Zabıt Katiplik Sınavı Kelime Hesabı:

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim bilader bu sınava girdi üç dakikada 90 kelime yazılması gerekiyormuş bu kelime hesabı nasıl yapılıyor bileniniz varmı.
:confused:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildğin sayıyorlardır :) bn dakikada 90 kelime yazıyorum msnde :):) bu arada alışık olduğun klavyeyle git bnce eğer öyle bi durum warsa :S

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildğin sayıyorlardır :) bn dakikada 90 kelime yazıyorum msnde :):) bu arada alışık olduğun klavyeyle git bnce eğer öyle bi durum warsa :S
kardeşim girdi ama kelime hesabının nasıl olduğunu bilmiyor

Feyzullah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim kayınçoda girdi.ellerine birer cümle veriyorlar atıyorum 100 kelime.istiyolar.dakka tutup f klavyeden yazıyosun sonra gözlemciler doğrumu yanlışmı nasıl yazmışsın diye sayıp çıkartıyolar.kazanırsan 90 kişinin içine giriyon.sonra ordan mülakata onu da kazanırsan katipsin işte.

06ankara06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim bilader bu sınava girdi üç dakikada 90 kelime yazılması gerekiyormuş bu kelime hesabı nasıl yapılıyor bileniniz varmı.
:confused:

verilen metinde bazen dört hecelik bazen iki hecelik kelimeler olur bunların hepsi dedikleri gibi kelime hesabıdır; "benzemek" "asıl" ikisi de bir kelimedir. Yanlış sayıları dikkate alınmaz önemli olan kaç kelime yazıldığıdır. İster F ister Q klavye kullanılabilir. Daktilo yada bilgisayar tercih edilebilir. Her ne kadar sınav şartlarında "3 dakikada 90 kelime" yazılması şart olarak koşulsa da sınava girenlerden 3 dakikada 100-200 kelime arasında yazanlar çok olacağından kardeşinizin, hedefini yüksek tutması gerekir. Ayrıca benden bi tüyo :) sınavda genellikle ticaret lisesindeki daktilo ders kitabında yer alan uzun alıştırma metinlerinden verilir.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar teşekkürler.
:alkis: :good: