Yeni bir EGR kurbanı

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bi haftadır aracımda marşı geç alma , 1. ve 2. viteste silkeleme ve 4. ve 5. vites geçişlerinde stop etme sorunlarını yaşıyordum.:(
Bu sabah Kayseri inciroğlu opel yetkili servisine gittim ve arızanın EGR valfinden kaynaklandığını ve değiştirilmesi gerektiğini söylediler.
EGR fiyatı =299 ytl
işçilik=45 ytl olmak üzere toplam 344 ytl fiyat çıkardılar:mad: .

Bu EGR nin astranın 2004 ve üzeri modellerde arazı halinde iptal edildiğini ancak benim aracım 2001 model olduğu için iptal edilemeyeceğini söylüyorlar:confused: .

Şimdi üç sorum olacak siz sevgili opel tutkunlarına:rock

1-Bu EGR valfinin bukadar pahalı olması normal mi? yoksa kandırılıyormuyum.

2-2004 model altı araçlarda neden iptal edilemiyor?
3- İptal edilse ne olur. aracıma zarar verir mi? :help:

aydın80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR olayını çok anlamam ama inciroğlu dediğin yer eski demirel özel servis değil mi ?
orası yetkili servis hem parça hem işçilik fiyatları dışarıya göre çok fazla,
ben kayseride Merkez oto'ya gidiyorum,orda yusuf usta var ona uğra sana yardımcı olacaktır.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr okadar çabuk bozlumaz 300 ytl de okadar büyük bi para değil iptal edilir mekanik yada elektronik olarak zararı olmaz performansıda artar.

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökalp yakış değişiyordu yanlış hatırlamıyorsam dimi

Bide arıza ışığını söndürmek gerekiyor iptal edince

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar size yazdığım bu fiyat Yani EGR + işçilik=344 ytl tam olarak iki buçuk saat önce aldığım fiyattır. İnciroğlu kayseride eski demirelin olduğu yerde.
Bu fiyat bana dudak uçuklattı

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sitenin ustası astrammm la irtibata gecin bence
iş yeri nevşehirde size pekte uzak sayılmaz, yardımcı olacagına eminim;)

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özel serviste daha uygun fiyatlara egr taktırabilirsiniz.

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bi haftadır aracımda marşı geç alma , 1. ve 2. viteste silkeleme ve 4. ve 5. vites geçişlerinde stop etme sorunlarını yaşıyordum.:(
Bu sabah Kayseri inciroğlu opel yetkili servisine gittim ve arızanın EGR valfinden kaynaklandığını ve değiştirilmesi gerektiğini söylediler.
EGR fiyatı =299 ytl
işçilik=45 ytl olmak üzere toplam 344 ytl fiyat çıkardılar:mad: .

Bu EGR nin astranın 2004 ve üzeri modellerde arazı halinde iptal edildiğini ancak benim aracım 2001 model olduğu için iptal edilemeyeceğini söylüyorlar:confused: .

Şimdi üç sorum olacak siz sevgili opel tutkunlarına:rock

1-Bu EGR valfinin bukadar pahalı olması normal mi? yoksa kandırılıyormuyum.

2-2004 model altı araçlarda neden iptal edilemiyor?
3- İptal edilse ne olur. aracıma zarar verir mi? :help:

Fiyat bana yüksek geldi. Ben ankaradayım burda yetkili servis 150 ytl parça fiyatı verdi.200e patlayacaktı. Ama tanıdıktı ve dediki değişirsen 3-5 ay sonra yine degistireceksin.İptal edelim ve program güncelleyelim dedi ve halletti. Bende de marş almama ve silkeleme problemleri vardı. Sonuçta şimdi düzeldi ve cok da memnunum. Bu arada 2004 olayını sallamışlar sanırım.Zira benim aracım 2003,benim duydugum 2002ve sonrasında iptali mümkün, 2001 ve öncelerinde parca degisikliği öneriyorlar. Ha belki bu da bir tür dümendir. Muhakkak ki bir yolu vardır 2001 ve öncesinde de...

İptal edilirse aracınıza bir zararı olmaz.EGR yanmamış egsoz gazlarını tekrar sisteme gönderir ve tam yanma ile beraber cevre dostu da olur araç, tabi bunlar söylenenler. Ancak aracınızda bir rahatlama olucak.

Fiyat konusu da dedigim gibi burda 150-200 tutar egr olayı. İnternetten opel parca fiyatlarına da bakabilirsiniz.

İyi günler

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşın dedigi gibi bizde de 2004 astra njjoy var ondada egr problemi vardı program güncellemeyle hallettiler hala bi sorun yok..