yıllar sonra takasa gittiğim araç boyalı çıktı 2003 ekim ayında opel combo marka araç

enforacle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana soyledigi o servisin sonra sen oyle soyledin boyadik oldu vs vs uzadi is ispatlaman mumkun degil malesef ama bu parcaya kayma olayini servisler yapiyor cogunlukla ton tutmadiginda sormuyorlar

SYG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kayma değilde yedirme denilen bir işlem var.Araç daha önce boyanmış orjinal rengi dışına çıklmış veya çok eskimişse boyada solma vs varsa ton tutturmak için yapılır.2003 model orjinal bir arabaya 2004 yılında yedirme boya geçilmesi pek mantıklı değil.Kaskodan fazla para almak için ekstra boya atılmış olabilir.Başında olmadığınız için her türlü işlem yapılabilir.İşin içindeyim akıl almaz numaralar yapılabilir yalancı macun çekip resimleyip ekspere atıyorlar sonra macunu bezle silip çıkartıyorlar ;) Belki serviste farketmeyeceğiniz için gerekmese dahi parça başı ücret aldığı için boya atabilir.Vicdanlarına kalmış malesef.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizimde linea'mız varken kaput değişti. boyayı tutturamayınca sağ-sol çamurluğu da boyamış şerefsiz ...... çocuları !!!!

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun boyle araba boyatılrıken ne bılım tup felan taktırırken basında duracaksınkı hem cabuk yapsınlar hemde duzgun yapsınlar yoksa kafalarına gore yapıyorlar serfszler ben eskı arabama tup taktırmaya goturmustum 2 dakka baslarından ayrıldım adam boruyu cıkarılmıyacak yerden cıkarılmıs ulu orta yerden bunun gıbı bı kac sey daha geldı basıma eskı arabamda o yuzden boya vs bır sey yapılırken basında durmak lazım ama her zaman durulmuyor dedıgınıze gore adamların boyama hakları varmıs yapacak bır sey yok o zaman gecmıs olsun tekrardan

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boyacıların yüzde 90ı ton farkından dolayı boyanan parçanın yanındaki parçalara da uçurma denen işlemi yapıyorlar... araç sahibi aracı alırken ton farkını görmesin birşey söylemesin diye....

ozan okudan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun.

Sıfır olarak aldığınız aracın size boyalı olarak satılmadığından emin misiniz? Örnekleri mevcut çünkü.
benim akrabamın seat toledosu vardı araba yılllar sonra kapısında boya olduğu anlaşıldı sanırım aracın sevki sırasında meydana bir çizik geldiyse bunu müşteriye sölemeden yamışlar.kuzenimgil de bu dava açacaklardı ama kime açıcaklarını bilemedi aracı teslim aldıkları yetre mi lojistik firmaya mı yaksa distiribitörem.:(

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
benim akrabamın seat toledosu vardı araba yılllar sonra kapısında boya olduğu anlaşıldı sanırım aracın sevki sırasında meydana bir çizik geldiyse bunu müşteriye sölemeden yamışlar.kuzenimgil de bu dava açacaklardı ama kime açıcaklarını bilemedi aracı teslim aldıkları yetre mi lojistik firmaya mı yaksa distiribitörem.:(

Benim başıma gelmedi açıkçası. 7 numaralı mesajdaki bağlantıları okursanız daha aydınlatıcı olacaktır.

krokodil06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 ekim ayında opel combo marka araç aldım . Ben kazası hatası boyası yok derken aracı satmağa götürdüğümde 2011 senesinde araçta sağ tarafında boya olduğu tesbit edildi bu tespit opal tarafındanda yapıldı . aracın 2004 senesi sanırım nisan mayıs aylarında arka tomponun sağ tarafından kavşakta 35 plakalı bir megane tarafından çarpma oldu opal servisine götürdüm . hatta cümlemi çok iyi hatırlıyorum . ustaya dedimki tamponun altında sadece vuruk belli tamponu tak ben gideyim ne olacak vuruk olan kısım tamponun zaten altında kalıyo işim çok ticaretle uğraşıyorum tamponu tak gideyim dediğimde usta yarın aracı satmağa gittiğinde tamponun altını görecek kişi arkamdan laf eder nasıl olsa kaskosu var dedi neden dert ediyosun dediğini çok iyi hatırlıyorum ,değil o aracın komple sağ kasında boya çıkıyo bu nasıl iştir vurluna yer belli, sağ sürgülü kapıda kapının üstünde tavana kadar boyanın ne işi var ???Ben aracı bıraktım ve aracın kaskosu ile bana aracı yaptılar ve teslim aldım araç kaskolu idi para ödemedim yıllar sonra aracı satmak isteğimde aracın 2 kişi tarafından birisi opal tespiti ,sağ tarafta hatta sağ sürgülü kapıda boya olduğu ve kapının üstünede tavana kadar boya olduğu söylendi ve ben gurur duyarak kazası yok dediğim ve bunu söylediğim kişilerin yanında düştüğüm durumu anlatamam kayıtlarda aracın 2003 den sonrası kaza yok diyor bu nasıl bir iş hakkımı nasıol arayacağım kime nasıl güveneceğiğz aracın plakası o aracı benden başka kimse kullanmadı aracın ilk sahibiyim araç iskitler de bulunan opel yetkili bayiinden alındı kime güveneceğiz ...
Saygılarımla .

O gece sabaha kadar uyumadım ve aracın faturasını buldum önce kontrol ettridiğim servise çünkü aracı takas etmek için exper kontrol etmişti sonrada aracı aldığım yere opise gittim araçta opan önce boya var demişti çünkü elindeki alet öyle diyodu sonra opise gittim araç ülkeye geldiğinde veya almanya çıkışında herhangi bir boyama söz konusu değil burda boyansa dediğim gibi faturada yazar herhangi bir işlem opisin söylemesine göre araçta 2parçada lokal boya var ama komple sağ taraf vernik atılmış . Sonuçta vernikte boya ve verniğine bakmıyo kimse komple sağ taraf boyalı diyo alacak olan tesbit yapan kişi kime dert anlatacaksın ben aracı yarın satıyorum ve değerinin 1650 lira zararına vreceğim bunu boyama işlemini yapan ustamı karşılayacak yoksa servismi boyayı yapan usta piyasada yok bile ne dersiniz.?

krokodil06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boyacıların yüzde 90ı ton farkından dolayı boyanan parçanın yanındaki parçalara da uçurma denen işlemi yapıyorlar... araç sahibi aracı alırken ton farkını görmesin birşey söylemesin diye....
Vernik olduğunu söylediler fakat alıcı bilirmi verniği boyalı kardeşim deyip fiyat kırıyo.