zavoli gösterge ışığı anormalliği ?

themaniac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dikkat ederseniz yokuş aşağı geldiğinizde gazın depo içerisindeki hareketinden dolayı gazınız bitmiş gibi görünür ama 1 yeşil ışık yanarken yokuş yukarı geldiğinizdede ışık 4 yeşile döner yani bu bir sorun değil bence...siz aracınızın 1 depo ile kaç kilometre gideceğini bilin yeter ölçümünüzü buna göre yaparsanız daha sağlıklı olacaktır

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Şamandıra sensörünüz arızalı, Şamandıranız değil. Tamamen önemsiz bir durum. LPG seviyesini km saatinizden takip etmeniz daha sağlıklı.
ŞAMANDIRA YANİ TEKNİK ADI İLE MULTİVALF SİSTEMİN EN ÖNEMLİ GÜVENLİK ELEMANIDIR. ARACINIZIN TANKININ İNFİLAK ETMEMESİNDEKİ TEK GÜVENCENİZ MULTİVALFTİR.
Sizin sorununuz multivaf ünitesindeki seviye sensörü olduğundan şamandıra sorunu olarak algılanamaz. Bu sebeple şamandıra değiştirtmeyin kesinlikle. Sensör değiştirebilirsiniz. Şamandıra sökmek takmak eziyettir. Gazı bitirip servise gitmek gerekir. Yine de içinde gaz kaldığından hem tehlikelidir hem de bagajınızda koku yapar bir süre.

Ama burada bir arkadaş şamandıra komple ...(şu markanın).... gibi bir kelime kullanmış ki eğer bu sizin şamandıranın markası ise, ya da şamandıranız Zavoli marka değilse ben olsam gide orjinal italyan şamandıramı isterdim. Bursada yan sanayi yapımı, veya istanbulda merdivenaltı bir yerde kaçak üretilmiş beklentiniz gibi italyan olmayan markayı söktürtür yerine italyan şamandıra taktırtırdım. Siz kullandığınız markayı italyan diye istemişsinizdir ama en önemli parça yerli hem de yan sanayi malı ise mahkemeye kadar gitseniz yeridir. (Şamandıranızın yani multivalfinizin zavoli olmadığına ve yerli olduğuna hemen hemen eminim)

Son düzenleme:

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şamandıra sensörünüz arızalı, Şamandıranız değil. Tamamen önemsiz bir durum. LPG seviyesini km saatinizden takip etmeniz daha sağlıklı.
ŞAMANDIRA YANİ TEKNİK ADI İLE MULTİVALF SİSTEMİN EN ÖNEMLİ GÜVENLİK ELEMANIDIR. ARACINIZIN TANKININ İNFİLAK ETMEMESİNDEKİ TEK GÜVENCENİZ MULTİVALFTİR.
Sizin sorununuz multivaf ünitesindeki seviye sensörü olduğundan şamandıra sorunu olarak algılanamaz. Bu sebeple şamandıra değiştirtmeyin kesinlikle. Sensör değiştirebilirsiniz. Şamandıra sökmek takmak eziyettir. Gazı bitirip servise gitmek gerekir. Yine de içinde gaz kaldığından hem tehlikelidir hem de bagajınızda koku yapar bir süre.

Ama burada bir arkadaş şamandıra komple ...(şu markanın).... gibi bir kelime kullanmış ki eğer bu sizin şamandıranın markası ise, ya da şamandıranız Zavoli marka değilse ben olsam gide orjinal italyan şamandıramı isterdim. Bursada yan sanayi yapımı, veya istanbulda merdivenaltı bir yerde kaçak üretilmiş beklentiniz gibi italyan olmayan markayı söktürtür yerine italyan şamandıra taktırtırdım. Siz kullandığınız markayı italyan diye istemişsinizdir ama en önemli parça yerli hem de yan sanayi malı ise mahkemeye kadar gitseniz yeridir. (Şamandıranızın yani multivalfinizin zavoli olmadığına ve yerli olduğuna hemen hemen eminim)

bilgiler açıklayıcı olmuş ülkemizin gerçekleri adeta çakma ustalar ve çakma parçalar.
aynı dert ben de de var zavoli kit takıldıgından beri 200-250 km gidince kırmızı ışık yanıyor bende de.bazen daha kısa sürüyor bu .bundan sonra duruma göre trafiğe bağlı şehir içi 380-400 km.ye kadar daha gaz gidiyor yani en az 100 km üzeri gidiyor.
ben de ışıga bakmıyorum genelde km.den kontrol ediyorum sayacı sıfırlayarak. saygılar.

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun arkadaşlar yorumlarınız için.
bir kaç gündür foruma giremedim.
şamandıra markası zavoli değil ki aracı aldığımızda üzerinde vardı yani biz taktırmadık garantisi de geçmiş.
artık böyle idare edicez.

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu hortlatmış olucam ama bir sorum daha olcak. peki göstergedeki gibi kırmızı ışık yandığında araba benzine mi geçiyor yoksa gazda çalışmaya devam ediyor mu?

dj_gokcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şamandıra arızalı olabilir ama arada yapıyorsa önemseme yapacağın masrafa değmez nekadar lpg ustasına sorduysam göstergene güvenme yanıltır dedi fakat bugüne kadar boş depoda hiç dolu göstermedi ama dolu depoda boş gösterdiği oldu :D

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolasun arkadaşlar. o zaman bir problem yok sür gitsin :)