Yokuş kalkışında güç kaybı var. Motor stop ediyor.

enginy66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba benim 2008 model dizel 1,3 opel corsa essantial aracım var. Yokuşta ilk kalkışta araçta güç kaybı oluyor ve stop ediyor. Çok fazla yarım debriyaj yapmak zorunda kalıyorum ve deviri çok yükseltmeme rağmen yinede olmuyor. Sanayide birkaç ustaya götürdüm fakat bir sonuç alamadım. Yapılan işlemler şunlar: Enjektörler kontrol edildi, egr temizlendi, egr selenoid valf değişti, katalizör temizlendi, torbo kontrol edildi fakat yine aynı sorun devam ediyor. Bu konu ile yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

balzevuv

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
merhaba. 1,5 sene olmuş ama hala duruyordur belki. ben de yeni aldım. 1,3 cdti. aynı problem bende de var. 1,4 atmosferik megane da bile rampalarda el freni olmadan kalkış yaparım ama corsa da yapamıyorum. çünkü kalkmıyo. gaz pedalı geç tepki veriyo ve toparlayana kadar araba geri kaçıyo biraz, ozaman da yüksek devir istiyo ama kalkana kadar o devir de düşüyo. sizin sorun çözüldü mü

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
merhaba. 1,5 sene olmuş ama hala duruyordur belki. ben de yeni aldım. 1,3 cdti. aynı problem bende de var. 1,4 atmosferik megane da bile rampalarda el freni olmadan kalkış yaparım ama corsa da yapamıyorum. çünkü kalkmıyo. gaz pedalı geç tepki veriyo ve toparlayana kadar araba geri kaçıyo biraz, ozaman da yüksek devir istiyo ama kalkana kadar o devir de düşüyo. sizin sorun çözüldü mü
Egr manifold temizliği yaptırın dpf e bakin birde

• Beğen
Tepkiler: balzevuv