yeni corsa 1.2 essentia motordan gelen sesler

IsKnDr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar,bir hafta önce corsa yeni kasa 1.2 essentia arac sahibi oldum.aracı sıfır aldım.bismillah diyemeden maruzatlarımız basladı.benim sorunum arac rolantide iken motor kapağının arka kısmından çıt çıt çıt diye sürekli ardı gelen bir ses geliyor,arac bosta iken gaza sonuna kadar bastığımdada 5000 devirden sonra gazın ilerleyişi boşta olmasına rahmen çok yavaş ilerliyor,sanki bayır yukarı çıkıyormuş gibi gazı cok yavas duyuyor boşta olmasına rahmen.cevaplarınız, yardımlarınız için şimdiden çok tesekkurler,keyifli forumlar.

Son düzenleme:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar,bir hafta önce corsa yeni kasa 1.2 essentia arac sahibi oldum.aracı sıfır aldım.bismillah diyemeden maruzatlarımız basladı.benim sorunum arac rolantide iken motor kapağının arka kısmından çıt çıt çıt diye sürekli ardı gelen bir ses geliyor,arac bosta iken gaza sonuna kadar bastığımdada 5000 devirden sonra gazın ilerleyişi boşta olmasına rahmen çok yavaş ilerliyor,sanki bayır yukarı çıkıyormuş gibi gazı cok yavas duyuyor boşta olmasına rahmen.cevaplarınız, yardımlarınız için şimdiden çok tesekkurler,keyifli forumlar.

Duyduğunuz ses(cit cit) kronik enjektör sesidir normaldir.Aracin karakteristik motor sesi emin olmak için youtube corsa d engine sound yazin kiyaslayin. Devir olayı da dediğiniz gibi ağır iner.Size bir bilgide 30 - 20 tlik akaryakıt aldığınızda gösterge aninda algilama yapmaz biraz geç algılar sanki aldığın akaryakıt disimin kavuguna yetmez der gibi :)

IsKnDr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Duyduğunuz ses(cit cit) kronik enjektör sesidir normaldir.Aracin karakteristik motor sesi emin olmak için youtube corsa d engine sound yazin kiyaslayin. Devir olayı da dediğiniz gibi ağır iner.Size bir bilgide 30 - 20 tlik akaryakıt aldığınızda gösterge aninda algilama yapmaz biraz geç algılar sanki aldığın akaryakıt disimin kavuguna yetmez der gibi :)

Yorumunuz için teşekkürler.yanlız devir olayında aşağı inerken değil çıkarken ağırlaşma oluyor.5000 den 6500 e dayanan arada normal tırmanmadan bi anda dusuyor.aksine gucun torkun redline şekilde kullanılan devirlerde boyle olması beni korkuttu

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumunuz için teşekkürler.yanlız devir olayında aşağı inerken değil çıkarken ağırlaşma oluyor.5000 den 6500 e dayanan arada normal tırmanmadan bi anda dusuyor.aksine gucun torkun redline şekilde kullanılan devirlerde boyle olması beni korkuttu

Aracınız Lpg li ise gaz ayarı veya ona bağlı olarak farklı tepki veriyor olabilir.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boşta o kadar gaz vermeyin kol yamultabilir... yüksek devir çevirmede sıkıntısı yolda varmı yokmu ona bakın...

IsKnDr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boşta o kadar gaz vermeyin kol yamultabilir... yüksek devir çevirmede sıkıntısı yolda varmı yokmu ona bakın...

Yine aynı.alt viteslerde boşta bastığım şekilde .3 ve ya 4.vitesi bitirirken daha sağırlaşma oluyor.alt devirlerde olsa bir nevi anlarım.ama en hareketli devirlerde arabanın kendini bırakması çok uzdu beni.sırf kılçık dertlerle ığraşmamak için onca bedele katlanıp sıfır araç alıp sonuncunda bunları görmek resmen hayal kırıklığına uğrattı beni

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise gidin olayi anlatin , onlar kabul etmeyip normal diyecekler , sizde baska bir 1.2 corsa da denemek istediginizi soyleyin ve bayideki bir corsa 1.2 de deneyin , sorununuz var ise ancak bu sekilde kabul ettirebilirsiniz , tabikide motorunuzun uzun sure o devirlerde test edilecegini goze almaniz gerek ...

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım daha bir haftalık corsa e. 305 km de henüz.lpg gibi olaya kesinlikle bulaşmak istemiyorum.

Verdiğiniz karar çok doğru LPG aracı bitirir.Madem aracınız sıfır garanti kapsamında kontrol ettirmek en mantısı.Ayrıca araç rodaj döneminde olduğu için fazla sıkıştırmamak en doğrusudur sonuçta parçalar zamanla uyum sağlayacaktir.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg olayi tamamen goreceli olup , yeni nesil arabalarda rodaj donemi diye birsey yoktur , cunku bu arabalarin motorlari sifira yakin hata ile uretilmektedirler , sadece araciniz 1.2 motor (ben motorsiklet motoru diyorum bi karis bisey ) oldugundan krank kiran kisilerin oldugunu duymustum , ama ne derece zorladilar bilinmez tabiki....