Zafira b kasa 2006 model f arızası yardım lütfen

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
136 oksijen sensörü
201 202 203 204 bunlar silindir arızaları 1 2 3 4
230 pompa arızası
0650 canbus kodlama hatası yada elektrik tesisatı yada gösterge yani gösterge düzgün haberleşme yapamıyor sistem ile
0155 sensör 2 ısıtma bozuk oksijen
0160 oksjine sensör 2 düzgün çalışmıyor

1613 kumanda pilin zayıf yada anahtar düşür isen immo bozuluyor
2103 gaz kelebeği arızası
2104 rölanti devri yine gaz kelebeği
Bu sonuçlardan yola çıkarak bence gaz kelebeği ve oksijen sensörlerinden kaynaklı araç fazla fakir ve ya zengin yakıt karışımı da yapıyor olup kendini korumaya alıyor olabilir. Bence bunları kontrol ettirmelisiniz.

ayrıca aracın rölantisinde ki anlık yakıt kaç litre gösteriyor ? vuruntulu çalışma var mı ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu sonuçlardan yola çıkarak bence gaz kelebeği ve oksijen sensörlerinden kaynaklı araç fazla fakir ve ya zengin yakıt karışımı da yapıyor olup kendini korumaya alıyor olabilir. Bence bunları kontrol ettirmelisiniz.

ayrıca aracın rölantisinde ki anlık yakıt kaç litre gösteriyor ? vuruntulu çalışma var mı ?
Yok abi bunda farklı bişey var komple motor ünitesi elektrik arızası bu

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Yok abi bunda farklı bişey var komple motor ünitesi elektrik arızası bu
Boğaz kelebeği ve o2 sensör arızasını da EngineControlUnit ( ECU ) arızasından dolayı mı veriyor o zaman ?
Senin tecrübelerin daha fazla kesinlikle sen diyorsan öyledir.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebeği ve o2 sensör arızasını da EngineControlUnit ( ECU ) arızasından dolayı mı veriyor o zaman ?
Senin tecrübelerin daha fazla kesinlikle sen diyorsan öyledir.
Bu arabada elektriksel bişey var hani tek kod yok genelde motorun sağlıklı yürütülmesi ile ilgili sorunlar yani hem enjektör vermiş hem boğaz kelebeği hem oksijen sensörü

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
@Zaferr bulunduğun şehirde tanıdığım ustam yok ama Kayseri'de çok sağlam bu işle ilgilenen bir arkadaşım var. İşinin de ehli. Eğer getirebilirsen ve ya gönderebilirsen bizzat ben ilgilenirim.

Zaferr

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Herkeze çok tşk ederim arızayı buldum galiba egr valfinin soketini söktüm bi daha yapmadi sabahtan bu yana stop etmedi çok sükür