Yeni Üye Blackway

Blackway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelim.Net olarak yeni üyemize hoş geldin diyoruz.

Kullanıcı Adı: Blackway
Adınız Soyadınız: Taha TEKİN
İkamet ettiğiniz yer: DENİZLİ
Mesleğiniz ve yaşınız: İÇ DENETÇİ 36
Cinsiyetiniz: Bay
Kendiniz hakkında detaylı bilgiler girerek, kendinizi foruma tanıtınız:
------------------------------------------------------

Merhaba Arkadaşlar,

2011 model Opel Astra Dizel H kasa aracım var. Ramazan bayramı öncesi hareket halinde iken "Fren Işığı Şalteri" uyarısı ekranda belirdi.

Tamirciye gittiğimde Fren Müşüründen kaynaklı olduğunu söyledi. Parçayı almaya gittiğimde Opel özel servisine parça sordum. Oradaki çalışan biraz uğraştı arka fren lambalarının sürekli yanmasına çare olamadı. Birde yeni fren müşürünü deneyelim dedi. Elemanını parçacıya göndermiş, yeni fren müşürünü denedi fren lambalarının sürekli yanması geçmedi.

Sürekli gittiğim elektrikçim; "abi fren müşürün sağlam. Arkadaki sigorta panelinde şase olabilir veya sigorta kutusunda arıza olabillir" dedi. Beyinden kaynaklı olabilir dedi, beyinciye gitmemi tavsiye etti. Ancak hemen beyinciye gitmek içime sinmedi.

03.05.2019 tarihi (Pazartesi) akşamı aracımın kontağı yarım iken frene bastığımda Fren Lambaları daha güçlü yandığını, frenden ayağımı çektiğimde fren lambalarının sönmediğini ama ışık şiddetinin normal olduğunu fark ettim. Ancak aracı çalıştırdığımda fren pedalına bassam da fren lambalarının ışık şiddetinin artmadığı sabit şiddette sürekli yandığını gördüm.

Beyin için ustaya gitmeden önce tavsiye edeceğiniz bakım neler var?

Teşekkür ederim. Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun.
------------------------------------------------------