Ynt: Soğutma sıvısı eksilmesi

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün baktım soğutma sıvısı okun altına inmiş henüz bir uyarı görmedim ekranda. Bazı arkadaşların sorunları olmuş uyarı veriyormuş komple sıvı haznesi ve müşürü değişmiş. ֖ncelikle soğutma sıvısı eksilmesi normalmi?  Diğer başlıkta bir konu açtmıştım beyaz buhar gigi duman çıkıyor egsozdan diye özellikle yokuş flan çıkarken gaza yüklenince soğutma sıvısı motora falan sızıyor  yada biyerlerde karışıyor olabilrmi, ya bu koularda bilgisiz olmak ne kadar kötü blekide çok normal şeyler ama bilmeyince sıkıntı yapıyor insan kendine:(
sürekli eksilme varsa problem var demektir maalesef
bir servise gösterin isterseniz, beyaz dumanla alakalı olabilir
çünkü ben de dikkat ediyorum sabah 3-4 derece oluyor sabah ama uzun süreli beyaz dumana dek gelmedim pek

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekranda soğutma sıvısı eksik yazısı çıkınca benim aklıma direkt termostat arızası geliyor.Bir çok arkadaşta bu olmuştu.Ben de olmadı ama olursa bir arıza olarak mı addetmek gerek,Yoksa su ekleyip devam mı?

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu motor soğutma sıvısına da başlıycam artık günde iki üç kere illa çıkıcak ekranda hayır her gün sıvımı ekliycem ben sana arkadaş 15000 bakıma bir iki ayım kaldı dayanıyım diyorum ama çok can sıkıcı ya tofaşa döndük sanki hergün kaput aç elde antifiriz eklesemmi eklemesemmi rezillik ya resmen walll

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
bahadirusta link' Alıntı:
ya bu motor soğutma sıvısına da başlıycam artık günde iki üç kere illa çıkıcak ekranda hayır her gün sıvımı ekliycem ben sana arkadaş 15000 bakıma bir iki ayım kaldı dayanıyım diyorum ama çok can sıkıcı ya tofaşa döndük sanki hergün kaput aç elde antifiriz eklesemmi eklemesemmi rezillik ya resmen walll
eğer eksiltmiyosa sadece müşir arızasıdır ve garantiden yedek su deposu değişiyor bendede oldu ve servisi aradım adamlar eksiltme yoksa bişey olmaz müsait olunca gel hallederiz dediler gittim garantiden değiştirdiler.bu yeni astralarda kronik bir arıza çoğu forumda rastladım.

mythbuster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
              Merhaba Opel kullanıcıları,

Benim arabam 1.6 180 HP AT 2010 Mayıs çıkışlı. Benim araç da sürekli su eksiltme vardı. Termostat değişti. Sorun çözüldü.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Soğutma sıvısı eksilmesi

ulas79 link' Alıntı:
eğer eksiltmiyosa sadece müşir arızasıdır ve garantiden yedek su deposu değişiyor bendede oldu ve servisi aradım adamlar eksiltme yoksa bişey olmaz müsait olunca gel hallederiz dediler gittim garantiden değiştirdiler.bu yeni astralarda kronik bir arıza çoğu forumda rastladım.

Arkadaşlar demin baktım aracın sol alt tarafından su damlıyor. Arabayı akşamüstü yıkamacıya vermıstım, belki su kanallarında biriken sudur dıye dusundum ancak 1 saat oldu hafif hafif damlıyor hala.

Servisi aradım üstte Ulaş'a denildigi gibi bana da su haznesini kontrol etmemi istediler. Eksilme varsa dokunmayın, yol yardımı arayın aracı servise çekeriz dediler. Eksilme yoksa getirin bi bakalım dediler.

Bıkaç saat sonra kontrol edicem bakalım, neyin nesiymiş.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Soğutma sıvısı eksilmesi

Herhangi bi sorun görünmuyor. Su damlama olayı kesilmiş. Galiba kanallarda biriken suydu damlayan.. İlginç bi durum. Biraz uzun sürünce düşündürmüştü beni dogrusu. Neyse ki problem yok.