yeni sürücü belgesi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar aranızda yeni sürücü belgesi alan arkadaşlar var mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben aldım nadir abi

Kardeşim öncelikle hayırlı olsun sanırım bu sürücü belgesinin arkasında hangi sınıf sürücü belgelerinin hangi araçları kullanacağı yazıyor. A gurubu içinde olan araçlar hakkında bilgi verme şansın var mı? Malum benim H sınıfı olduğu için sanırım A grubu içinde bir sürücü belgesi olacak.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim abi. Vallahi mevzuat tam yerine oturmadı gibi bişi tam bilemiyorum. Benim ehliyet te de sağlık raporu için 2 defa aile hekimine gittim emniyette polisler bile birbirine soruyor.Ehliyetin arkasında araç resimleri var. B sınıfı da b b1 diye ayrılmış birçok sınıf olmuş anlayacağın

Benim b sınıfı ehliyetim. Yeni de B1 D1 F M dahil edilmiş

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Teşekkür ederim abi. Vallahi mevzuat tam yerine oturmadı gibi bişi tam bilemiyorum. Benim ehliyet te de sağlık raporu için 2 defa aile hekimine gittim emniyette polisler bile birbirine soruyor.Ehliyetin arkasında araç resimleri var. B sınıfı da b b1 diye ayrılmış birçok sınıf olmuş anlayacağın

Benim b sınıfı ehliyetim. Yeni de B1 D1 F M dahil edilmiş

Hiç sorma kardeşim ya hadi sizin sürücü belgeleri bir şekilde düzen bulacak ama bizim H sınıfı sürücü belgelerinin ne olacağı hiç belli değil. Birde aile hekimlerinden alınacak rapor bizim işimize de yaramaz. Heyet gerekli o raporu almak bizler için işkenceden farksız.

Anlamadığım zaten sürücü dosyalarımız da raporlar var. Ona göre düzenle yolla. Ama millete resmen işkenceden başka bir şey değil. Benim o raporu almam tam bir ay sürer o kesin. Birde sanırım cepten 200-250 gitti. Resmen hem soyul hem işkence çek hemde ne olduğu daha belli değil. Gel de işin içinden çık.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç sorma kardeşim ya hadi sizin sürücü belgeleri bir şekilde düzen bulacak ama bizim H sınıfı sürücü belgelerinin ne olacağı hiç belli değil. Birde aile hekimlerinden alınacak rapor bizim işimize de yaramaz. Heyet gerekli o raporu almak bizler için işkenceden farksız.

Anlamadığım zaten sürücü dosyalarımız da raporlar var. Ona göre düzenle yolla. Ama millete resmen işkenceden başka bir şey değil. Benim o raporu almam tam bir ay sürer o kesin. Birde sanırım cepten 200-250 gitti. Resmen hem soyul hem işkence çek hemde ne olduğu daha belli değil. Gel de işin içinden çık.

Abi aile hekimi riske girmeyip seni hastaneye veya özel kuruma sevk edebilir onlarda en az 50 tl alıyorlarms rapor için. Ben de bile hekim başka yere işaret koymuş raporda Polis bni uyardı böyle olursa sadece araba kullanırsn burayı sildir öbür yeri isaretlet gittim öyle yaptım hekimde geçen biri de tam tersini yaptrdi dedi.Kimin ne yaptıgi bile belli değil. Üstüne ehliyet çip li vs değil ince plastik migros un money kartı bile daha kaliteli:maden:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
................... Heyet gerekli o raporu almak bizler için işkenceden farksız. ...................

Nadir benim en çok kızdığım konulardan birisi de bu durum. Çalışırken buna benzer heyet raporları bizim bölümden de veriliyordu. Heyet raporunun karar kısmında "hastalık kalıcıdır, % ... oranında engellidir" diye belirtildiği halde devletimizi yönetenler her nedense zaman zaman bu raporların yenilenmesini isterdi. :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir benim en çok kızdığım konulardan birisi de bu durum. Çalışırken buna benzer heyet raporları bizim bölüm de veriyordu. Heyet raporunun karar kısmında "hastalık kalıcıdır, % ... oranında engellidir" diye belirtildiği halde devletimizi yönetenler her nedense zaman zaman bu raporların yenilenmesini isterdi. :(

Sorma abim şimdi evde bir dosya var boğazına kadar rapor dolu ota...b... rapor aldım. Yetmedi bu raporlar sürekli heyet olacak. İşte bindiğim aracın işlemleri için rapor almam gerek. Ankara Numune Hastanesine gittim kapı da bir kuyruk sorma. Kuyrukta olan kişilerin %60 fazlası engelli. Resmen işkence neyse bekledik. Bekledim...En sonunda biri çıktı kapı da bağırdı bugünlük kota doldu yuhhh dedim. O kadar bekle birde kota doldu. Baktım olacak gibi değil. Bastık Kırıkkale ye gittim raporu oradan aldım. İşkence başka bir şey değil yeminle. Devletin bizlere verdiği değer bu kadar. Diğer saçma durumda durmadan benim engel derecek düşüyor ilk rapor %80 maliye bu raporu %60 düşürdü. Ne akla hikmet ise. Yetmedi Kırıkkale den aldım rapor %50 oldu ve şimdi bir rapor daha alsam sağlam bu adam engelli koşuya katılması uygun derler diye düşünüyorum. :sopa::sopa:

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla daha 5 yıl değiştirme süresi var bildiğim kadarıyla bence acele etmeyin.
Bir de yeni kimliklerde ehliyet bilgisi de yer alacak deniliyordu. Hiç belli olmaz belli ehliyete gerek kapmaz yeni kimlikler gelirse.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Valla daha 5 yıl değiştirme süresi var bildiğim kadarıyla bence acele etmeyin.
Bir de yeni kimliklerde ehliyet bilgisi de yer alacak deniliyordu. Hiç belli olmaz belli ehliyete gerek kapmaz yeni kimlikler gelirse.

Bende aynı fikirdeyim çünkü ülke de düzgün işleyen bir sistem yok. Benim de düşüncem biraz daha beklemek. Ama bekleme konusunda bir sıkıntı var oda bu alınan 15 TL malum ülke de vatandaş hep öpülen olduğu için bu rakam 150 TL çıkmayacağının garantisi yok.