Yokuş aşağı fren yaparken tekerden gelen hafif ıslık sesi

Regionella

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bulunduğum şehrin yolları çok virajlı ve inişli çıkışlı. köy yollarına çok gitmek zorunda kalıyorum. geçenlerde köy yolunda dar yoldan geri dönmeye çalışırken arabanın kaputundan bir koku ve duman geldi, arkadaşım balata kokusuna benzetti, acemi olduğumdan yorum yapamadım. aynı şey tekrarlamadı yalnız ani frenlerde sanki duyarlılık azalmış gibi hissediyorum ve yokuş aşağı frenlerde arada sırada sesler geliyor.

balataların değişmesi gerekir mi? değişirse ortalama ne kadar tutar

opel astra 1.3cdti 2005 enjoy

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
ilk koku balata kokusu ama fren balatası değil. Debriyaj balatası. 1.3 aracınızda geri rampa manevralarda biraz dikkatli olmak, tecrübe ister yoksa biraz zayıf güç ile baskı-balataya zarar verirsiniz. Sizinki biraz incilmiş, kavramasında sorun yoksa takılmayın.

Sesin ise bu koku ile alakası yok. Fren balatalarına, disklere baktırın ve yaşı gereği mutlaka değişmedi ise fren hidroliğini değiştirin

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dik rampalardan inerkende arabayı boşta aşağıya koyverip frenle durdurmaya uğraşmayın viteste nazikçe fren yaparak yük bindirmeden frene durdurun...

Regionella

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geri geri yokuşta arabayı zorlayınca geldi bu koku arkadaşlar. koku tekrarlamadı.

182bin km oldu araba. tahminimce 20bin kmdir bakım yapılmıyor.