Yeni lpg ile sorunlar oluştu

manyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
obd sisteminin uyum sağlamayacağını takmadan önce bilmiyorduk eğer bilseydik zaten normalini taktırırdım arada 400 tl fiyat farkı vardı. Atiker gold un normal Atiker den obd siz bile daha iyi olduğunu tahmin ediyorum.
Daha yeni uzun yol yaptım 4 kişi bagaj dolu Bartın-gölcük-Esenler-çekmeköy-düzce-zonguldak-bartın toplamda 930 km yol yaptım yolun yarısında klima açık 160 tl gaz ile zonguldak bartın yolları rampa ve bozuk yollar sürekli gaz fren yapılan çekişte pek bir fark göremedim.

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 hafta önce bende corsama atiker gold taktırdım. Goldun enjektörleri normal olanlara göre daha kaliteli ve sessiz ayrıca regulatörü daha büyük. Ben şu anda memnunum aracım lpg de daha sessiz calışıyor. Ancak benim de sorunum sabahları motor sogukken zor calışıyor arabam ilk calışmada sanki benzin az geliyor gibi motora. Benzin pompasına role takıldı lpgye gectiginde pompa boşa calışmasın diye acaba ondan kaynaklımı diye düşünüyorum. 100 tl benzin ile şehir içinde max.310 km yapıyordum. Şuanda 63 tl ile şehir içinde 330 km yapıyorum cekişinde en ufak kayıb yok benzinde de gitmiyordu lpgde de gitmiyor:)))

manyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG takıldıktan sonra yapmış olduğum uzun yol seyahatinde
Aracı ilden çıkarken lpg fulledim yapılan yol boyunca alınan yakıt ile dönüşte aynı istasyondan tekrar fullediğimde
Toplamda 160 tl ve 77.2 litre lpg aldığım gözükmektedir ve yapılan 960 km yol boyunca km başına 16.7 kuruş yani 0.167 tl yaktığı gözükmektedir. Reelden ve aracın yol bilgisayarında ki ölçümlerde birbirini desteklemekte
Araçta Atiker gold takılmıştı tüm yolculuk 4 kişi bagaj dolu ve yolun dönüşünde (yarısı) klima sürekli açıktı. Yol bilgisayarı fotosunu da koyuyorum.

Ekli dosyalar

• 14030965_10209266785362284_1147419734_n.jpg
    14030965_10209266785362284_1147419734_n.jpg
    40.9 KB · Görüntüleme: 21

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Aracınızın L-can hattına atılan bu paralel bu şekilde sorunlara yol açar . Esp , ABS , DDS ve Cim (immo) bilgileri , SAS tüm bilgileri bu hattan akar. Obd den bu porta atılan çengel bu tip sorunlara yol açar .

Hatta aracınızda hıza duyarlı direksiyon kesilip pompa stop edip sizi zor durumda bile bırakabilirdi...

Obd nin aracınızla uyumu yok yada L can yerine H ye takmaları gerekliydi yanlış aldılar demek ki ...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
obd sisteminin uyum sağlamayacağını takmadan önce bilmiyorduk eğer bilseydik zaten normalini taktırırdım arada 400 tl fiyat farkı vardı. Atiker gold un normal Atiker den obd siz bile daha iyi olduğunu tahmin ediyorum.
Daha yeni uzun yol yaptım 4 kişi bagaj dolu Bartın-gölcük-Esenler-çekmeköy-düzce-zonguldak-bartın toplamda 930 km yol yaptım yolun yarısında klima açık 160 tl gaz ile zonguldak bartın yolları rampa ve bozuk yollar sürekli gaz fren yapılan çekişte pek bir fark göremedim.
Bunu lpg ciniz karşılamalı o bilmeliydi obd nin uyumsuzluğunu bilmiyorsa yapmasın bu işi zaten

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1.4 otomatik 2010 corsa var gold serisini taktırsam odb hatalarına yol açar mı ?

Levent2344

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de corsa e var. Essentia otomatik. Bende atiker obd taktirdim. Bende de ayni sorun var. Direksiyon sertleşiyor. Esp abs hız göstergesi ve km devre disi kalıyor.