yemin ederim bıktım

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece şunu söylerim.Sağlam araba olduğu için kullanıcısının en hor kullandığı araçlar opel araçlarıdır.Bazı kronik mekanik ve elektronik sorunları vardır.Bunlar başka arızalar şeklinde başka markalarda da vardır.Fakat opel kullanım açısından diğerlerinden daha fazla güven verdiği bizim Türkiye yol koşullarına daha fazla uyum sağladığı için kullananların acımadan kullandığı bir markasıdır.Örneğin bir vetra kullanıcısı bir passat arabasından çok daha sert araç kullanır.Bu nedenle piyasada ''dökülmemiş'' opel sayısı toplamın %30 u kadar ancak vardır :)

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ancak şu kısmı atlamıssın Hasan
Yeni bir vectra arac aldın kabul edelım kı 50 bın tl uc yıl bes kurus harcatmaz servıs garantılı vergısıde uc yılda 3 mılyar kabul edelım..uc yıl sonunda satmaya kalktıgında 40-42 cıvarına hemen alıcı buluyor 8 mılyar zarar ettın yanı
15 lıraya bır calıbra aldık boyattık+motorunu elden gecırdık lastık tı debrıyajdı suydu buydu en az 5-6 lıra yedı adam ettık satmaya kalktık 15 lıraya ölüsü ederken temızıde 20 ediyor diyelim vergısı algısı yıne asagı yukarı aynı hesaba gelıyor bu arada eskı bır arac sonucta meraklısı olacakkı alacak pıyasa bu malesef
Zira bende sana katılıyor tigra eskı kasa kullanıyorum ancak tıgra ya olan hastalıgımdan bu böyle yenı bır BMW dahı olsa ıstemem samimiyetle söylüyorum ışımi görmez halımden anlamaz ne yakıtına baş ederım ne parca parasına yani kaza yapsam sogusam yıne alacagım tıgra :) bu da ayrı bır mevzu...
Bir de jest yapayım :) calıbra power!!

Eyvallah , :) Tigra , Calibra gibi kupon araçaları zaten hiç hesaba katmıyorum satışı düşüncek olsak 2 kapılı arac bile almamamız lazım. Biz o zararı kabullenip binmiyormuyuz zaten :)

Yukarıdaki hesapta Kasko ödemesini de söylemeyi unutmuşum..Ortalama Yıllık vergisi kadar bide kaskosu var kontağı çevirmese yılda 3.000tl dibini eşeledikçe masraf çıkıyor bak :D 8.000 lik zarar oldu 11.000 Vectra alacak adamda calibra almasın 15.000 e sıfır hatalı bi vectra A GT alsın. 3 senede yağını suyunu koysun gezsin 3 sene sonra 13.000 e rahat rahat verir.;)

Tekrar söylüyorum bu hesapları kendi bütçemi hesaplayarak yapıyorum. Parası olan elbette yeni arabaya binecek. :rolleyes:

Son düzenleme:

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben inanıyorum ki benden sonraki sahibi tepe tepe binecek ya illallah ettim satacağım para bulursamda 2006 2007 araç alırım inşaalah

Olay yılda değil hocam, bakımlı araçta. Afedersin aldığın şahıs nasıl kullandıysa artık. Bende her kontağı çevirirken, yola giderken başıma bişi gelecek mi diye düşünüp duruyorum.