Yeni Üye roni

roni

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelim.Net olarak yeni üyemize hoş geldin diyoruz.

Kullanıcı Adı: roni
Adınız Soyadınız: ercan kurt
İkamet ettiğiniz yer: antalya
Mesleğiniz ve yaşınız: ekonomist
Cinsiyetiniz: Bay
Kendiniz hakkında detaylı bilgiler girerek, kendinizi foruma tanıtınız:
------------------------------------------------------

------------------------------------------------------

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:25 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 14:38 ----------

Merhaba arkadaslar.Opelim forumda yeni fakat iyi bir takipçinizim.
Bir yıl kadar önce 2001 model vectra b, f 21 şanzımanlı aracımın özellikle motor soguk iken vites gecişleri cok zor oluyordu. Biraz ısındıgında ise sorun ortadan kalkıyordu.Yetkili Servise götürdüm ve bana debriyaj alt ve üst merkezlerin degişmesi gerektiğini söylediler. Ancak baska bir özel servis yalnızca ust merkezde problem oldugunu söyledi.Alt merkezin şanzıman içinde olduğunu ve her iki merkez arızasının farklı belirtilerinin olduğunu söylediler. Aracın üst merkezini değiştirdim.Sorun kalmamıştı.4-5 ay kullandıktan sonra aynı sorun tekrar cıktı. Motor çalışırken vitese hiç girmiyor,istop ettiğimde istediğim vitese geçirebiliyordum.Bu kez başka bir ustaya götürdüm ve gene üst merkez sorunu dediler.Gene yaptırdım aynı şekilde ve 4-5 aydır sorunsuz kullanıyordum.Ancak bu bir kaç gündür vectram da aynı sorun tekrar başladı.Usta alt merkezde sorun olsaydı yağ eksiltirdi bu yüzden üst merkez tekrardan değiştirilmeli dedi.Ne yapacağımı şaşırdım!!Umarım teknik arkadaşlarım bana dogru yolu burada gösterirler.
Gerçektende üst merkezle alt merkez birlikte mi değiştirilmeli?
Alt merkez yani debriyaj bilyasında sıkıntı varsa şanzıman yağı seviyesinde azalma olur mu? (bende azalma yok)
şimdiden teşekkürler...