Yine araba alma konusunda yardım.

sempatik_gara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.6 sport alacaktım arkadaş bu gel yarın gel diyerek oyalaması üzerine vaz geçtim önerileriniz üzerine Opel astra 1.4t ye bakmaya başladım fiyatlar benim bütceme göre çok yüksek bende beyaz olsun cosmo yada sport olsun sonuçta ben nasip olurda alırsam 5-6 yıl binmeyi planlıyorum bir araç buldum sizce bu aracı önerirmisiniz nemli bölgeden araba alırsan çürüme yapar zamanla diyorlar siz nediyorsunuz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-model-1.4-turbo-opel-astra-cosmo.78.000-km-de-184913187/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=true

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yine araba alma konusunda yardım.

sempatik_gara link' Alıntı:
... nemli bölgeden araba alırsan çürüme yapar zamanla diyorlar siz nediyorsunuz. ...

Buna gülümsedim. Neden derseniz; ben de aslen Orduluyum ve bir dönem bizim oralarda çok sık söylenen bir sözdü bu. Yalnız bu ''bir dönem'' dediğim 15-20 yıl öncesine kadar gidiyor.

Hani şu Tofaş grubu, Renault 9, 12 vb tarzı araçların tavan yaptığı dönemler... O dönemlerde bu araçlar denizden gelen sepken esintileri ve nemin etkisiyle daha çabuk çürüyorlardı. Ve kimse Karadeniz'den araç almaya yanaşmıyordu. Neyse ki bu günlere geldiğimizde 15 - 20 yıl öncesine ait BMW, MErcedes, VW, Opel, Audi vb. araçlarda nokta çürüme olmadığını görüyoruz ve meselenin nemle değil KAPORTA ile alakalı olduğunu anlıyoruz. :)

İnanın uzun zamandır duymadığım bir ifadeydi şimdi sizden duyunca gülümsedim. :)

Bu arada ben olsam KARADENİZ'den değil de galeriden araç almam ;)

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Galeriye güvenilmez benim hoşuma gitmedi açıkçası.. hayırlısı olsun

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Ynt:

Arkadaşa katiliyorum. Ben mersinde yasiyorum. Babam da opel zafira var 2001 model. Araba 14 yasinda. Birakin paslanmayi araçta eskime ya da kendini birakma goruntusu yok. Bunlara takilmayin bence

sempatik_gara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkür ederim arkadaşlar biraz daha bekleyim ozaman.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Sedan 1.4t cosmo var ekstrasi bol, dusunurseniz mesaj yoluyla iletisime gecebilirsiniz.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

3500 lira hasar kaydı var araçta. Değişensiz boyalı demiş ama yinede sağlam kaza yapmış belli. Ufak boyamalara 3500 yazmazlar kasko şirketleri bile. Bence daha temiz bakın fiyatına göre donanım iyi ama dediğim gibi kazalar şüpheli.