yeni corsa 1.2 essentia motordan gelen sesler

IsKnDr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg olayi tamamen goreceli olup , yeni nesil arabalarda rodaj donemi diye birsey yoktur , cunku bu arabalarin motorlari sifira yakin hata ile uretilmektedirler , sadece araciniz 1.2 motor (ben motorsiklet motoru diyorum bi karis bisey ) oldugundan krank kiran kisilerin oldugunu duymustum , ama ne derece zorladilar bilinmez tabiki....

1.2 blok bi motorun.kendinden daha hacimli motorlara göre krank kesmesi saçma diye düşünüyorum.1.6 bi bloğun urettiği sıkıştırmayla .1.2 nin arasında dağlar kadar fark var.bana göre rodajda gorecelidir.her nekadar sıfır hata ilede uretilse,ben yinede sıfır oluş revizyonlu bir motoru normal sartlardan daha uygun kullanırım.aracı denemem,sürekli motoru bastırarak kullandığım anlamına gelmiyor.aksine daha nazik kullanıyorum.şuana kadar piyasada hiç krank doğramış 1.2 ecotech duymadım.Yinede yorumunuz için tesekkurler

IsKnDr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=37638459&p=1#37638459 verdigim linkten asinaymis demek kulagim . Bu arada araba sizin , nasil kullandiginiz beni ilgilendirmez ;) ...
Aynen hiçte devirli kullanmamış,bakılarını yaptırmış,kimseyede vermemiş gayet uslu kullanmış,buda aracın zorlanarak krank kırdığı anlamına gelmez,bu şartlarda kırdıysa benim denemelerimde kaputu fırlatması gerekirdi,biraz ince düşünmek gerek ;) evet sizi eilgilendirmez,mantıklı düşünen arkadaslar ilgilenebilir konuyla :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten ben duydugumu soyledim sadece ve ilettim , ayni kodda motora bende sahibim bugun itibariyle 40 bin km oldu , sukur bende krank kirilmasi vs ile karsilasmadim. , ama forumumuzdada birkac kisiden duymustum . Sadece ilettim , soylediklerimle arabanizin canina okumadim ya !!!! Biraz mantikli dusunurseniz yardimci olmaya calistigimi gorebilirdiniz. Sonucta yazdiklarimda artniyetli hicbirsey yok...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır aracınız var aldığınız yere değil birde başka yere gidin sonuçda garantiniz var.
Sesi ve nereden geldiğini bilmiyorum ama ya enejktör yada yakıt geri dönüşüm valfı olabilir,bunun içinde en güzeli aldığınız yer sorunu gideremiyorsa çözemiyorsa başka yere gidin derim

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır aracınız var aldığınız yere değil birde başka yere gidin sonuçda garantiniz var.
Sesi ve nereden geldiğini bilmiyorum ama ya enejktör yada yakıt geri dönüşüm valfı olabilir,bunun içinde en güzeli aldığınız yer sorunu gideremiyorsa çözemiyorsa başka yere gidin derim
Selim abi evet cit cit cit degilde sikir sikir sikir gibi bir sikirti sesi geliyor bu ses benzin enjektorlerinden geliyor , hatta gariptir ayni motora ait aracima lpg uygulattim ve aracin motorundan lpgde daha az ses cikiyor , yani atikerin lpg enjektorleri bile "sesli calistigi soyleniyor" benzin enjektorlerinden daha az ses cikariyorlar. Corsalarin 1.2 lerindende 1.4 lerindende ayni ses cikiyor .

IsKnDr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda sürekli çıt çıt çıt şeklinde rolantide,hatta arabanın içindende rolanti esnasında bu sesi duyuyorum,aracın içinden duyduğum zaman daha sinir bozucu geliyor.bu ses opel tüm benzinli motorlarında varmıdır,varsada benmkinde mi daha sesli çıkıyor.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda sürekli çıt çıt çıt şeklinde rolantide,hatta arabanın içindende rolanti esnasında bu sesi duyuyorum,aracın içinden duyduğum zaman daha sinir bozucu geliyor.bu ses opel tüm benzinli motorlarında varmıdır,varsada benmkinde mi daha sesli çıkıyor.

Malesef iskender bey aracım 1.4 ses mevcut.Servise sorduğumda karakteristik motor sesidir dediler.Corsa E de sanırım aynı motoru kullanıyor.Eğer farklı bir ses algılıyorsaniz Selim bey In dedigi gibi başka bir serviste kontrol ettirmenizde fayda var

IsKnDr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorun ömrü nekadardır bilmem ama,çok karaktersiz bir motor yapmış bu alman lar :)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umarım uzun süreli yapmışlardir.:) Aracınız yeni ister istemez kafanizi bulandiriyor zamanla alsınca pek yadirgamazsiniz.Birde müzik sesini az biraz daha açınca ben o sesi duymuyorum daha güzel oluyor tavsiye ederim (:) Bu arada aracınızin hayırlı olmasını diliyorum kazasiz belasız sürüşler..