Yeni Projem Hakkında Fikirler Lütfen...

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Projem Hakkında Fikirler Lütfen...

hllb link' Alıntı:
[quote author=Gökhan_55 link=topic=1505.msg32333#msg32333 date=1305405322]
halil abi böyle dıyecegını bılıyordum:)) ama cıddı dıyorum dızel oldugundan zıyade sanruf ve navı ıcın degısıyorum.. Bu arada neden kv degılde o marka?y
açıkçası kv iyi bilmiyorum. h&r nin her motor için tek yay kullanması mantıklı gelmiyor. eibach ı çok iyi biliyorum mükemmel bir yay. ben ille de eibach taktıracam.
[/quote]

duyduğum kadarıyla iyi bir markaymış ama asıl fikri kullananlardan almak lazım... bide yayın iyi ya da kötülüğünü nereden anlarız?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=1505.msg32713#msg32713 date=1305638637]
halil abi böyle dıyecegını bılıyordum:)) ama cıddı dıyorum dızel oldugundan zıyade sanruf ve navı ıcın degısıyorum.. Bu arada neden kv degılde o marka?y
açıkçası kv iyi bilmiyorum. h&r nin her motor için tek yay kullanması mantıklı gelmiyor. eibach ı çok iyi biliyorum mükemmel bir yay. ben ille de eibach taktıracam.
[/quote]

duyduğum kadarıyla iyi bir markaymış ama asıl fikri kullananlardan almak lazım... bide yayın iyi ya da kötülüğünü nereden anlarız?
[/quote]
ben sana eibach'ı anlatayım, astranın dolayısıyla tüm araçların modeline göre farklı yayı var. örneğin 1.4 ve 1.6 atmosferik için bir yay, 1.4t ve 1.6t için bir yay, dizel için farklı bir yay. dolayısıyla ağırlıklar dikkate alınarak üretilmişler. eibach'ın bir özelliği de, anlatması bira zor ama dilim döndüğünce; yayın bir iki sarmalı ( yada halkası anla işte :) ) oldukça yumuşak, sonraki büyük kısmı sert. bu da araç yolda giderken yoldaki ufak girinti ve çıkıntılarda bu yumuşak kısım sayesinde daha kolay esnediği için konfor sağlıyor. ancak diğer kısım sert olduğu için aracın çok fazla esnemesine ve virajda savrulmasına izin vermiyor. yani hem konfor hem de emniyet sağlıyor. ben brava da kullanmıştım. yaydan sonra araba düz yolda daha yumuşak oldu, brava virajda çok fazla açılıyordu, yana yatıyordu, yaydan sonra virajlarda yol tutuş çok iyiydi hiç esnemiyordu.  

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=Gökhan_55 link=topic=1505.msg32726#msg32726 date=1305642107]
[quote author=hllb link=topic=1505.msg32713#msg32713 date=1305638637]
[/quote]

[/quote]
ben sana eibach'ı anlatayım, astranın dolayısıyla tüm araçların modeline göre farklı yayı var. örneğin 1.4 ve 1.6 atmosferik için bir yay, 1.4t ve 26.t için bir yay, dizel için farklı bir yay. dolayısıyla ağırlıklar dikkate alınarak üretilmişler. eibach'ın bir özelliği de, anlatması bira zor ama dilim döndüğünce; yayın bir iki sarmalı ( yada halkası anla işte :) ) oldukça yumuşak, sonraki büyük kısmı sert. bu da araç yolda giderken yoldaki ufak girinti ve çıkıntılarda bu yumuşak kısım sayesinde daha kolay esnediği için konfor sağlıyor. ancak diğer kısım sert olduğu için aracın çok fazla esnemesine ve virajda savrulmasına izin vermiyor. yani hem konfor hem de emniyet sağlıyor. ben brava da kullanmıştım. yaydan sonra araba düz yolda daha yumuşak oldu, brava virajda çok fazla açılıyordu, yana yatıyordu, yaydan sonra virajlarda yol tutuş çok iyiydi hiç esnemiyordu.   
[/quote]

anladım bunu araştırcam abi...

Yaşar1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan abi tavan filmi yaptırma bence , onun haricinde düsünceler cok iyi en kısa zamanda bekliyoruz :)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

gökhan bey sizden bir ricam olaca çift ekzosun alttan bağlantı fotoğrafını çekip koya bilirmisiniz?

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaşar link' Alıntı:
Gökhan abi tavan filmi yaptırma bence , onun haricinde düsünceler cok iyi en kısa zamanda bekliyoruz :)

tamamdır folyodan vazgeçtim...

Ulaş abi en kısa zamanda çekip koyucam buraya tamam...

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fikirler süper
Ben yay olarak önceki aracımda (astra h) eibach 3.5 luk kullandım , 18 inc jantlarla birlikte ve konfor süperdi.
şimdiki aracımda ise 19 inc ler ile H&R kullanıyorum eibach tan hiç bir eksiği yok. İki markada yay konusunda oldukça iyi bence..

Tavan filmini sadece görünüş olarak düşünmeyin derim , özellikle kuş pislikleri ve kedilere karşı oldukça etkili , hatta kaput filminide tavsiye derim olukça faydalı..

Bu arada listeye bir madde daha eklemek istiyorum  ;D

5. 19 inc Jant

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
[quote author=Yaşar link=topic=1505.msg32822#msg32822 date=1305664403]

tamamdır folyodan vazgeçtim...

Ulaş abi en kısa zamanda çekip koyucam buraya tamam...
[/quote]
şimdiden teşekkür ederim.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TOGI link' Alıntı:
Fikirler süper
Ben yay olarak önceki aracımda (astra h) eibach 3.5 luk kullandım , 18 inc jantlarla birlikte ve konfor süperdi.
şimdiki aracımda ise 19 inc ler ile H&R kullanıyorum eibach tan hiç bir eksiği yok. İki markada yay konusunda oldukça iyi bence..

Tavan filmini sadece görünüş olarak düşünmeyin derim , özellikle kuş pislikleri ve kedilere karşı oldukça etkili , hatta kaput filminide tavsiye derim olukça faydalı..

Bu arada listeye bir madde daha eklemek istiyorum  ;D

5. 19 inc Jant

o tercih malesef ekonomik durumumu bir hayli aşıyor:) onun için listeye dahi almıyorum:)