Yine Masraf yine Masraf :(

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabaya geçen BRC markalı tup taktırdım 1400 sonra mecbur muayneye girdim şase numarası yanlıs yazılmıs muayne ucreti şase numarasını duzeltmek falan 300de o tuttu neyse dedim sonra 3gun once km gostergesınde bakım zamanının uyarısı geldı daha 5bin kmsı vardı bakım zamanına neyse gidim sanayıye dedım adam duzeltti onu , baktık amortisörler patlamıs bide onu degıstırdık arabanın altındada vakumlu lastıkler vardı yaz lastıklerı daha orjınal lastıklerdı hıc degıstırılmemıs onu zaten vakumluyu alınca attım omru bıtelı yıl olmus bıde lastık masrafı cıktı 500 lirayada 4adet hankook lastik aldım yani amortisor+lastik+işçi parası+yağ falan = 1200 küsür tuttu 1ayda toplam 2900-3000 lira para harcadım artık bi sene para harcamak ıstemıyorum ben bu parayla jant vb.. şeyler alacacaktım mecbur bunlara harcadım jant işide seneye kaldı gibi ...

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neyseki kaza v.b. olupta harcamamışsın parayı, aracın bakımına harcamışsın, buna şükret en azından arabana problemsiz binersin.

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neyseki kaza v.b. olupta harcamamışsın parayı, aracın bakımına harcamışsın, buna şükret en azından arabana problemsiz binersin.

Valla geçen senede 1200lirayı geckın yıne bakım ıcın harcamıstım artık sorunsuz bınerım rahat 2sene dıyordum yine yaptık masraf artık inşallah rahat 2sene binerim :)

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla geçen senede 1200lirayı geckın yıne bakım ıcın harcamıstım artık sorunsuz bınerım rahat 2sene dıyordum yine yaptık masraf artık inşallah rahat 2sene binerim :)
kızma da: binemezsin..bende sen gibiyim ha balata ha amortisör ya şu ha bu derken her ay bı 200 kaçıyor..

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kızma da: binemezsin..bende sen gibiyim ha balata ha amortisör ya şu ha bu derken her ay bı 200 kaçıyor..

Bende işte kendımı avutuyorum bınemıyecegımı bende bılıyorum seneye Triger değiştircek yok yıne yag su vb.. derken yıne bi harcıyacagım daha ince stepne alacağım onu nerden bulabılırım ? hemen alamamda :)

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba demek yattığı yerde hiç kullanmasan ayda 200 tl demek.
araba demek ayda ortalama 150 tl bakım parası demek,
yani araba demek aylık yakıt hariç cebinden çıkan 350 tl demek

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba demek yattığı yerde hiç kullanmasan ayda 200 tl demek.
araba demek ayda ortalama 150 tl bakım parası demek,
yani araba demek aylık yakıt hariç cebinden çıkan 350 tl demek

Çok doğru :) Allah`tan başka arıza cıkartmıyor ona şükretmek lazım

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ee araba bu metres gibiidir:D

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hastaneler full çekap yapıyor 500 e
kendimeze yapmıyoruzama her ay arabaya kira öder gibi 500 yatırıyoruz,
illaki bişey çıkıyor vergi kasko bakım arıza kaza ee zaten benzin yeter tek başına,
tadı kaçmaya başladı lüks oldu araba sahibi olmak,
hele opel sahibi olmak ayrı bi lüks,