbule gecer ilerleyen zamanlarda :)