Yüksek Devir ve Vites Değişimi

zLyR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi aksamlar öncelikle Aracımı alalı 3 ay kadar oldu ve aracım 1900 km de henüz astra J HB aracım var benzinli. Ancak aracımda son 2 haftadır özellikle çalıştırdıgımda aşırı bir gürültü çıkarıyor ve gaza bile basmasam aracı vitese taktıgımda gitmeye baslıyor asırı yuksek devirde calsıyor öyleki vitesi 3 e bile rahatlıkla atabiliyorum gaza basmadan. ve debriyaja bastıgımda sürekli debriyaj titriyor sanki hem gaza basıyor hemde debriyaja basıyormusum gibi ses çıkarıyor araç . yardımcı olursanız sevinirim

mehmetabii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Öncelikle benim tahminim alalı 3 ay oldu diyorsun havalar 3 ay öncesine göre birazdaha soğudu. Problem ısınınca geçmesi lazım. Rolanti ayarlayıcısı otomatikdir. Onun için ısınana kadar yüksek devirde çalışıyor Bence normal bi durum sıkıntı olmaması lazım. Gürültü de fan sesi gibi bişey mi acaba ?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soguk havalarda yaglaması biraz daha sıkıntı oldugundan , ilk çalışmada birazcık gürültü+titreşim normaldir , rolanti ayarlayıcısı devri stop etmemek uzere kendisi ayarlamaktadır o yuzden devir ilk çalıştırmada birazcık yuksek olabilir ;)
Mesela ;
http://www.youtube.com/watch?v=WBf42egeH0g

zLyR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çalışmada da oluyor evet dedıgım gibi 3. vitese bile rahtça attırıp arabayı gaz basamadan ilerletebilşyorum. ancak hahraret göstergesi 90 da oluyor gezmiş oluyorum çalıştırdıgımda debriyaj pedali yukatı atacakmış gibi silkeliyor ayağımı ve vites atarken debriayaja bastıgımda devir düşmesi gerekirken 1000 2000 devir artıyor 3.000 devirde vites attırıyorsam 4000 devire çıkıyor öyle vitese geçiyor. debriyaj titriyor yani 0 km araçta heleki daha 2000 km bile kullanmadım böyle bir sorun olması çok garip

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çalışmada da oluyor evet dedıgım gibi 3. vitese bile rahtça attırıp arabayı gaz basamadan ilerletebilşyorum. ancak hahraret göstergesi 90 da oluyor gezmiş oluyorum çalıştırdıgımda debriyaj pedali yukatı atacakmış gibi silkeliyor ayağımı ve vites atarken debriayaja bastıgımda devir düşmesi gerekirken 1000 2000 devir artıyor 3.000 devirde vites attırıyorsam 4000 devire çıkıyor öyle vitese geçiyor. debriyaj titriyor yani 0 km araçta heleki daha 2000 km bile kullanmadım böyle bir sorun olması çok garip
Hocam araç yeni rodaj süresi var.Parçaların uyumu v.s diyene kadar 5000 km geçmeli bu süre zarfinda yüksekte yakıt tüketir bilgin olsun. Arkadaşlarinda dediği gibi havalar soğuk baslangicta yüksek devir calismasi normal. Sana tavsiyem ilk calistirmada aracı rolantide 1-2 dk isinana kadar çalıştırıp öyle hareket etmen.Ayrıca ilk bakımından sonra servis kabul eder mi bilmiyorum mobil 1 esp formula yağ kullanman.Mobil piyasadaki en iyi yağdır ;)

zLyR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınız için teşekkür ederim. eğer çok bir acele işim olmazsa aracımı en az 1 dk dinlendirip oyle haraket etmelim ve dediğniz gibi yakıt çok ama çok yakıyor yaklısk 2000 bin tl lik benzin ile 2000 bın km gıttım km de 1 tl yakıyor şu an mahvetti yakıtı