yedek anahtar çip olayını tam anlayamadım

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,
bir süredir yedek anahtarı normal anahtar gibi yapmak için araştırma yapıyorum, yani manuel anahtarında normal anahtar gibi arabayı çalıştırmasını alarmı devreye sokmasını v.b. istiyorum. servislere sordum. kimi servis 175 fiyat verdi öğleye kadar hallederim dedi. kimisi ise çip yurtdışından gelmesi gerekiyor dedi. kimi ise zaten yedek anahtarda çip var dedi.
yedek anahtarımın içini açtım (resmi ekte) ok ile gösterdiğim bir parça var ama bu çip midir başka bir şeymidir çözemedim.
ayrıca ikitelli bağcılar güngören sanayi sitesine gittim bir tane anahtarcı bulamadım (nerede bu çıkmacılar)
bu işi yapabilecek bir yer varsa adamın numarasını ismini v.b. lütfen bana yollasın.

Ekli dosyalar

• yedek_anh.JPG
    yedek_anh.JPG
    8.7 KB · Görüntüleme: 126

damlalar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba kardeşim yanılmıyorsam çip denilen parça immolizerle eşleşip motorun çalışmasına izin veren parçadır. Sizin anahtarınızdaki küçük köşeli plastik kaplamalı parça o. Bu anahtar aracınızı çalıştırır ancak merkezi kilit kumandası olmayabilir, bunuda servisler ekliyor, yaklaşık 80 ytl civarı. Selamlar.

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çipi 35 ytl ye göndereyim eğer istersen ordada serviste programlatırsınız

yigit100

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi uşak hitit servisine gittim geçen hafta 200 ytl dediler normal anahtar gibi yaptırıcam uzaktan açmalı felan yedek anahtar gibi deil de uzaktan açmalı olanlardan 200 ytl normal olursa yani arakdaşın resimde gösteridği gibi olursa 100 ytl;)

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi uşak hitit servisine gittim geçen hafta 200 ytl dediler normal anahtar gibi yaptırıcam uzaktan açmalı felan yedek anahtar gibi deil de uzaktan açmalı olanlardan 200 ytl normal olursa yani arakdaşın resimde gösteridği gibi olursa 100 ytl;)
kumandasız 100 ytl çok be avicim kuru anahtar yapr-tımak kaç lira çipsiz olsun olsun 20 ytl 35 ytl de chip 10 lirayada programkattırsan tech 2 le 65 lira yapar

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarimi kaybettim deyip yenisini cikartirsaniz ortalama maliyet 250 civari oluyorsa ben ce anahtara o unuiteyi eklemeleri icin de 200 gayet normal bir servis tarifesi... her anahtarda chip bulunmak zorundadir immobilizer dedigimiz sey chipdir zaten ama kumanda elemani olarak dusundugumuz parca da da immobilizer ozelligi ile birlikte aracin kilitlenmesi esnasinda ki verilerin de kayda alindigi bir elektronik bellekleme sistemi var... hani bazi araclarda bulunan akilli anahtar ozelliginin basit bir hali... mesela benim klimam otomatik oldugu icin eger devamli kullandigim anahtarla kilitlersem son kullandigim sicaklik degerinde calisiyor... ama yedek ile baska bir degerde aciliyor klima... yani sadece uzaktan kumada ekletmek olarak bakmayin bence o anahtar islemine... zaten oyle olsa ne gerek var soker metal kismini bir kumanda modulune ve ya anahtarliga yapistirirz olur biter...

oonderk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün servise gittim yedek anahtar yaptırayım diye(corsa B)
85 ytl anahtar fiyatı
40 ytl programlama
3 yas ustune %25 indirim
toplam 100 ytl gibi dediler