yedek anahtar

meridian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim vectra b icin sordum yedek anahtarım chipli kumanda klonlayacak toplamda 180 tl fiyat verdiler bu fiyata sustalı anahtarlı cok kaliteli alarm alınabılır

bursacilingir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgisayar desteğiyle artık chipli anahtarları kopyalayabilen anahtarcılar da var.Yapabilen anahtarcılar henuz cok yaygınlasmadı ama var malesef
malesef derken :confused: biz her önümüze gelene anahtar yapmıyoruz ancak ruhsat sahibi ,ruhsat ve nüfus cüzdanı ile bizlere başvurduğu taktirde yapabiliyoruz

bursacilingir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim vectra b icin sordum yedek anahtarım chipli kumanda klonlayacak toplamda 180 tl fiyat verdiler bu fiyata sustalı anahtarlı cok kaliteli alarm alınabılır
haklısınız o fiyata çok kaliteli sustalı anahtarlı bir alarm alınabilir fakat minicik bir sorun var o anahtar aracı çalıştırmaz size kısa bir bilgi veriyim immobilizer sistemli arabaların içinde transponder denilen chipler bulunur.Chip ile immobilizer beyni,birbirlerini tanıyacak yapıdadırlar.Anahtar kontağa sokulduktan sonra anten transponder'ı okur ve bu bilgiyi immobilizer beynine gönderir.İmmobilizer beyni chip teki bilgiyi onaylayarak araç beynine gönderir.Araç beynide benzinli arabalarda ateşlemeyi,dizel arabalardada mazot pompasını devreye sokarak aracı çalıştırır.Bu sebeple düz kontak immobilizer li arabalarda işe yaramaz.Sanırım aklınızdaki soru işaretleri bir nebzede olsa kalkmıştır.

Fizyokrat344

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 astra H esssentia araç uzaktan kumandalı (immobolzer yok bilirsiniz) yedek anahtar kaça mal olur _?