Zafİra İÇİn ruhsatta yazan koltuk sayisi

erhan116

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaŞlar...

3 ay Önce İlk sahİbİnden 2005 model zafİra aldim.. AliŞ satiŞ İŞlemlerİ, sİgorta, ruhsat, ekspertİz, rutİn bakimlar vs. Vs. Derken o heyecanla yenİ aldiĞim ruhsata bİr hafta sonra gÖz atabİldİm.. Zafİra fabrİkasyon 7 koltuklu olmasina raĞmen ruhsatta 5 koltuk yaziyor.. Ruhsati Çikaran memurun hatasidir dİye dÜŞÜndÜm eskİ ruhsatin fotokopİsİne baktiĞimda ondada 5 koltuk yazdiĞini gÖrdÜm... Yanİ İlk sahİbİ 11 yil bÖyle kullanmiŞ. Aracin muayenesİde daha yenİ.. Bu durum bana muayene veya trafİkte herhangİ bİr sikinti yaŞatirmi.. Benİm ufakliklar ek olan İkİ koltukta gİtmeyİ Çok sevdİklerİ İÇİn koltuklar daİma aÇik durumda.. Ruhsati deĞİŞtİrmem gerekİrmİ? Nasil halletmem lazim? Bİlgİsİ olan Üyelerİn yorumlarini beklİyorum.. Hepİnİze hayirli sÜrÜŞler....

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafira çok bilinen bir araç olmadiğı için yanlışlıkla yazılmış olabilir, muayenede de koltukları açmadiysa o şekilde geçmiştir. Aslinda koltuk sayısı tespit edilip yeniden ruhsat çıkartılması lazım ama ben olsam masraf çıkarmam kendime, sonuçta elinizde resmi belge var .

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Eğer elinizde yoksa, Opel Türkiye ile iletişime geçin oradan uygunluk belgesi talep edin orada 7 yazıyorsa trafiğe giderek para vermeden düzelttirmeye çalışın eğer isterlerse 2 Ruhsat parasını mecburen ödeyerek düzelttirirsiniz, önemli olan o belgede kaç koltuk yazdığını bilmek

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yeni evrak çıkarmanızı hiç tavsiye etmem. Bu durumda trafik sigortanız değişecek (kasko durumunu bilmiyorum) ekstra zamlanacaktır. Bendeki SW Astra caravan var, HB kasaya göre daha fazla trafik sigortası ödüyorum (açıklamada 9 kişiye kadar ibaresi var)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu koltuklar bagaja entegre oldukları için normal yolcu koltuğu olarak değerlendirilmemiş olabilirler. TUV muayenesinde kapalı konumda tutmanızda fayda var, açık olarak muayeneye girerseniz sorun yaşama ihtimaliniz fazla. Bir aralar biz Opel'ciler ruhsatlardaki "0" ile "O" nedeniyle sıkıntı yaşamıştık.

erhan116

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç ilk sahibinden olduğu için uygunluk belgesi ve faturası var... uygunluk belgesinde 7 koltuk olduğu yazıyor (2+3+2) şeklinde... olmazsa trafiğe gidip bi araştırırım... teşekkürler

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
wolox yerine wo1ox yazdığı için memur ruhsat değiştim.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yeni evrak çıkarmanızı hiç tavsiye etmem. Bu durumda trafik sigortanız değişecek (kasko durumunu bilmiyorum) ekstra zamlanacaktır. Bendeki SW Astra caravan var, HB kasaya göre daha fazla trafik sigortası ödüyorum (açıklamada 9 kişiye kadar ibaresi var)

Abi sigorta dedin aklıma geldi. Aracı 15 gündür yaptıramadım. Yerinde yatsana sigorta zamanı geldi. Biraz ucuzladı diyorlar. Sizinkini zamanı ne zamandı en son kaça yaptırdınız?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi sigorta dedin aklıma geldi. Aracı 15 gündür yaptıramadım. Yerinde yatsana sigorta zamanı geldi. Biraz ucuzladı diyorlar. Sizinkini zamanı ne zamandı en son kaça yaptırdınız?
Benim araç 43 plakalı, kaskosu yeni yapıldı 500 TL tuttu (eski aracımdan aktardığım için hasarsızlık indirimi vardı). Trafik sigortası sanırım Nisan ayında bitiyor, aracın yanına gittiğinde bakarım.
Bugün sigortaya baktım. Mayıs ayında yaptırmışım. Geçen sene 370 TL ödemişim, bu sene 720 TL ödemişim. Bakalım 2017 de ne kadar taktir edecekler :(

Son düzenleme:

dragon99

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim zafira 2006 b kasa yarin bakar sana soylerim ama yanlis hatirlamiyorsam yedi yaziyordu

Hatırlatma;

18- Profil bilgilerinde gerçek ad ve soyadlarını belirtmeyen üyeler öncelikle uyarılacak, durumun devamında üyelikleri ihraç edilecektir.

Moderatörün son düzenlenenleri: