Yeni Aracıma Yapılması İçin Sipariş Verdiklerim...

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Yeni Aracıma Yapılması İçin Sipariş Verdiklerim...

Bu uygulamada egzost susturucumuz 1 adet bilindiği gibi. Çıkış sayısı çatalla 2ye çıkarılırken susturucu sayısı da 2ye çıkarılıyor mu yoksa tek susturucundan 2 çıkış mı elde ediliyor?

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

tek susturucudan iki boru şeklinde oluyor. Ben krom borular olursa 500 tl çift çıkış. Normal aracın üzerindeki egsoz çıkış borsu malzemesinden olursa 250 tlye fiyat almıştım.Bende düşünüyorum bakalım sn. gökhan abi bi yaptırsın beğenersek bizde yaptıralım :)

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Bu uygulamada egzost susturucumuz 1 adet bilindiği gibi. Çıkış sayısı çatalla 2ye çıkarılırken susturucu sayısı da 2ye çıkarılıyor mu yoksa tek susturucundan 2 çıkış mı elde ediliyor?

Salih Bey'in de dediği gibi sustucu tek fakat paralel iki ekzoz borusu oluyor normal şekilde iki ekzozda aktif olacak...

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

salihcaglayan link' Alıntı:
tek susturucudan iki boru şeklinde oluyor. Ben krom borular olursa 500 tl çift çıkış. Normal aracın üzerindeki egsoz çıkış borsu malzemesinden olursa 250 tlye fiyat almıştım.Bende düşünüyorum bakalım sn. gökhan abi bi yaptırsın beğenersek bizde yaptıralım :)

Bu uygulamayı ben de düşünüyorum ama irmsher'in tamponu ve krom çıkışlarını yaptırmak istiyorum. Fakat uygulama ile ilgili olarak çıkışlardan çıkan gazın debilerinin eşit olmasını istiyorum. Tek susturucudan 2 çıkış el edilmesi durumunda susturucuya yakın olan çıkıştan çıkan gazın miktarı daha fazla olacaktır. Benim dedim sistemde belki de motor bloğuna kadar bir iyileştirme söz konusu olacak o nedenle servis ile sistemin detaylarını ve uygulanabilirliğini konuşmak istiyorum. Aracı lifte alıp neler yapılabilir bir incelemek lazım.

Sn. Gökhan_55 aslında fırsatınız olsa sizin aracın altında nasıl bir uygulama yapılıyor fotoğraflarını görebilsek çok güzel fikir verebilir aslında :)

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Dizellerde o katalizör dedikleri oval zımbırtı varya artık adı ney tam bilmiyorum. O tam ortada duruyor. Ondan iki çıkış alındığı zaman aynı boru uzunluğuyla çıkış elde edilebiliyor. Benzinlilerde farklılık gösterebilir sanırım.
Bu istanbuldaki servisler ne güzel ya her isteğnizi serviste kolayca yaptırabiliyorsunuz. Ankarada bi plaka ampüllerini bile servis değiştirmemişti.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=salihcaglayan link=topic=929.msg18109#msg18109 date=1300715978]

Bu uygulamayı ben de düşünüyorum ama irmsher'in tamponu ve krom çıkışlarını yaptırmak istiyorum. Fakat uygulama ile ilgili olarak çıkışlardan çıkan gazın debilerinin eşit olmasını istiyorum. Tek susturucudan 2 çıkış el edilmesi durumunda susturucuya yakın olan çıkıştan çıkan gazın miktarı daha fazla olacaktır. Benim dedim sistemde belki de motor bloğuna kadar bir iyileştirme söz konusu olacak o nedenle servis ile sistemin detaylarını ve uygulanabilirliğini konuşmak istiyorum. Aracı lifte alıp neler yapılabilir bir incelemek lazım.

Sn. Gökhan_55 aslında fırsatınız olsa sizin aracın altında nasıl bir uygulama yapılıyor fotoğraflarını görebilsek çok güzel fikir verebilir aslında :)
[/quote]

Bende eşit oranda gaz çıkışını söyledim onlar uygun yerden yapıldığı için eşit olacağı bilgisini verdiler... bu arada malesef şuan hiçbir aracım yok onun çin fotoda yok:) ama bu ekzoz işi yapılırken serviste olursam fotolarını çekip paylaşırım

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ORİJİNAL 1,4 T EGSOZ 487  TL  TAMPON ETEğİ 180 TL !!!!!  toplam 667 tl bu sebeple  1,4 t nin egsoz ucunun aynısı ile işlem yapılıyor. 60 tl egsoz ucu + 180 tl etek + 10 tl işçilik 250 tk oluyor

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
[quote author=drwaverunner link=topic=929.msg18104#msg18104 date=1300715281]

Salih Bey'in de dediği gibi sustucu tek fakat paralel iki ekzoz borusu oluyor normal şekilde iki ekzozda aktif olacak...
[/quote]
ben de istiyorum ondan. yaptırınca hemen resim koy. bir de sadece kapı içine led kaça yaparlar? ankarada zor bu işler salihin dediği gibi, ist a gelince yaptırabilirim

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Dizelin difizörü bile ucuz yaw 162 lira. :)