YENİ LED li GÖSTERGELERİM ( son aşama)

Natsukai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ledleri istanbulda yaptırabileceğimiz bir yer varmı.. yoksa illa kendimiz ellimizlemi yapmalıyız.. birleştirememe riskine rağmen_?

bilgisi olan varsa mesaj atarsa sevinirim.. şimdiden herkese teşekkürler

emrahaydemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi ilhan abim saygılar sana once belliki herkez bunu yapmak ıstıyo ıstanbulda olan arkadaşlarla toplanalım senin yanına gelelim bi otopark yada boş bı mekan bulalım sen tarif et bız yapalim mazemelerde sanıyorum krakoyde carşida satılıyomuş flux led dıye alalım mazemelerı gelelım yanına hayrına yap bak bronz da uyesın zaten babalık yap bıze işimiz bitincede sana ismarlarız abı ne iciyosan voltka redbull bira filan bide mangal yakarız sana opelim net olarak :D bı tarih yazda şuraya istanbuldakı opelciler olarak gelıp yapalım şu kadran işinı.sacım dokuldu abi ya bu kadran işi yuzunden beceremıyorum ben :p

lord

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süper olmuş. bende yapmayı çok istiyorum ama benim elimden hiç gelmez elimde patlar ustasını bulmak lazım.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
super valla, ben de yapmak istiyorum ama. cok korkuyorum panele zarar veririm diye. kas yaparken goz cikarmak istemiyorum. bir de kafama takilan konu, hadi paneli yaptim. ama diger konsoldaki sari lambalarinda uyum saglamasi icin onlarida kirmizi ve ya beyaz yapmak gerekir. bunu nasil yapariz ki. torpidoyu komple sokmek demek heralde. cok zor bee

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok kişiden tepki maldım göstergen cok harika ama cubuklar görünmüyor diye paneli tekrar söküp cubukların altlarına 3mm ledler koydum.

8cc8a2388b3f5e91a72363b6c572af4e.jpg

cubuksuz verdiği işik böyle oluyor hız ve devir göstergelerine 2'şer adet
ısı ve yakıt göstergelerine 1'er adet led koydum
ledler 2.2 volt olduğundan 1 k ohm direncen bağladım.

5cb464c7e13d54a834297c58f0fb8340.jpg

İlhan abi merhabalar...
bende bu işlemi uygulamak istiyorum malzemeleride aldım gecenlerde kadranı komple söktüm ama devrelerin olduğu yere ulaşamadım.yani hız ve devir göstergelerinin olduğu siyah kadranı ayıramadım 1. resimde olduğu gibi..sağda solra 2 şer tırnak var onları cıkardım ama elimde kalır korkusuyla başka bişey yapamadım, zorlayamadım...Nasıl söküldüğünü resimler varsa işaret koyarak(ok işaretleriyle nerelerde vida yada tırnak varsa) gösterebilir misin_?
Şimdiden çok tşşkrler...

hasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok şık durmuş ellerine sağlık

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlhan abi merhabalar...
bende bu işlemi uygulamak istiyorum malzemeleride aldım gecenlerde kadranı komple söktüm ama devrelerin olduğu yere ulaşamadım.yani hız ve devir göstergelerinin olduğu siyah kadranı ayıramadım 1. resimde olduğu gibi..sağda solra 2 şer tırnak var onları cıkardım ama elimde kalır korkusuyla başka bişey yapamadım, zorlayamadım...Nasıl söküldüğünü resimler varsa işaret koyarak(ok işaretleriyle nerelerde vida yada tırnak varsa) gösterebilir misin_?
Şimdiden çok tşşkrler...[/quote]

Sinan merhaba
öncelikle kolay gelsin diyorum paneli sökmüşsün kadran dışarıya alıp ayıramamışsın, inan elimde resim olsa hemen koyarım vidaları sökdükm diyorsun ok.
zanediyorsam ya 4 yada 6 tane tırnak var onlar dışarıya gelmesini engeller
onlarıda kurtardınmı işlem zaten tammadır cekdinmi yavaş yavaş gelir , gelirkende kırılıyormuş gibi ses cıkartır korkma o ses dikkat edersen her bir gösterge bobinlerinin altında bulunan 4'er adet pimlerden geliyor

resime dikkatli bak görürsün

ama asıl iş ondan sonra başlıyor yanı o bobinleri sökmek o kadar kolay deyil bobinler yıldız alyanlan sıkılı
bobinleri sökdukden sonra sıcak havyalan ledler için delik ac dikkat et cok büyük olmanı yanı led içine tam otursun sonra az bı japon yapıştırıcıylan ledleri yerine iyicene yapıştır

her bi led e 1 k ohm direnc bagla.

cubukları haliyle sökeceksin takarken git arabaya sadece panelin önünün koruyucu plastiği olmadan yerina oturtdur ve cubukları o şekilde dikkatlice yerine iterek tak takarkende dikkat et ki cubuklar gövdeye sürtmesin yoksa takıntı yapar

cubukları takdıkdan sonra paneli dısarı al ve toparla ve yerine monte et.

kolay gelsin.

gokkaradas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba bende gösterge panelini söktüm ama içini açamadım şeffaf tırnakları kurtardım hiç açılacak gibi gelmedi başka biyerden vida veya tırnak tutuyordur diye korktum ve geri topladım eğer sadece o şeffaf tırnaklar tutuyorsa tekrar deniyecem.Birde ibrelerin dibine 3mm led yerine ibre motorunun dibine içe bakacak şekilde kırmızı şerit ledle çevirsek ibreleri kırmızı yapamazmıyız acaba?

kdz67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
guzel iş cıkarmısın.emegıne saglık