yolcu tarafında oluşan ıslaklık

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşım bu problem montajdan kaynaklı ve büyük bi ihtimalde ufak bişiy sana şimdi link vericem burda sorun sileceklerin altındaki su olugunun içinde motordan içkısma kablo çekmek için boş bırakılan biyer var normalde orası lastik tıpayla tıkalı orjinalinde ama lpg montajı yapan arkadaş herhalde o deligi kullandı ve orayı açık bıraktı linkta görüceksin amfiye kablo çekmek içinde o deligi kullanmışlar ama kırmızı silikonla kapamışlar aynısı arkadaşımın aracındada oldu ufakbi delik linke bakarsan çözersin olayı
http://www.opelim.net/forums/search.php?searchid=2443511

ayrıca ilginiz için sizede teşekkür ederim hakan bey , inşallah hallolur durup dururken sıkıntı :(

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer peteğinde sızıntı yoktur inşallah...

bilemiyorum ama durup dururken oldu ve ilk defa başıma geldi, kuvvetle muhtemel lpg montajı ile ilgili ama üstteki mesajlardaki önerileri deneyeyim olmazsa sanayideki ustama doğru bir yolculuk olacak galiba:)

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende var dı aracın yolcu tarafı su alıyoru ön kaputu ac söför mailli tarafında kaput amarsitörlerinin olduğu yerde 3 adet delik var bunların bi tanesi tıpaları catlamıştır oradan su alır ve direk şase icersinden arka tarafa gider oraa bak silikomla sorun cözülsün saygılar

seagate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problem bende oldu silgeçlerin altında yağmur suyunu tahliye edilen bir bölüm var orası çamur yaprak vs. tıkanmış o yüzden dolunca sızıntı içeriye gemiş. temizlenince düzeldi.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alper aynı sorunu bende yasıyordum aracım tıgra bır aydır bulamıyordum sonunda yolcu ayak kısmındakı su damlacıklarını farkettım yıkamadan kaynaklı sanıyordum ancak kalolıferı sıcak konumdayken akıttıgı soguktayken o bolumden akmadıgını gordum yanı sorun petek veya kalorıfer radyatoru hortumunda
cozum sadece teyp kultablası vs orta konsolun sokulmesı zaten kutu ve radyator hemn arkasında ımıs bu gun sokmeye basladım uamrım cozum olur sanada

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer peteğinde sızıntı yoktur inşallah...
%80 sorunun bu olduğuna yada kalorifer borularında çatlaklık olduğuna inanıyorum...kaorifer peteğinin değişmesi gerekebilir.

bunu şöyle anlayabiliriz. elini paspasa sürt, eğer parmaklarında yağımsı gibi (antifirizli su) ıslaklık varsa ve pis kokuyorsa petek su sızdırıyor demektir.

geçmiş olsun hemşerim...