yine arıza...

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı boşa atınca stop ediyor,ama herzaman yapmıyor..lpg ilede yapıyor benzinlede.birde giderken sanki arabayı birşey sıkıyor tekrar bırakıyor..araca az gaz veriyorum,gaza sabit bir şekilde basarken araba yavaşlıyor hızlanıyor..yani aracı birşey sıkıyor geri bırakıyor..sanırım stop etmeside bununla ilgili burdaki ustalar çözemedi... a kasa opel vectra 2,0i gl...yardımlarınızı bekliyorum....

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzmanları daha iyi cevap verirler ama, kullandığınız LPG kiti eski sistem ise ondan yapabilir.. Kullandığım eski sistem lpg'li araçların birkaçında bende bu sorunu yaşamıştım, Özellikle rampa tırmandıktan sonra boşa atınca araçlarda stop etme sorunu vardı..

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum sorununun 3 sebebi olabilir.lpg ile alakalı olarak.lpg regulatörü ömrünü doldurmuş olabilir.lpg filtresi tıkalı olabilir son olarak rolanti sensörü arızalı olabilir.fakat rolanti sensörü en zor ihtimal sende regulatörle ilgili bi sıkıntı var.şunuda belirtmeden geçmeyeyim,hava filtren tıkalı ise regülatöre düzgün hava akışı sağlanmadığı içinde aynı sorunu yapabilir.bende de aynı sorun olmuştu,regülatörü değiştirdim düzeldi.toplam 15 dakika sürüyor değiştirmek.kaçak kontrolü falanda yapıldı tabii.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada sorununu çözünce burada yazda ilerleyen zamanlarda yeni üye olan yada başına böyle bir arıza gelen arkadaşlarda yararlansın.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujiler yada kabloları eski ise hava yaptırıyodur.. eski arabamda olurdu...

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava akış metreyi kontrol ettir... bu arızayı bu meret yaptırıyor genelde.

aslında arıza lambasını yakması lazım ama sistem referans değerleri içinde kalırsa yakmıyor..

aracı boşa atınca stop ediyor,ama herzaman yapmıyor..lpg ilede yapıyor benzinlede.birde giderken sanki arabayı birşey sıkıyor tekrar bırakıyor..araca az gaz veriyorum,gaza sabit bir şekilde basarken araba yavaşlıyor hızlanıyor..yani aracı birşey sıkıyor geri bırakıyor..sanırım stop etmeside bununla ilgili burdaki ustalar çözemedi... a kasa opel vectra 2,0i gl...yardımlarınızı bekliyorum....

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava akış metreyi kontrol ettir... bu arızayı bu meret yaptırıyor genelde.

aslında arıza lambasını yakması lazım ama sistem referans değerleri içinde kalırsa yakmıyor..

eğer sadece benzindeyken yapsaydı hava akışmetresinden şüphelenilebilirdi fakat lpg ikende yaptığı için hava akışmetresinden değildir diye düşünüyorum.tabi şöyle bi durum var vectra a larda hava akışmetresi sıklıkla arızalanan parçalar arasında özellikle eski tip lpg li araçlarda.benimde aracımda aldıktan sonra 1 defa değiştirdim 1,5 yıl içinde.

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeği dedikleri birşey var ben vw polo kullanırken serviste onu temizlediler sorun çözüldü, stop etme bitmişti...

yargic0000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bencede boğaz kelebeğinı temızletırsen sorun kısa surelıgıne gıdermıs olursun

irfan2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg regülatörün bozulmuş. değiştir.