Yeni TL simgemiz hayırlı olsun

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bak orada ne dedim.''TASARIMCISI BİLE GAK GUK LARLA ANLATTI'' bugün bu sembolü.Yani tasarlamış ama o bile ifade edemiyor anlamını.Tasarlayan insan bile açıklayamazken kim neyi savunuyor anlamadım.Gazetelerde yarın görürsün, bir çok internet sayfasında da var, ikiz gibi ermeni para birimi sembolünün aynısı.Yaz google ye karşına çıksın.Herşey bitti ermeni para birimini Türk lirası sembolü olarak kullanıyoruz ve herkes bunu savunuyor.Bırak iki çizgiyi iki çizgi euro ve dolarda var diye kullanılıyor.Yok böyle birşey!

Abi dolarda tek çizgi var anlamı da dünya genelinde dolar ve peso'nun birliğidir
Euro'nun da çift çizgi olmasının sebebi ülkeler arasında euro eşitliği demek. Gördüm abi hatta eke koyduğum fotoğrafa bi bak istersen

Ekli dosyalar

• 427448_10150572141676456_17900841455_9479038_734748051_n.jpg
    427448_10150572141676456_17900841455_9479038_734748051_n.jpg
    5.3 KB · Görüntüleme: 29

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özetle, TÜRK ismini taşıyabilecek orjinallikte ve güzellikte bir sembol değil.Tamamen taklit.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Twittere yazdığım bir ileti: Tülay Lale TL logosonu nasıl yaptığını acıkladı. Kopya, yaptıştır, Ters cevir. Yumuşak hatları kesinleştir, farklı kaydet.

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Yabancı para birimlerinin simgeleriyle benzerlik taşısada beğendim.Daha güzeli yapılabilirmiydi...? Tartışılır.Zira eleştirmek ve eleştirirken kendimizi haklı göstermek için yanına malzeme katmak ,konuyu rahatsız olduğumuz diğer konularla harmanlayıp sunmakta direk muhalefet kokuyor arkadaşlar.

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sembol böyle olmuş şöyle olmuş işte bi sembol verildi yav eski sembol ne idi tl nin bi sembolü yokmuymuş

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Begenmek begenmemek kisilerin zevklerine baglidir ama yapilan elestirilerin bircogunun adil olmadigini dusunuyorum. Babamin reklam ajansi vardi, orada buyudugumden az cok bilgim vardir bu konuda. Ortaya cikan urunun basit goruntulu olmasi , akilda kalici olmasi vs esastir bu tip islerde. O yuzden fiati milyon dolarlarla olculmus isler bile sanki bir cocugun elinden cikma gibi gorunur. Zaten amacta budur . Ornegin Apple in amblemi, windows un yeni amblemi vs. goruntude cok mu etkileyicidir ? cizmek icin illa Picasso olmakmi lazim ? Hayir. Ama ortaya cikan sonuc sadece buzdaginin tepesidir. Altinda gercekten cok ciddi calisma vardir. Kabul etmiyorum diyen alsin eline kalemi kagidi, bir denesin alternatif cizmeyi. Sonrada cizdigi seyi yakinlaria gostersin hangisi daha basarili diye. Ayrica yarismaya giren diger alternatif cizimlerede goz atarsaniz birinci secilenin gercekten iclerindeki en iyi alternaif oldugunu gorursunuz. Diger para birimlerine benzemesi belkide kasitli olarak yapilmistir ama ben sonucta dogru bir tercih oldugunu dusunuyorum. En azindan yabancilar gordugunde gozlerine daha asikar gelir, Turk lirasinin yurt disinda kullanimina pozitif etki yaratir.
Tabii bunda benim fikrim....

matqap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha güzel olabilirdi...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iddiaların tamamı tek resimde..

yeni-lira.jpg

benim tüm bu iddialardan çok ilgilendiğim konu, bu simgenin yer aldığı paraların piyasaya sürülmesi bize ne kadara mâl olacak? mesela bu simge benzine kaç kuruş zamma sebep olur?

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim paramız zaten konvertible para değilmi..Gereksiz bir uygulama,simgede hiç güzel olmamış

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
var ya bizim kadar bir işi baltalayan millet yoktur. lafa bak ne gerek var ! biz bu kafayla gidersek daha çok deriz ne gerek var bir bu mu eksikti... kötüyede kötü diyoruz iyiyede kötü diyoruz. herşeye muhalefet olan partilerden farkımız kalmadı. artık aklım mantığım almıyor. biriside çıkmış ermenistan para biriminin simgesinin ters çevirilmişi diyor. Biraz daha uğraşırsa rte bile çıkartacak. sırf muhalefet olmak için... !!

olurmu olur rte.