yollarda beraber araba kullanıyoruz

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sitede yorumları okuyanlarla otoyollarda beraber araba kullanıyoruzdur.
aracım performanslı bir araç değil 110 km/h hızla ilerlemeyi düşünüyorum ama kendimi kaplumbağa gibi hissetmem fazla uzun sürmüyor sağdan soldan yalayıp geçenler orta şeritteyim çünkü en sağdan en sola süzülenler.
arka tampona yanaşanları ise gerçekten tebrik ediyorum çünkü benim zerre kadar araba kullanmayı bilmediğimi öğretiyorlar bana bazen tehlikeli hızlanmalar yapsamda takip mesafesini düşüremiyorum bir türlü 120 km hızda öndeki araca 30 ile 40 metreden daha kısa yaklaşamıyorum çünkü aracımın firen mesafesine olası bir olumsuz durumda manevra(nereye yapacaksam) kabiliyetine güvenmiyorum hemen firen yapıyorum ama arkamda 5 metrede olan araba için hiç sorun olmuyor.
belki bir gün bende 130 150 km/h hızlarda önceki aracın metre arkasında ilerlerim.

geçen ara sokaktan caddeye çıkıyorum ve önde bir panelvan mitsubishi çok yakın ilerlediğim için yolu görmüyorum o görüyorki benim altını vurduğum tümseğe çarpmadı. bu durumda 130 150 km de öndeki araca 10 metre ile takip edenleri tebrik etmekten başka bir durumum kalmadı . 5 km ile bile yapamadığımı yapıyorlar.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Altınızdaki araç kaplumbağalık bir araç değil :) sadece ayağınızı gaza biraz korkak alıştırmışsınız o kadar ben bırak otobanı sahil yolunda 130-140-150 yi gördüğümü hatırlarım akşam saati neymiş efendim bir tane dallama fiorino arka sis farlarını açmış beni geçmeye çalışıyor 15 KM boyunca kapıştık abartmıyorum ama öyle böyle değil , sonra ne mi oldu ? Çarşıya varınca o sağa döndü ben düz devam ettim olay kapandı gitti ? Ha ne oldu kupa filan mı kazandın diye soracaksın hiç bi halt kazanmadım , aksine pişmanlık bile duydum aklıma ailemin bana bu arabayı ne tür zorluklarla aldıkları geldi , eski aracı 15'e satıp bu aracı almak için 15.000 TL daha kredi çekmemiz geldi ... Ama işte geç geldi ... Gençlik ateşi böyle birşey , Allah bizleri kazadan beladan korusun

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 100hp benzinli motorla 260ı zorlayan arkadaşlar var forumda, 1.7 dti öyle ezik bir araç değil, düzenli bakım + çip çok güzel işler yapar o motorda

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yormayın canım kafanızı okadar...
yürüyen sayılabilecek s3 sahibide oldum 106 sahibide,328i de...vs vs..
illaki gaz bastığım yerler oldu...hele bir corollam vardı...gerizekalı zamanlarım,(adı üstünde) ölümüne gaz basardım...
ama erken sayılabilecek zamanda bağzı şeylerin farkına vardım...hızlı arabadada herzaman tapagaz gitmiyorsunuz...ama ayağının altında gücün olduğunu bilmek başka..boş bir göbeğe viraja girerken yanlamak...önün bomboşken tapagaz kalkmak...otobanda asılması...gerçekten güzel..ama bilmiyorum..hızlı arabaya hevesim kalmadı değil ama hızdan ve olabilecek zarardan çok korkuyorum...başka birinin canını yakmaktan..

şu an 1.7 dti kullanıyorum...uzunyol gidiyorum ama arabanın 170-180 gördüğü sayılıdır...oda tozunu kirini döksün diye..80-90 gazlamaya müsait bir araba değil..acayip paspal bir araba...ama hiçbir zaman beni mahcup etmedi..işin sonu sabır...chiplemek istiyorum evet..ama %75 yakıt ekonomisi amaçlı :)

tedbiri elden bırakmayın...canınız aileniz önemli...müzik dinleyin,araba sürmenin keyfini çıkarın...size birşey olsa sevdiğinizin canı yanar..olmadı malınıza oldu bu sefer sizin yanar...
cahili bırakın yapsın...

gidin arada birde eğlemek istiyorsanız eğlenin arabanızla..ama can yakmadan arabanızı ezmeden..müsait yerlerde :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gidin arada birde eğlemek istiyorsanız eğlenin arabanızla..ama can yakmadan arabanızı ezmeden..müsait yerlerde :)

Mesela büyük alış veriş merkezlerinin kapalı oto parkları bu tür işler için çok müsait normalde alışveriş merkezi sabah saat 10 da açılıyorsa kapalı otoparkı sabah saat 9 dedinmi açılır 1 saatlik zaman senin olur , bom boştur otopark ister kısa kısa acceleration (hızlanma) yaparsın , ister kolonlar arasında yanlama yaparsın :D Bence en zevklisi kolonlar arasında yanlama yapmak benim araç önden çekiş olduğu için aracı kıçtan değil burundan kaydırmak zorunda oluyorum ne yazık ki ama ne yalan söyleyim çok zevkli be hocam ! :cool:

Bu arada aman ha dikkat et yanlayım derken kolonları öpmeyesin sakın :)

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okula arabayla gidiyorum malum öğrenci bütçesi ve günlük 50 km yol :) ne yapalım Eco mod gidiyorum Bucadan otobana çıkıp Balcovada iniyorum inişli çıkışlı bir yol kasarak kullanmasam 120-130 gitsem ort. tüketim 10.5 falan ama biraz sabır deyip 80-90 gidersem 6.5 lt civarına düşüyor. Ha yolda sıkıştırıyorlar en sağdayım arkama yapışıyorlar ama bende anlamıyorum ne yapmaya çalıştıklarını. 110 gayet yeterli bir hız bu arada :)

Takip mesafesinde sen doğruyu düşünüyorsun ama bazen sen o mesafeyi bıraktın diye dalan çok oluyor o yüzden bazen biraz yakın gitmek gerekiyor( araya araç girdiğinde zaten dipdibe olunuyor) o da zamanla tecrübeyle kazanılır ;) öndeki aracında önünü görüyorsan onuda gözle ilk tepki o araçtan gelecek sonuçta :)

Son düzenleme:

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım performanslı bir araç değil 110 km/h hızla ilerlemeyi düşünüyorum ama kendimi kaplumbağa gibi hissetmem fazla uzun sürmüyor sağdan soldan yalayıp geçenler orta şeritteyim çünkü en sağdan en sola süzülenler.
arka tampona yanaşanları ise gerçekten tebrik ediyorum çünkü benim zerre kadar araba kullanmayı bilmediğimi öğretiyorlar bana bazen tehlikeli hızlanmalar yapsamda takip mesafesini düşüremiyorum bir türlü 120 km hızda öndeki araca 30 ile 40 metreden daha kısa yaklaşamıyorum çünkü aracımın firen mesafesine olası bir olumsuz durumda manevra(nereye yapacaksam) kabiliyetine güvenmiyorum hemen firen yapıyorum ama arkamda 5 metrede olan araba için hiç sorun olmuyor.
belki bir gün bende 130 150 km/h hızlarda önceki aracın metre arkasında ilerlerim.

geçen ara sokaktan caddeye çıkıyorum ve önde bir panelvan mitsubishi çok yakın ilerlediğim için yolu görmüyorum o görüyorki benim altını vurduğum tümseğe çarpmadı. bu durumda 130 150 km de öndeki araca 10 metre ile takip edenleri tebrik etmekten başka bir durumum kalmadı . 5 km ile bile yapamadığımı yapıyorlar.

Gerçekten de düşüncelerinizde haklısınız....Bizim insanlarımızda birbirine saygı olmadığından bu durum oluşuyor.Aslında yüzde 80-90 oranında sürücülerimiz saygılıdır...Ancak o yüzde 10 luk kısmı yüzünden herkes çirkinleşebiliyor... özellikle şirket araçları kullanan kişiler yüzünden... altlarındaki araçın yollardaki en iyi araç olduğunu zannediyorlar...
o sagdan soldan makas atanlar bilmiyor ki sizin bizim gibi insanlar frene basmasa yol vermese oradan geçebileçekler miki??? bazen kıl oluyorum bu durumlarda az gazı basıp sıkıştırınca ödü bokuna karışıyorya o zamanki hallerini görmek... veya tamponunuza yanaşan birine hafif hafif fren yapınca elinin ayağının nasıl dolaştığını görmek......

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten de düşüncelerinizde haklısınız....Bizim insanlarımızda birbirine saygı olmadığından bu durum oluşuyor.Aslında yüzde 80-90 oranında sürücülerimiz saygılıdır...Ancak o yüzde 10 luk kısmı yüzünden herkes çirkinleşebiliyor... özellikle şirket araçları kullanan kişiler yüzünden... altlarındaki araçın yollardaki en iyi araç olduğunu zannediyorlar...
o sagdan soldan makas atanlar bilmiyor ki sizin bizim gibi insanlar frene basmasa yol vermese oradan geçebileçekler miki??? bazen kıl oluyorum bu durumlarda az gazı basıp sıkıştırınca ödü bokuna karışıyorya o zamanki hallerini görmek... veya tamponunuza yanaşan birine hafif hafif fren yapınca elinin ayağının nasıl dolaştığını görmek......

O şirket arabalarına bende gıcık oluyorum ve yolda altlarında sanki ferrari , mclaren varmış gibi hareket etmelerine hiç bir anlam veremiyorum inan şuan kullandığım corsamla neredeyse tokatlamadığım 34 plakalı şirket arabası kalmadı (zaten burdaki 34 plakaların çoğuda şirket arabası veya filo yani kiralama araçlar) altlarında 2.0 corolloda avensiste olsa A5 te olsa trafikte şuana kadar benimle kapışacak eleman göremedim önemli olan altında kaç beygir veya motorlu araç olması değil önemli olan korkusuz ve her türlü riski göze alabilecek bir şöför olup olmaman , o yüzden sizlere sesleniyorum ŞİRKET ARABASI ŞÖFÖRLERİ , efendi olun herkes gibi normalinde gidin yolunuzu yoksa mavi bir corsa (arkasında OPC yazar ama korkmayın gerçek OPC değil o 1.4 100HP corsa) tarafından tokatlanırsınız :cool:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

boş ver sen bildiğin gibi tetbirli kullan,zaten avrupa yasaları uygulandığında o selektör yakanlar dibinize girenler çabuk ehliyeti verecekler..ben bu yasaların gelmesini bekliyorum belki bu şekilde trafik adam gibi yola girer,insanlar saygılı olur...her gün bir can gidiyor ama akıllanan yok...bir insan canı değerini ancak kendilerinin başına gelince anlıyorlar ama iş işten geçmiş oluyor...
Allah resulü(sav) kasten müslümanın canına kıyan cenneti göremezi diyor ama biz kasten bilerek hız yapıp kıyıyoruz...ne için? iki dakika için veya zevk için

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çooook asfaltı kazıyarak giden güçlü araç gördüm ama iş durmaya gelince frene basar basmaz şıp diye duran arabayı henüz görmedim, o nedenle takip mesafesini yabana atmayın. Altınızda ne kadar güçlü araç olursa olsun diğer sürücülerin gazına gelmeyin, kaşınanlara karşı sabretmeye özen gösterin (inatla kaşınan olursa da :D ).