Yurtdışından gelen 0km aracın teknik belgesinin eksik olma ihtimali?

traix23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

bundan 2 hafta önce Astra 1.6 115hp Enjoy Plus aldım, satıcı arkadaş bir aksilik olmazsa geçtiğimiz cuma gününe yani dün arabayı teslim edebileceğini söylemişti ama araç hala torbalı'dan istanbula gelemedi. Aracın durumunu sorduğumda ise 'bugün yarın kesinleşecek' diye haftabaşından beri beni oyaladı, niteki geldik bugüne. Az önce telefonda konuştuğumda benim için ayrılan aracın teknik belgelerinde eksiklik olduğunu o yüzden aracın bugüne kadar yüklenemediğini pazartesi günü BİR AKSİLİK OLMAZSA Tıra yükleneceğini ve salı günü aracın istanbul'a ulaşacağını bildirdi. Sizce bu ne kadar inanılır bir durum? ayrıca bugüne kadar aracın teknik belgesinin eksik olup olmadığı hiç kontrol edilmedi mi? çünkü araç 10 haziran'da gemiden indi.

Üzüldüğüm nokta aracı beklemek değil verilen sözün yerine getirilememesi ve ne yazıkki önümüzdeki hafta cuma gününe şirketten izne çıkmak için izin almış olmam. otel rezervasyonlarını falan herşeyi hallettim, eğer ki araç önümüzdeki cuma gününe kadar teslim edilmezse bu yaz için yaptığım bütün planlar suya düşecek çünkü araç gelmediği takdirde iznimi iptal etmek durumunda kalacağım :(

Daha önce araç alan arkadaşların başına bu tür bir durum geldi mi onu merak ediyorum.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yurtdışından gelen 0km aracın teknik belgesinin eksik olma ihtimali?

bana klasik satıcı oyalaması gibi geldi. satıcınıza gidin ekranından aracınızın gemiden indiği tarihi vs. göstersin size. teknik belgesi eksik aracın gemiye yüklenip yola çıkması ilginç bence.

traix23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç 10'unda gemiden inmiş bilgisayardan gösterdi bana. işin ilginci 8'inde gemiden inen araçlar 23 haziranda istanbula geldi. düz mantık yürütürsem 10 unda inen aracın da 25 inde yani bugün gelmiş olması gerekiyordu. anlamadım bu işi salı günü gidecem bayiye eğer ki araç hala gelmediyse artık satıcı ile değil onun müdürü ile görüşeceğim. eğer ki beni oyalıyorsa bunun karşılığını almalı. çocuk oyuncağı değil ki bu!

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servis müdürü ile görüşün, açık açık başka olaylardan şüphelendiğinizi ve herhangi bir aksaklı ya da problem olduğunda
tüm yasal işlemleri yerine getireceğinizi belirtin.
Ama önce sakin bir şekilde durumu açıklayın..

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

hemen hemen her yer demek ki aynıymış...
ne olduğunu bilmeden konuşuyorlar, birbirlerinden haberleri yok...
sorun burdan kaynaklanıyor...

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla ben böyle işlerden kıllanıyorum.Arkadaşımın başına geldiği gibi, aynen böyle oldu.oyaladılar 1 hafta felan kadar sonra arkadaş servisteki birinden öğrenmiş arabasının tırdan indirilirken çizilip boya yapıldığını ,bu yüzden geç teslim edildiğini.Yanlış anlaşılmasın sizin araç da böyle olmuştur diye anlatmadım bunu yaşanan bir hadise, siz yine de uyanık olun.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

paranızı vermediyseniz başka bayilerden yeni araba bakın derim 1.6 pp astra illaki bulunur diye düşünüyorum...

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şayet o aracı satın alırsanız, boya kontrolü yaptırın. Hayırlısı olsun.

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et