yine arıza yine arıza

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlarım.
Astra g aracımda eski sahibi/leri tarafından bana bırakılan arızaları gidermeye devam ediyorum. Yine onlardan biriyle karşınızdayım.

Aldığımdan beri aracımın km sıfırlama düğmesi çalışmıyor. km'yi sıfırlayamıyorum. dolayısıylada Insp yazısıda bana bakıp duruyor.

Tespit kısmına gelirsek muhtemelen sıfırlama butonu bozuk ancak bu sayaç 2000 km ye geldikten sonra kendiliğinden sıfırlanıyor. yani 2001 demiyor. 0001 den devam ediyor. ne alaka çözemedim.
Kadranı söküp bakacağım ancak neyle karşılaşacağımı bilmiyorum.
2Q==

km sıfırlama tuşunun altında ne tip bir buton var
Yada butonda sorun yoksa nerede olabilir.
Bilgisi olan arakadaşlar varsa yardımlarını rica ediyorum. Özelliklede değerli ustalar MOKIA ve ethembozkurt desteklerini esirgemeyeceklerdir.
Teşekkürler.
Ha bu arada sökmüşken şu krom kadran halkalarından takayım diyorum nasıl olur sizce?

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krom kadran halkaları oldukça şık duruyor hoş olur :) Diğer konu hakkında bilgili arkdaşlar yardımcı olcaktır ....

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende öyle düşünüyorum. Teşekkürler

Astra J'de de trip sayacı belli bir km'ye geldikten sonra sıfırlıyor. Bu bir sorun değil bence.

Bu sayaç genelde yakıt hesaplamak için kullanılıyor ve temel amaçlarından biri de bu. Aracınız 1 depo ile 2.000 km'den fazla gidemeyeceği için fabrika tarafından böyle bir ayarlama yapılmış olabilir.

Ya da farklı ve daha mantıklı bir sebebi elbet vardır ama kendiliğinden sıfırlanması sorun değil.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de buna benzer bir sorun vardı....

Km sayacı sıfırlamıyor hatta yanlış okuyordu... Önce km değerini düşürdük... 1-2 ay kadar düzeldi. Sonra İzmit te abs ve TC ışıkları yandı.. km hiç çalışmadı... Sonra düzeldi... Ankara ya gelince gösterdim.. Meğer ABS beyni arızalı imiş... tamir edildi, epeydir bir sorun yok...
km doğru okuyorsa büyük ihtimal buton arızalanmıştır diye düşünüyorum..
Aracım 2000 vectra CDX...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
problem buton ise piyasada bulunabilen butonlardan.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra J'de de trip sayacı belli bir km'ye geldikten sonra sıfırlıyor. Bu bir sorun değil bence.

Bu sayaç genelde yakıt hesaplamak için kullanılıyor ve temel amaçlarından biri de bu. Aracınız 1 depo ile 2.000 km'den fazla gidemeyeceği için fabrika tarafından böyle bir ayarlama yapılmış olabilir.

Ya da farklı ve daha mantıklı bir sebebi elbet vardır ama kendiliğinden sıfırlanması sorun değil.

Teşekkür ederim. km'nin sıfırlanması sorun değil. Ama hiçbir araçta km nin 2000 de sıfırlandığını görmemiştim (Yada belki 2000'e gelmeden sıfırlıyorduk:maden: ) arıza ile ilgili bi sorun olabilirmi diye düşünmüştüm. demekki arızayla bi alakası yokmuş.

Bende de buna benzer bir sorun vardı....

Km sayacı sıfırlamıyor hatta yanlış okuyordu... Önce km değerini düşürdük... 1-2 ay kadar düzeldi. Sonra İzmit te abs ve TC ışıkları yandı.. km hiç çalışmadı... Sonra düzeldi... Ankara ya gelince gösterdim.. Meğer ABS beyni arızalı imiş... tamir edildi, epeydir bir sorun yok...
km doğru okuyorsa büyük ihtimal buton arızalanmıştır diye düşünüyorum..
Aracım 2000 vectra CDX...
Teşekkürler. km'nin yanlış okumadığına eminin. Yollarda gözüme çarpan km hesaplama 5000+ tabelalarıyla her seferinde kontrol ederim (bunuda her seferinde neden yapıyosam anlamış değilim.:rakir:) Bu arıza basit bir buton arızası gibi geliyor bana ancak kadranı söktükten sonra nasıl bi butonla karşılaşacğımdan emin değilim.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:49 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:38 ----------

problem buton ise piyasada bulunabilen butonlardan.
Teşekkürler üstadım. Bana kalırsa butondan çünkü bastığımda herhangibir tepki yok. Hani tık deyip azıcık içine giderya öyle bişey yok. bu bahsttiğimiz buton
http://www.iesmarmaris.com/urunler/mini-buton-switch/u1653/

linkteki buton gibimidir acaba (veya buna benzer).
Birde kadranı sökeceğim. Birkaç video izledim. dikkat etmem gereken bi nokta varmıdır

bugra07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. km'nin sıfırlanması sorun değil. Ama hiçbir araçta km nin 2000 de sıfırlandığını görmemiştim (Yada belki 2000'e gelmeden sıfırlıyorduk:maden: ) arıza ile ilgili bi sorun olabilirmi diye düşünmüştüm. demekki arızayla bi alakası yokmuş.

Teşekkürler. km'nin yanlış okumadığına eminin. Yollarda gözüme çarpan km hesaplama 5000+ tabelalarıyla her seferinde kontrol ederim (bunuda her seferinde neden yapıyosam anlamış değilim.:rakir:) Bu arıza basit bir buton arızası gibi geliyor bana ancak kadranı söktükten sonra nasıl bi butonla karşılaşacğımdan emin değilim.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:49 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:38 ----------

Teşekkürler üstadım. Bana kalırsa butondan çünkü bastığımda herhangibir tepki yok. Hani tık deyip azıcık içine giderya öyle bişey yok. bu bahsttiğimiz buton
http://www.iesmarmaris.com/urunler/mini-buton-switch/u1653/

linkteki buton gibimidir acaba (veya buna benzer).
Birde kadranı sökeceğim. Birkaç video izledim. dikkat etmem gereken bi nokta varmıdır

bendede olduydu bi ara o sıkıntı benm arkadaş vardı o işlerden anlayan o butonu cıkardı birşeyler yaptı tekrar taktı sıkıntı kalktı dediydi bana bi sök aynı butonla dene olmadı deiştirirsin zaten fazla bişey olacagını sanmıorm.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede olduydu bi ara o sıkıntı benm arkadaş vardı o işlerden anlayan o butonu cıkardı birşeyler yaptı tekrar taktı sıkıntı kalktı dediydi bana bi sök aynı butonla dene olmadı deiştirirsin zaten fazla bişey olacagını sanmıorm.

Buğracım teşekkürler. Bende bu butonu merak ediyordum. Kadranı söküp bakıcaz artık. inşallah sorun butondadır.

bugra07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buğracım teşekkürler. Bende bu butonu merak ediyordum. Kadranı söküp bakıcaz artık. inşallah sorun butondadır.

büyük ıhtımal butondadır cunku butona bastıgında hafıf bi ses gelir böyle bastıgını hıssedersın o deılde boşa gidiosa butondandır.