Yeni Araç Alacaklar Dikkat..

Filawus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SeLam Arkadaslar cevrenizdeki arkadaslarınızada uyarıda bulunun Bugun okudugum haberde aracınızı alırken ispark sorgulamanızı yapın eskı borc kalınca bırıkıp siz aracı aldıktan sonra size kalbiliyor Bugun ben sorgulattım kendi aracım için ben 1 ay oldu aracı alalı 2010 dan 14 tl borcu cıktı daha fazlada olabılırdı ama siz yınede dikkat edin Sorgulamanın daha ınternet uzerınden yapılmıyor ama numarasını Vereyim İspark 0216 631 45 15

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracın yeni sahibine tescil tarihi belli, yeni alıcının üstüne eski borç neden kalsın ki.

Filawus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın yeni sahibine tescil tarihi belli, yeni alıcının üstüne eski borç neden kalsın ki.

Walla öle okudum ben haberde ama onunda bi yöntemi var noterde aracı alırken sözlesmede söle bı ibare koyabılırsınız Örnek: Aldıgım tarihden önceki borclar beni kapsamaz gibi ... gün tarih belırlersınız olur biter ;)

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Walla öle okudum ben haberde ama onunda bi yöntemi var noterde aracı alırken sözlesmede söle bı ibare koyabılırsınız Örnek: Aldıgım tarihden önceki borclar beni kapsamaz gibi ... gün tarih belırlersınız olur biter ;)

Zaten bağlamaz ki :D

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
zaten öyle bir madde var. hatta olmasa bile yasa gereği yeni sahibi eski borçlar bağlamıyor. ancak ibrazla istekle eski borçları ile satın alım yapabilirsiniz. yani notere sizin söylemeniz gerekiyor. ben eski borçları ile alıcam arabayı diye. söylemezseniz yasanın gerektirdiği gibi borçlar eski kullanıcıya kalıyor. nerden biliyorsun diye sorarsanız ben bir otelin satınalma sorumlusuyum hergün butür alım satımlarla uğraşıyorum. :)
ama isparkın online sistemi kamulaşmayıp noterde gözükmüyorsa, borç alım satımda gözükmez. bu durumdada sonradan çıkan borçlar için itiraz edebilirsiniz. 14TL için uğraşmaya değmez ama 100TL, 500TL gibi meblalarda itiraz edebilirsiniz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Walla borc yuklu olunca öle bağlar ki karsı taraf derki ben o borca karsılık bu aracı uygun verdım aramızda sözlu anlasma yaptık der ne cevap verebılırsın :D en iyisi yazılı dökuman noter onaylı :)

Sevgili kardeşim duyduklarına göre yorum yaparak yanıltıcı bilgiler verme, bu tür konular hassastır. Elinde belge varsa koy, arkadaşlar bilgi sahibi olsunlar, yoksa iddia etme. Çünkü noter satış belgesinde bu konu hakkında gerekli bilgiler var. Hiç kimse yasal belgelerle yeni sahip olduğu bir malın geçmişinden mesul tutulamaz.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
geçen sene sattığım 27mt gulet tipi yatın, 2008 den kalan liman borcu çıktı. liman borcu dediğimde bildiğiniz park borcu. 4500TL+KDV paşa paşa ödedik. noter ve liman satışımızdaki evraklarda öyle bir madde olmasada kanun gereği bizim ödememiz konusunda maliyeden tebligat geldi.

Filawus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar ben internet sitesindeki bilgileri paylastım ama işin proseduru nedir bilmem ve gerekli yol göztermek olarak da aklımdan gecen noterde sözleşmeye böle bı madde koyabılırız dedım ispark borcu noterde gorunmedıgı için.