Yeni Astra 1.3 ctdi mı yoksa 1.4 T mı?

ceycey34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üç gün önce 1.4 T sport aldık arkadaşa 52bine. Size verilen fiyat çok güzel. Ben olsam dizel alırdım. Eski Astra'daki motordan az daha güçlü yeni Astra'daki dizel. Navi paketi de alın çok harika.
evet belki ilk etapta alamasamda navi daha sonra maddi olarak daha uygun olunca taktırırım..motor gücü 5 ps yüksek ama tork aynı hatta 10 Nm daha düşük sanırım 5 vitese düşünce hantallık çok az kalmış denedim ve bu hill holder da gayt güzel olmuş.. ama 2. el piyasası yüksek bende 0 km e yöneliyorum aslında 52000 de çok şuan ama çare yok.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende size katılıyorum internetten 2. el alınmaz bende çok sinir oldum 100000 km araçlara dünyanın parasını istiyorlar zaten 100 bin km arabada alınmaz en sonunda sıfır aldım bir tane uygun fiyata çok temiz bir araç denk gelmişti o da ben gidene kadar satılınca bir daha da denk gelmedi
kalkışlardaki hantallık yine olacaktır dizelde ama zamanla alışıyorsun şehir içinde kullanacaksanız en iyisi dizel bence
benim aracım benzinli kalkışlardaki hantallık bizde de var ama 1.4 T de olacağını sanmıyorum

Son düzenleme:

ceycey34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende size katılıyorum internetten 2. el alınmaz bende çok sinir oldum 100000 km araçlara dünyanın parasını istiyorlar zaten 100 bin km arabada alınmaz en sonunda sıfır aldım bir tane uygun fiyata çok temiz bir araç denk gelmişti o da ben gidene kadar satılınca bir daha da denk gelmedi
kalkışlardaki hantallık yine olacaktır dizelde ama zamanla alışıyorsun şehir içinde kullanacaksanız en iyisi dizel bence
benim aracım benzinli kalkışlardaki hantallık bizde de var ama 1.4 T de olacağını sanmıyorum
peki bu yeni astralarda ecoflex motorlarda eski 1.3 cdti gibi 1800 devri görünce hızlanma durumu oluyordu.. bi arkdaş yeni kasalarda o olay yok dedi. bilgisi olan varmı .. ben test ettim ama biraz sıkışık trafik ve kısa mesafede idi...

DÜZELTME: arkadaşlar fiyatı yanlış hatırlamışım benzinli sport için 47.300 tl fiyat verdiler... yani arada nereden baksan 5.000 Tl fark var

Son düzenleme:

yasarkaradana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın ceycey34 Yeni Astra 1.3 cdti ecoflex Cosmo kullanıyorum. Önceki aracım da 2006 Astra H 1.3 cdti Enjoy idi. Aracımı 2010 Aralıkta aldım. İlk aldığımdaki izlenimim şöyle idi:
- Katalog değerlerine göre Astra H dan daha düşük ortalama yakıt tüketimi olmasına rağmen bariz fazla yakıyordu ilk aldığımda, fakat hemen hemen 15bin bakımına girdikten sonra acayip şekilde düştü tüketim. Şimdi ise abartmıyorum 4,5l/100km ya da 4,6l/100km tüketim değerim. Gerçi ş.içine hiç girmiyorum desem yeridir. Ş.içinde de 5.1 ya da 5.2 değerini geçeceğini sanmam.
- 2. vites Astra H aracımda daha iyiydi, resmen koltuğa yaslıyordu. Yeni aracımda ilk zamanlarda bunun eksikliğini hissettim. Şimdi alıştım.
- Ama 1.vites Astra H da resmen stres yaratıyordu, acaba stop edecek mi diye. Hatta klima ile giderken yüksek devirden yavaşlamaya geçerken yani araç motor freni yaparken debriyaj fren yaptığımda çoğu zaman stop ediyordu. Yeni astrada bundan eser yok 1.vitesle yavaş yavaş giderken hatta 2.viteste de aracı rolantinin aşağısına düşürmüyor düz yol ise gaza basmanıza bile gerek kalmıyor.
- Konfor, yol tutuş, güvenlik olarak 1-2 adım önde yenisi.
- Cosmo daki AFL+ gece sürüşlerini resmen gündüze çeviriyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
- Yeni Astra da klima sanki kademeli gibi geliyor bana. Şöyle ki: Maximum soğutma ve fan hızında tüketim eski h kasadaki gibi etki ediyor fakat mesela aracın içi soğuduktan sonra fanı 2ye yada 1e düşürdüğünüzde tüketim değerleri sanki klima kapalı gibi hiç etki etmiyor. Klima kapasitesini kademeli olarak devreye sokuyor.
Yukarıda yazdığınız 1800 devir olayına katılmıyorum. Sonuçta yeni astranın da turbosu var hatta eski turbonun geliştirilmişi değişken geometrili bir turbosu var.

Son olarak size bir teklif. Ben aracımı satıyorum. Sizin gibi araştırmacı ve bilinçli birisine aracımı satmayı çok isterim. Aracımı http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-cok-temiz-navigasyonlu-79538110/detay/ linkinden inceleyebilirsiniz. Fiyat olarak da opelim.net sitesi hatırı için makul bir indirim yaparım.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burda lpg takınca subablar eriyo, almanyada erimiyo galiba. havasındanmıdır suyundanmıdır nedir :D

farkı buldum 1.4lerde hava giriş subapları; 1.6larda giriş ve egzoz subabları farklı materyeldenmiş.. O zaman subapları değiştirip LPGli 1.4T diyorum

arada 5bin tl fark var lpg kiti ve subap değişimiyle yine daha ucuza geliyor ve dizel ne kadar gelişirse gelişsin benzinlinin özellkle turbo benzinlinin keyfini asla vermiyor maalesef

Son düzenleme:

ceycey34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farkı buldum 1.4lerde hava giriş subapları; 1.6larda giriş ve egzoz subabları farklı materyeldenmiş.. O zaman subapları değiştirip LPGli 1.4T diyorum

arada 5bin tl fark var lpg kiti ve subap değişimiyle yine daha ucuza geliyor ve dizel ne kadar gelişirse gelişsin benzinlinin özellkle turbo benzinlinin keyfini asla vermiyor maalesef
hocam sizi yanıltmayayım ..bugun baska bir bayii ile görüstüm telde .. 1.4T sport icin 45.500 tl fiyat verdi.. yanii 7000 tl .subapların degisimide az maliyet getirmez bence ve motor acılmış .ve subaplar degisince garanti dısında kalacak arac.. 2010 modeller dahi garnti kapsamında daha.. bence benzinli alıyorsan gideri göze alıp devam edeceksin benzinliye..
Bu arada Cosmo benzinli 0 km var.. aracta sağ kapıda 2-3 mm boya kalması var.. 49.750 istedilr... sizce nasıl bana benzinli icin yinede cok geldi.. ama bilmiyorum siz ne dersiniz...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence fiyat süper bir boya kalkmasından 10bin tl fiyat kırmaları süper ama bir o kadar da ilginç.. yani nakliye sırasında büyük bir kaza olmamışsa yada arabanın üzerindeki bütün boya soyulmayacaksa ben kaçırmazdım..

Ben kendim alacak olsam açıkçası böyle yapardım benzinli astra g mi sattığımdan beri dizel astra h sonrada corsa c ile acı çekiyorum subap değişimi dediğiniz nedir ki 1 takım subap 1 takım üst conta işçilik araç yeni zaten üzerindeki conta ısı bile görmemiştir taş çatlasa 500tl iyisinden birde lpg toplam 2500 en iyisi dersen toplam 3000 daha ucuz daha zevkli garanti konusuna gelince orj parçalarla serviste yaptır devam edr başka yerde yaptır motor patlamadığı sürece farkına bile varamazlar kikimin aklına gelir ki

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bence fiyat süper bir boya kalkmasından 10bin tl fiyat kırmaları süper ama bir o kadar da ilginç.. yani nakliye sırasında büyük bir kaza olmamışsa yada arabanın üzerindeki bütün boya soyulmayacaksa ben kaçırmazdım..

Ben kendim alacak olsam açıkçası böyle yapardım benzinli astra g mi sattığımdan beri dizel astra h sonrada corsa c ile acı çekiyorum subap değişimi dediğiniz nedir ki 1 takım subap 1 takım üst conta işçilik araç yeni zaten üzerindeki conta ısı bile görmemiştir taş çatlasa 500tl iyisinden birde lpg toplam 2500 en iyisi dersen toplam 3000 daha ucuz daha zevkli garanti konusuna gelince orj parçalarla serviste yaptır devam edr başka yerde yaptır motor patlamadığı sürece farkına bile varamazlar kikimin aklına gelir ki

Aklin yolu bir, subap degistirmekte acele etme, 30 bin gidiyor zaten orjinal subap 30 bin olunca soktur, cak celikleri devam et. 500 - 600 tl masraf ile.

MURAT-KAYAA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar.. 2011 111.yıl arabamıı sattım gecen hafta .. piyasaya söle bi baktım gene var yok Opelde Astra da.. Tilki gibi döndük dolaştık yani:) Golflere baktım gereksiz pahalı geldi.. 2. elide adam sanki 0 km sanıyor arabasını..
neyse sizlere sorum:
*sport paket almayı düşünüyorum..dizelmi yoksa 1.4 T mi..
en büyük çekincem hepimiz biliriz. bu yokuşta klima açıkken alt devirlerde felan bu hantallık mevzuu.. bugun Odak opelde test sürüsü yaptım bana sanki eskisi kadar kötü gelmedi.. mesela hafif bir yokuş vardı ordan 2. vitesle rahat cıktı.. eskiye nazaran çok iyi geldi bana.. aracın iç ve dış özellik ve görünümüne laf yok.. sadece arka kısım biraz dar geldii hepsi o. oda olsun

1.4 T ise performans açısınından çok iyi diyorlar ama . yakıt acısından sizce nasıl ortalama ayda 700-900 km yol yapıyorum su an.. sizce çok fark edermi.. test sürüşü yapmadım bunun için..
dizel sport paket için 52.500 tl fiyat verdi. internette yazanın 4000 tl az..gerci ben temiz 2. el düşünüyorum ama ilk önce buna karar vermem lazım..

Merhaba ,
Yaklaşık 1 yıldır astra 1.3 ecoloflex sport kullandığımı belirterek sorularınıza nacizane cevap vermek isterim.

en büyük çekincem hepimiz biliriz. bu yokuşta klima açıkken alt devirlerde felan bu hantallık = yokuşlarda hantallık söz konusu değil normal bir yokuşu 3. vites ile cok rahat çıkabiliyorsunuz hatta yüksek devire ulaştığında 4 . vitesi istiyor araç.

aracın iç ve dış özellik ve görünümüne laf yok.. sadece arka kısım biraz dar geldii hepsi o. oda olsun = bu görüşte hemfikirim, piyasada aynı sınıftaki araçlar arasında bence en iyisi. Arka tarafın dar olması clasik astraya göre daha geniş ve ağır bir araç boş ağırlığı 1500 kg. ama genişlik yönünden eskisine göre daha geniş.

yakıt acısından sizce nasıl ortalama ayda 700-900 km yol yapıyorum su an.. sizce çok fark edermi.. test sürüşü yapmadım bunun için.. = uzun yolda 1000 km'yi deviriyorum ortalama hız 120 km ile. şehir içini siz düşünün.

az..gerci ben temiz 2. el düşünüyorum ama ilk önce buna karar vermem lazım = geçen ay yağ değişimi için servise gittim. ( bu arada yağ değişimi 15000 km'de bir ) sıfır ecoflex sport fiyaatı 57.000 tl.

umarım yardımcı olmuşumdur.
syg.

ceycey34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam 10.000 tl kırmadılar. 1.750 tl fiyat kırdılar..başka hic bir sıkıntısı yok arabanın. zaten 51.500 tl ye satıyorlar.siz sanırım dizeli ile kıyasladınız. netteki tavsiye edilen fiyat üzerinden bayiiler biraz daha fiyat kırıyorlar..
corsa ile acı çekiyorum derken .. bende bi ara corsa almayıda düsündüm 2-3 sene idare edip sonra daha ii birşey alırız diye..
bazı arkadaşlar o kadar para vereceksen opel alma 2. el temiz vw , biraz model düsürüp audi A3 yada bmw 1.16 al diyorlar ama iyice kafamı karıştıryorlar.. gecen audinin kasko fiyatını sordum 4 yıllık arabanın en dsük kaskosu 2000 tlden baslıyor...:)
bu subap degısım olayına pek sıcak bakmıyorum , bide istanbulda Lpg li aracları Avm lerde felan kapalı otoparka almıyorlar.. gerci surda 2 yıll daha en fazla istanbulda kalacagım.. bakalım iste alcaz biseyler