Yüzeysel Boya & Kaplama

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. aracım 2001 model astra g gl. aracımın rengi mavi ve aracımın yaşından kaynaklı kaputunda taş izleri, tamponlarında çizikler ve kapı ve çamurluklarda muhtelif pastayla kapanmayan çizikleri var. Ben aracına temiz binmek isteyenlerdenim ve bu sebeple aracımı ya yüzeysel tavan hariç boya ya da folyo kaplama yapmayı düşünüyorum. Bu noktada sizden yardım bekliyorum. Öncelikle sormak istediğim hangisini tercih etmeliyim? Aracım boyasız. aracımın rengini seviyorum. Linkteki aracın renginden.
(http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...jinal-opel-astra-aile-arabasi-140471678/detay)
Kaplama yaptırırsam aynı rengi yakalayabilir miyim?
Son olarak da bunların ayrı ayrı maliyetleri ne olur acaba?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kaplama işinin fazla sağlıklı olacağını pek sanmıyorum işin aslı. Ama işi bilen arkadaşlar zaten yardımcı olurlar sanırım.

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de önceliğim boya ama boya işi nasıl olur, maliyet ne olur, memnun kalırmıyım, izmirde bu iyi yapan kimi bulabilirim? Bu yaşta araçta bel altı boya çok sıkıntı yaratmaz herhalde satışta? Benim endişem o birazda.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O yaştaki bir araçta sıfır boya arayanın aklından öncelikle şüphe ederim , araba bu . Sen vurmasan başka biri gelir vurur oda olmasa araba durduğu yerde tavandan renk solması yapar güneş ışınlarından dolayı yine boya ihtiyacı doğar , kısacası boyaya er yada geç ihtiyacınız olur

Maliyet konusunda yaptırmadığım için bilemiyorum , keza yine izmirde yaşamadığım için bir bilgim yok

Ancak satış konusunda ilana bir zahmet şu ifadeyi ekleyin , sizin için daha iyi olur

Boya takıntısı olanlar bir zahmet aramasın

saygılarımla

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Satarken maddi anlamdaki zararınızı önemsemiyorsanız boyattırın. sizin amacınız temiz binmek olduğuna göre folyodan uzak durun. zamanla folyoda kalkmalar oluyor, bir müttet sonra tekrar sıkıntı yaşarsınız.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İdris benim aracımda da güneş yanıkları başladı, ben de aracımın temiz olmasını istiyorum o nedenle seneye aracı resimleyip komple boya yaptıracağım. En iyi fiyatı Kent Hastanesi'nin oradaki bosch servisinden aldım (benim araç metalik olduğu için camlar, kapı koruma bantları, yazı ve armalar, kapı kolları, far ve stoplar mecburen sökülecek, bu da maliyeti artirıyor)

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İdris benim aracımda da güneş yanıkları başladı, ben de aracımın temiz olmasını istiyorum o nedenle seneye aracı resimleyip komple boya yaptıracağım. En iyi fiyatı Kent Hastanesi'nin oradaki bosch servisinden aldım (benim araç metalik olduğu için camlar, kapı koruma bantları, yazı ve armalar, kapı kolları, far ve stoplar mecburen sökülecek, bu da maliyeti artirıyor)

savaş abi metalik olmasa onlar sökülmüyor mu.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim burda bi arkadaş brodway i 750 ye boyattı. 2000 isteyenlerde oldu tabiki.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi metalik olmasa onlar sökülmüyor mu.

Metalik araçlarda boyanın üzerine vernik atıldığı için maskeleme yapılmıyor, opak boyalarda iyi bir maskeleme yapılırsa sökmeye gerek kalmıyor (araçta kaporta işçiliği olmadığı için boyanın tamamı vernik çıkana kadar zımparalanacak, onarılması gereken yerler olursa mecburen o kısımlar macunlanacak sonra komple metalik boya ve vernik atılacak)