yeni opel astra mı yeni i30 mu ?

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
i30 'a binmeyenler yazmış.. apaçık yanlış bilgilerle dolu konu..

i30>astra "ilk üretim tarihi hariç" her konuda üstün :D

not: görsellik hariç görecelidir çünkü..

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel -hyundai karşılaştırmasında insan ister istemez opel diyor ama bence en güzeli iki arabayıda alıcı gözle inceleyip karar vermek.(incelerkende eline parayı alıp bir paraya bir arabaya bakacaksın canlı canlı bu arabaya bu para verilir mi diye) astra ile i30 arasında 4000 tl fark var. Ben kafa kafaya bile olsa astrayı tercih ederdim. İnşallah doğru bir karar veririsin.

odemir08

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayatımızı seçimlerimiz belirler...

Merhaba,
Aranıza yeni katıldım. Uzun yıllar opel kullandım hiç piman olmadım. Son 1 yıl Fransız bir araç kullandım hiç bir problem çıkarmamasına ve yakıtının çok ekonomik olmasına rağmen kendimi hiç bir zaman içinde güvende hissedemedim. Gittim bir Opel aldım. Ohbe dünya varmış dedim. Her insanın bakış açısı farklı, yaşamı farklıdır. Keyif aldıklarımız farklıdır. Eğer öyle olmasaydı bu kadar marka ve model kime satılırdı. Hayatlarımızın akışını seçimlerimiz belirler...
Kazasız ve huzurlu günler dilerim...

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haftasonu kayınbiraderim için yeni astra ve i30 dizel araçları test ettik. Astranın edition modeli 47.500, İ30 nun style düz vitesi ise 49.500 lira idi. Malum İ30 astra editiondan oldukça dolu bir araç. Açıkçası test sürüşü yapmadan önde aileden gelen bir opel sempatim ve şuan ailemde 3 farklı opel araç olmasına rağmen ona İ30 tavsiye etmiştim. Çünkü 1.6 motoru ve donanımıyla İ30 kağıt üstünde çok üstün. Şahsen i30 u tip olarak çok beğeniyor ve kendime de düşünüyordum. İçi zaten astra ile hemen hemen aynı (zaten opelin taklit konusunda iddiaları var :)) İ30 ile hyundainin kötü imajını sileceğini düşünüyordum. Ancak test sürüşü yapınca fikirlerim değişti. Ben opelin 1.3 motorunu ve performansını zaten biliyorum. Ama hyundai nin 1,6 motoru ile astra 1.3 ün çok aman aman bir performans farkı olmadığını gördüm. Yani 1,6 motor uçmuyor kimse beklentiye girmesin. Sınıfınnın en sessiz aracı denen i30 hiç beklentilerimi karşılamadı yani Astradan daha iyi değil. Daha vahimi test ettiğimiz i30 dizel elite aracın arka kısmından bir ses geliyordu. Sorduğumda araçta bir sorun olduğunu sabah serviste yapıldığını ama tekrar nüksettiğini söyledi. Bu durum aracın çabuk döküleceği imajını vardi açıkçası bize. Sonuçta beyaz renk astra edition dizeli 46,750 ye anlaştık ve kapora verdik. . Kayınçonun pişman olacağını sanmıyorum.

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle i,30

opeli süreceğim diye çabalayıp duruyorsun ama diğer araçlar kendisi gidiyor konfor 10 numara, bu biraz bakkal azıyla oldu ama şöyle, ayagımın altında kazı çalışması var gibi oluyor hendeklerde tümseklerde araba kamyon gibi takur tukur heryer gevşiyor

Kemalyanal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.GencMekan.com
Hiç düşünmeden Astra derdim ama her ikisini de test etmişliğim yok. Ama en azından 5 yıl sonra satacak olsam hyundai kadar değerini yitirmez.

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle i,30

opeli süreceğim diye çabalayıp duruyorsun ama diğer araçlar kendisi gidiyor konfor 10 numara, bu biraz bakkal azıyla oldu ama şöyle, ayagımın altında kazı çalışması var gibi oluyor hendeklerde tümseklerde araba kamyon gibi takur tukur heryer gevşiyor

Astra h için diyosunuz sanırım. Astra j de sert süspansyona sahip ki opeller hep öyle eskiden beri. Ama ona rağmen yol çalışması hissi biraz abartı oldu bence :) Beğendiğim ve düşündüğüm bir araba olmasına rağmen i30 un direksiyonuna geçtiğimde ohh be işte araba bu demedim. Keşke diyebilseydim. Çünkü benim de style dizel otomatikte gözüm vardı. Ama özellikle rahatlık konusu kişiye göre değişir elbet saygı duyarım.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında ben aynı konuda kararsız kalmış ve sonunda i30 almış birisi olarak bu sorunun cevabını vermiş oluyorum.
i30 başta donanım ve özellik, kalite, sürüş rahatlığı, yol tutuş ve özellikle motor olarak astradan çok daha iyi bir otomobil.
gerçi ben dizel olarak kıyaslamıştım ama farketmez benzinlide de durum aynı.
eğer i30 un önünde opel arması olsa o aracın fiyatı 70.000 lira volkswagen olsa 80.000 lira hiç şüpheniz olmasın.
ben kullandığım arabadan bahsedeyim, dizel manuel elite yani full donanım.
astra cosmodan donanım olarak çok fazla artısı var.
motor 128 hp. 6 ileri crdi. tam yakıt ekonomisi için dizayn edilmiş, 6 viteste 60 km. ile bile silkelemeden gidiyor yerine göre.
basıyorsunuz gitsem mi gitmesem mi demiyor motorun hakkını veriyor.
vitesler o kadar rahat geçiyor ki tüy gibi derler ya aynen öyle.
yavaşladın durmak üzeresin 2 vites 3. vites farketmiyor bas gaza vites değiştirmeye gerek yok motor güçlü araba toparlıyor.
işçilik ve malzeme kalitesi opelden üstün hatta bazı konularda volkswagenden de üstün.
golf comfortlinede aracın ön tarafının yumuşak arka tarafının sert plastik olduğu söyleniyor, benim aracın kapıları dahil her tarafı yumuşak malzeme ve deri kaplı.
aracın boş ağırlığı 1.450 kğ. desem herhalde bu size bir şeyler anlatır.
izalasyon çok güzel. donanım derseniz saymakla bitmez kendi buroşüründe bile tam iki sayfa tutuyor.
benzinli motor olarak kıyaslarsak durum yine aynı i30 bariz üstün.
piyasa da hyundaiye karşı bir ön yargı var ve i30'u yakından tanımayanlar biraz burun kıvırıyor.
açıkçası i30 ve kia ceed için bende aynı şeyleri düşünüyordum, hatta ilk test sürüşü yaptığımız i 30 biraz hırpalanmış, kapı döşelereinde falan potluklar olduğu için hoşuma gitmemişti mve bazı konularda olumsuz yorum yapmıştım.
şimdi hem aldığüım için çok mutluyum hem de her gün aracın yeni yeni özelliklerini keşfediyorum.
bu paralara bundan daha iyisi yok .

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben i30u astra kadar başarılı buluyorum, özellikle 1.6 260nm tork ve 128 beygir çok etkileyici, ancak beğenmiş olduğum bir araç olmasına rağmen tercihimi astra j den kullandım, hyundai firması çok güvenilir bir firma değil, her sene birşeyler değişiyor, getz vardı tarih oldu, bi ara matrix vardı o da tarih oldu, i30 çok kaliteli bir araç ama i20 çok vasat bir araç, bir firma isimleri bile bukadar benzer olan ürünlerinde bu kadar ucurumlar yaratmamalı, bugün insignia astra corsa ve mokkayı incelediğimizde birçok şey ortak kullanılıyor ve en ucuzları olan corsada bile aman aman dandik bir malzeme bulamassınız, ama i20 ye baktığınızda saç teneke gibi, vites topuzu oyuncak akülü araba gibi bunlar böyle uzar gider.

uzun lafın kısası bugun 49bin tl verilip alınan bir i30 diesel 2 sene sonra ne edecek, 2010 i30 dieseller 30bin tl civarlarında, ya 2012 de alınan 49bin tllik araç 2014 de 30bine ancak giderse, siz böyle büyük bir kumar oynamaya cesaret ediyorsanız buyrun alın, ben aracı çok sevdim ama bu konulardan dolayı i30a cesaret edemiyorum, ya elimde patlar zarar edersem diye...