Z16xep için liqui moly

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar z16xep için bu yağ uygunmudur.dexos2 özelliği var fakat castroldeki c3 özelliği varmı yazmıyor.bu yağı kullanabilirmiyim sizce ya da önerebileceğiniz yağı hangisi
dd780cc0277dd702a1d6333b68926229.jpg

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de bu yağ var hangisini kullanmalıyım sizce
bad9013448d296a1ac48382b0258f551.jpg

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2cr ümit 4100 5w40 tavsiye ediyor. spesifiklerinde opelde var.
kullanan memnun olmayan yok.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2cr ümit 4100 5w40 tavsiye ediyor. spesifiklerinde opelde var.
kullanan memnun olmayan yok.
Fatih engine flush yapacaz.sabah soğuk havalarda 30 sn kadar lifter sesi var.5 40 olumsuz etki edermi sence

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Tolga Merhaba,
ACEA belirlediği Saps değerlerinde Partikül filtreler için çıkarttığı tanıtma kodu C dir. C1,2,3,4 olması z16xep için önemli değil. Bu özelliğe takılma bence.

Herkes bir marka tutturmuş gidiyor. Marka reklamı yapanlar bile oluyor. Yurtdışı forumlarda ve bazı dergi sitelerinde araştırırsan sentetik yağ testleri var. Bazıları teknik ekipmanlarla yapılmış, bazıları ben tadına baktım bu iyi deniyor. Ne derece güvenilirler bilemiyorum.

Düşündüğün Liqui Moly için yabancılar uzun ömürlülük konusunda iddialı ama ömür testi okumadım hiç. Performans konusunda Pazarlamaları iyi markanın. Düşebilirsin, ben 10 senedir mobil 1 tercih ediyorum, öyle de devam ediyor. Castrol Magnatec Vectra aracımda rektifiye zamanı erken geldiğini düşünüp, memnun kalmamıştım, ondan Mobile geçmiştim.

Ben Engine Flush işi için Türkiyede şuna benzer yağ pompası makinesi kullanan olsa, baya iş yapar bence.

https://www.youtube.com/watch?v=rOBA4jvqETo

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler.benim sorunumun kökeninde lifter sesi var.bunu kesecek uygulamayı ve yağı arıyorum aslında.mobile defalarca geçemeyi denedim uygun yağını bulamadık bir türlü.sonuç olarak yıllardır castrol kullanıyorum ama sanırım castrol opel için uygun değil

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
engine flush lifter sesini kesiyor diyemem kesinlikle. arkadaşımın accent admire aracında vardı. engine flush yaptık yağı boşaltıp karteli söküp temizlettirdik. ardından dandik yağla tekrar engine flush yaptırdı arkadaş. simsiyah yağ çıktı arabadan tekrar. liqui moly 5w40 koyup üstüne birde ceratec koyduktan sonra motorun sesi net %60 azaldı. lifter sesi varmı dersen halen var ama eskisine göre rahatsız edici yüksekte gelmiyor. yağın ömrünü 8 bin kabul edip tekrar yağ değiştirdiğinde belki bir miktar daha düşer...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Engine flush öncesi liqui nin lifter katkısını koyacam unuttum yazmayı.üst kapak revizyonu sonrası oluştu bu durum çelik supap a geçince oldu.oldukça önemsiz ama sesi kesmek istiyorum.işe yararsa paylaşacam buradan.5 30 koyacaktım ama dediğin gibi 5 40 a geçeyim olmazsa