Yazlık Lastik Tercihi

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler, sizede hayırlı olsun.. :) Yeni aldığım Clio aracımda da Michelin Energy Saver Green X var.. Ondan da memnunuz..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Conti her zaman iyidir. Michel e sessiz deselerde kibar lastik kötü yola gelemez.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar ben de dün 2 adet yazlık lastik aldım, MAXXIS marka.

Aslında aracın üzerindeki fabrikada takılma Continental yazlıkların diş derinliği gayet iyiydi, yalnız 7 yaşında olmalarından ötürü 2 tanesinin yanaklarında yarık oluşmuştu, ses ve fren konusuda cabası.

Bu iki lastiği çöpe attım, diğer 2 lastik nispeten iyi durumda onları arkaya taktırdım.

Lastikcinin tavsiyesi üzerine MAXXIS marka ABD menşeli ama Tayvan üretimi lastikten aldım, tanesi 125 liradan, önlere taktırdım.

Aslında ben Petlas veya Hankook alacaktım, çünkü adını felan duymamıştım önceleri.

Lastiğin ıslak zeminde kavrama notu "b", yakıt tasarrufu notu ise "c", gördüğüm kadarıyla çoğu markadan daha iyi.

Dün yaklaşık 100 KM yol yaptım, şimdilik izlenimim oldukça olumlu, sadece kuru zeminde frende biraz zayıf gibi geldi bana, belki kışlıklara nazaran bana öyle gelmiştir.

Yazlık lastik alacaklara tavsiye ederim şimdilik bu lastiği,

İyi formlar herkese

gopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pirelli energy saver kullaniyorum, 60.000 km oldu cok basarili bir lastik degil fiyati da cok uygun 80*4'e almistim ama fiyat performans olarak fena degil, kullanilabilir butce uygun degilse

emrahakkoç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik konusunda bi araştırma yapmadım ama Bridgestone bi bakın derim alternatif lassa

octinum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra için 195/55 R15 ebatinda kışlık Nokian WR D3, yazlık Nokian H kullaniyorum. Alfa için de 215/45 ZR17 Nokian zLine aldım.

Vectradakiler için, fren mesafesi ortalama, viraj performansı Bridgestone ER300 gibi diyebilirim. Konfor ve sessizlik olarak ER300lere göre daglar kadar fark vardı benim tecrübeme göre. Sessiz ve konforlu lastikler. Bir de aquaplaning direnci benim gördüğüm en iyisi.

Alfada ise 3 yaşındaki 15 inç Michelin Energy, 1 yaşında 17inç nokianlardan daha konforlu değil. Geri kalanı yukarıda yazdığım gibi.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

bavik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar yazışma ya baktığımda genel olarak michelin ve continental lastiklerine bakmışsınız da bende lastik almayı düşünüyorum fiyat aralığım biraz daha düşük buna oranlar aşağıdaki lastiklerden hangisini tercih etmeliyim yardımcı olabilirmisiniz.
Petlas 205/55R16 91H Imperium PT515 140
Goodyear 205/55R16 91V Efficientgrip 170
Pirelli 205/55R16 91V P7 160
Hankook 205/55R16 91H Ventus Prime2 170

Ben Googyear ve Hankook arasında kaldım orta düzey gibi görünüyor ama sizlerden de öneri almak isteri tek lastik fiyatları internet fiyatları.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öncelikle lastikçilerden fiyat alırsanız belki daha uygununu denk getirebilirsiniz.. Aracı nerede kullanacağınızda lastik seçimindeki önemli faktörlerden.. Ben lastiklerin adedini 210'dan aldım internette 250'den aşağı yoktu o zaman.. Birde hediyesi olarak Euro 2016 Adidas top aldım :)

bavik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikçi fiyatlarıda hankook ve goodyear da lastikçide aynı fiyatlar. Genelde Ankara şehir içi kullanacağım

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
O zaman Goodyear'ın bi adım daha önde olduğunu düşünüyorum.. Ancak kullanıcı yorumları en doğrusudur...