yol bilgisayarı menüsüne giremiyorum...

aSuRa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize merhaba...
İkinci el 2004 Opel Vectra 1.6 Comfort aldım. Meraktan dolayı elime aldım kullanmaz kılavuzunu karıştırmaya başladım. Sıra yol bilgisayarına gelmişti onun menülerine baktım ardından dijital klima menüsüne gireyim dedim. kitapta bir defa düğmeye basıp menüye girebileceğim yazıyordu, bastım girmedi. Biraz uzun bastım menüye giriş yapabildim. Daha sonra menüden çıktım ve olan oldu. Sileceklerin olduğu kolda bulunan Yol bilgisayar menüsü kumanda tuşlarından "o" tuşuna basıp menüye girmem gerekirken giremiyorum ve aynı zamanda dijital klima menüsüne de giremiyorum...

Kapıları açmak için anahtardan kumandaya bastığımda menü açılıyor ve anahtarı kontağa takmasam bile o şekilde yol bilgisayarına görüntü gelip kalıyordu. Şimdi Kapılar açılınca orada tarih-saat-sıcaklık yazıyor ve eğer radyo-cd çalar çalışmıyorsa kısa bir süre sonra ekrandan görüntü gidiyor.

Bir yardım lütfen, belki çok basit bir olayı var ama henüz çok tecrübesizim... Şimdiden çok teşekkür ederim ilgilenenlere...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Akü kutup başını bi sök 2dk bekle tak istersen.
Sistem kenidini bi resetlesin muhtemelen düzelir.

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü kutup başını sök 15 '' bekle sorun hallolur,sistem geri yükleme yapıyor.Bu arada tecrübe yok diyorsun teyp kodunu girmeyide öğrenirsin.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sonucuda yazarsanız iyi olur.

aSuRa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba ile biraz işim var gün içinde dener sonucu size yazarım... Kodu da girmeyi öğreniriz arada :)

aSuRa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARkadaşlar çok teşekkür ederim sizlere kutup başlarını söktüm biraz bekledim geri taktım ve oldu... Şuy anda eskisi gibi...

Bir şey daha sormak istiyorum, Arabayı alırken bana 3 tane şifre verdiler birisi radyo-cd çalar şfiresi, birisi anahtar şifresi, diğeri güvenlik dedi ama o ne oluyoır acaba?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
ARkadaşlar çok teşekkür ederim sizlere kutup başlarını söktüm biraz bekledim geri taktım ve oldu... Şuy anda eskisi gibi...

Bir şey daha sormak istiyorum, Arabayı alırken bana 3 tane şifre verdiler birisi radyo-cd çalar şfiresi, birisi anahtar şifresi, diğeri güvenlik dedi ama o ne oluyoır acaba?

Aracında anahtar, imo kodlama vs özel işlemler için ECU ya girilmesi gereken güvenlik kodu.